Nevím si rady s výběrem auta..

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
JirkaO
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 15:40

Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od JirkaO »

Ahoj, moje staré auto pomalu dosluhuje a tak stojím před rozhodnutím - jaké další auto pořídit?
Na úplně nové auto nemám, ale chtěl bych auto ne starší než 2 - 3 roky s co možná nejnižším počtem najetých km.

Ročně najezdím okolo 20 - 25 tisíc km. Jsem sportovec a často vozím v autě další lidi a hlavně taháme hodně věcí, takže potřebuji velký kufr - nabízí se tudíž něco v kombíku. A taky nechci aby to mělo spotřebu jako tank. Moje představa je do 6 litrů nafty (ano, chci nafťák, jsem na to zvyklý)

Uvažoval jsem o Octavii 1.9TDi kombi nebo i nějaký Passat? nestojím si za tím, můžu skončit i s úplně jiným autem :) Počítám s investicí okolo 350 tisíc.
Poraďte mi prosím, jaké auto by bylo vhodné pro moje potřeby dle toho co jsem napsal?

Jakékoliv další info rád doplním a předem mockrát děkuji za jakékoliv příspěvky :)
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od aikoN »

Mondeo, C5, Passat, Laguna. Octávku bych bral jako poslední možnost, až na kufr to je malé auto.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od pavproch »

s tou oftákou bych to neviděl tak tragicky.... taky sem sportovec (aspoň si to o sobě myslím) a furt něco či někoho někam stěhuju (lyže, horocajky, bajk) .... s oftákou II 1.9Tdi sem nalítal asi 220kkm a pak ešče asi 33kkm se skautíkem 1.8TSI.... často i trasy 1000-1300km v jednom dni, extrém 1750km... a fpoho (teda kromě dunění v uších v případě chrochtáka....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
JirkaO
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 15:40

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od JirkaO »

No faktem je, že, mě se ta Octavia zamlouvá nejvíce už jen proto, že jsou na to v pohodě sehnatelný náhradní díly a švára je mechanik, takže mi cokoliv vymění u něj :) do Fordu ani Renaulta se mě nechce. Citroen C5 je pěkný a velký auto, zkusím ot ještě omrknout. Jak si na tom stojí třeba Octavia II vs. Citroen C5? Při srovnatelném motoru co se týče spotřeby a tak..? Případně, máte nějaké doporučení kde pořizovat auto nebo po čem se dívat?
JirkaO
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 15:40

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od JirkaO »

A ještě dotaz k těm Oct - má smysl koukat na 77kw verzích? A co třeba tento C5, jaký je vás názor?

Kód: Vybrat vše

http://www.otomoto.cz/Citroen-C5-2-0-HDi-16V-DYNAMIQUE-200940562.html?TachoTo=75000&MadeYearFrom=2008&ContructTypeId=33&CarModels%5b%5d=17_362#back
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od aikoN »

Co se týče C5 vs. oktávka, tak pro oktávku mluví dostupnější ceny dílů v našich končinách a nejspíš i lepší znalost auta u zdejších mechaniků, větší kufr a dle mého hezčí palubka. Pro C5 zase pro změnu nesrovnatelně větší pohodlí (s hydractive - kdo vyzkouší, nechce jinak), lepší sedačky a samozřejmě je to auto o třídu výš (nižší střední vs. střední), což znamená hlavně více prostoru pro cestující a lepší odhlučnění. Co se spotřeby týče, nejlepší bude, když se mrkneš na sprintmonitor http://www.spritmonitor.de/ a podíváš se, jak si v průměru obě auta stojí.

Co se 77kw oktávky týče - klidně, ale dynamika je spíše průměrná. Zato je to ale spolehlivý motor.

Co se týče C5, tak 2.0HDi je rovněž odzkoušený motor, mimo jiné ho Ford používá pod názvem TDCi v poslední generaci Mondea (na rozdíl od vlastního TDCi v předchozí generaci, které byly méně spolehlivé).

Ovšem nejvíc ti v rozhodování pomůže delší projížďka v obou autech nebo ještě lépe, půjčit si je na víkend domů a sám uvidíš, které ti líp sedne.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od řidičBOB »

aikoN píše: Co se 77kw oktávky týče - klidně, ale dynamika je spíše průměrná. Zato je to ale spolehlivý motor.
Na jedné mám najeto 250t km a zrovna dneska mi volali ze servis, protože auto po delším stání, nechtělo startovat, že je vydřená hlava :-(
Ale jinak bych se taky klonil k Octavii...nicméně bych volil 2.0TDi
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od pavproch »

když 103kW, tak určitě ne starší verze motoru, myslím, že to byl kod BKE nebo BKD
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od řidičBOB »

a bez DPF.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Nevím si rady s výběrem auta..

Příspěvek od Deli »

aikoN píše:Co se 77kw oktávky týče - klidně, ale dynamika je spíše průměrná. Zato je to ale spolehlivý motor.
Spíš podprůměrná... Ale na normální ježdění asi v pohodě :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět