auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

Zdravim,
stare auto uz pomaly dosluhuje, takze rodicia zacali zhanat nejake jazdene auto. Poziadavky: 4x4, klimatizacia, rok vyroby 2003 a neskor, do 100000km, elektricky ovladane 4 okna, 5 a viac miest na sedenie, spotreba do 10l, obsah motora do 2.5l, co najvacsi kufor.
Predchadzajuce auto bolo/teda este stale je Mitsubishi Space Wagon AWD 2.0GLXi (7-miestne) rok vyroby 1993, idealne by bolo nieco podobne. Vacsinou sa jazdi mimo mesta s plnou zatazou (4 a viac osob, batozina, veci na streche, privesny vozik), ale v zime kazdy den cesta 25km do lyziarskeho strediska. Rocne okolo 30000km.

Zatial sme nasli tieto auta: Kia Sportage 2.0 crdi 4wd (103kW),
Huyndai Tucson 2.0 crdi 4wd (103kW)

Vpodstate ide o rovnake auta, len maju inu znacku. Mate pripadne tip na nieco ine? Alebo skusenosti s tymito autami? Vdaka za vsetky odpovede.
Naposledy upravil(a) kosto dne pát 20 zář 22:19, celkem upraveno 1 x.
hb11
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01 srp 19:39

Re: jazdene auto do 10000€, 4x4

Příspěvek od hb11 »

Subaru Outback 2,5 MT.. Idealne s LPG.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27165
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: jazdene auto do 10000€, 4x4

Příspěvek od řidičBOB »

Seat Altea Freetrack
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: jazdene auto do 10000€, 4x4

Příspěvek od x2005 »

Vylítanej Hnůjdaj nebrat. Tucson je korejská paštika ze starý korejský školy. Divný jízdný vlastnosti a mizerná čtyřkolka.

Ačkoliv nejsou fanda Subaru, zkus pohledat nějaký Legacy/Outabck/Forester. Ale tam nebudou kamna. Nějaký osvědčený 2.0i by mohl být.
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: jazdene auto do 10000€, 4x4

Příspěvek od kosto »

Tak po precitani fora, vasich odpovedi a inych clankoch som narazil na vyrazny problem. Asi bude lepsie ak vysvetlim pouzivanie auta detailnejsie. Sme sportovo zalozena rodina 4 ludia (vsetci vodici), ja som momentalne v CR, ale autom obcas jazdim tiez. Sport = bike, vodactvo (kajak, raft, kanoe), lyze, balonove lietanie. Vpodstate sa da napisat, ze sport profesionalne (s bratom sme lyziarsky a vodacky instruktori, kedysi sme jazdili aj vodny slalom + brat lieta s balonmi). Jazdime dost casto aj do zahranicia (teda kvoli staremu autu to nie je tak casto, ako by sme chceli). Auto sa nepouziva na kazdodenne dochadzanie do prace, ale aspon raz tyzdenne jazdi aj po meste (nakupy). Kedze sme doteraz mali auto s AWD, chceme aj dalsie auto so 4x4. Ako som si ale precital clanky o 4WD zistil som, ze pouzitie 4x4 je obmedzene max. rychlostou. Vacsinou jazdime po asfalte - 95% casu. 4x4 chceme najma kvoli pravidelnemu jazdeniu v zime. Z toho mi vsak vypliva, ze 4WD je pre nas nedostatocne/respektive zbytocnost.
Kvoli cestam do zahranicia by sme potrebovali spolahlive auto, ktore nie je pol roka v servise (ako bolo pred cca. 4mi rokmi nase stare auto, ked sa rozsypala prevodovka). S maximalnou cenou 10000e sa bohuzial hybat neda, kedze auto si chceme po kupe aj uzivat a nie vrazat vsetky peniaze do leasingu. V cene 10000e je uz zapocitany aj leasing, ktory si vieme dovolit splacat. Kedze rodicia idu za chvilu do dochodku bolo by uplne idealne auto, ktore by uz nemuseli menit, zaroven ale musi byt schopne sluzit aj dvom vysokoskolakom, ktory sportuju :D.

Nova otazka teda znie: Ist do Subaru (alebo ineho AWD auta) s vekom viac ako 5 rokov a cca. 150000km (Subaru Outback 2.5i, 127kW bude mat uz asi trocha drahu poistku), alebo sa vykaslat na 4x4 a kupit nejaky combi cca. 3 rocny v dobrej vybave do 100000km, alebo ist do nejakych akciovych novych modelov v zakladnej vybave. Zaroven v odpovediach mozte navrhnut aj konkretne modely, ktore este neboli spomenute.
Kupa auta sa ma momentalne tak, ze na konci oktobra konci TK a zo stareho auta uz odpadavaju kusy plechu (napriek tomu, ze bolo garazovane, vek 21 rokov spravil na karoserii svoje, motorovo je vporiadku) a kompletna oprava je prilis draha. Takze nakup auta momentalne neponahla, ale ak cez TK stare auto neprejde musime uz mat vybraty model, ktory budeme zhanat.

A ak niekto vie ako presne funguje 4WD v Kii Sportage, tak by mi mohol napisat, ci je automaticke pripajanie zadnej napravy naozaj obmedzene rychlostou 40km/h tak ako si myslim. Vdaka za pomoc.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od Vana »

Až se mi nechce věřit že by inženýři v Kii byli opravdu tak hloupí a omezili funkčnost 4x4 na takhle nízkou rychlost, ale o tom omezení jsem taky někde četl takže bych ho na lehkou váhu nebral. Co vím tak 4x4 se vypíná i u BMW (x-drive) ale tam je to až při rychlostech výrazně nad 100 km/h (i to může být však někdy trochu na obtíž). Ostatní systémy dle dostupných informací jsou aktivní neustále, byť třeba režim LOCK (pseudozávěrka) bývá taky rychlostně omezený.
Samozřejmě úplná jistota je jen u permanentních pohonů, ty navíc umí i brzdit motorem všechna čtyři kola což považuju za velkou výhodu oproti připojovacím. Jinak souhlas, já bych taky už jiné než AWD nechtěl.
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

Tak este nastala dalsia zmena, vecer dostala mama novu pracovnu ponuku (ja som sa o nej dozvedel az dnes). Zatial nie je nic iste, ale pozastavili sme hladanie vhodneho auta a pravdepodobne zvysime neskor cenovy limit. Stare auto bud bude musiet TK este prejst, alebo budeme chvilu bez vlastneho auta. Vdaka za pomoc pri hladani.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od Arkis »

Kosto: Jenom k tomu 4x4... jestli brácha létá balónama, tak mu to AWD dopřej. Kdysi jsem byl párkrát s kámošem s balónem a jezdit po louce s návěsem s balónem bych si asi bez 4x4 nedovolil.
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

No jazdit s privesom s balonom maju problem aj s AWD, dokonca uz zapadli aj s Nissanom Patrol, vytiahol ich az treti traktor ktory im prisiel na pomoc (ostatne dva pri tahani zapadli tiez). Privesy ktore pouzivaju vazia aj 2 tony. Skor ale je obcas jedno auto (kvoli poctu ludi) malo a vyuzije sa nasledne vsetko co je poruke. Vacsinou sa to riesi zastavenim na najblizsej ceste, to ale nie je vzdy mozne. Momentalne to s kupou vyzera tak ako som pisal v prispevku vyssie a pri zvyseni cenoveho limitu by uz bolo AWD jednoznacnou podmienkou (ci uz by sa islo do jazdeneho alebo rovno do noveho).
lacomme
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 21 úno 13:09

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od lacomme »

Dala by se sehnat italska Q4 (permanentní), ale pro 5 osob to neni ani nahodou.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa- ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa- ... oFrom=list

Otazka u te prvni je, co vse je tam "spatne" nebo rovnou po smrti.

Napadá mne jeste CR-V 3G, ale tu pro klid duse dotahnout ze zahranici, ostatne stejne jako tu Alfu. Dalsi veci je, jak je na tom ta Hondi pseudo-ctyrkolka, zle jazyky ji pomlouvaji, i kdyz v novem 4G vypada schopne

NEBO neco velkeho v americkem stylu & predelat to na LPG :D

Dodge Nitro http://www.sauto.cz/osobni/detail/dodge ... oFrom=list
Chrysler Pacifica http://www.sauto.cz/osobni/detail/chrys ... oFrom=list
Jeep Commander http://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep/ ... oFrom=list
Odpovědět