Auto pro studenta do 80tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
benbix
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 19:24

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od benbix »

enthusiastic.driver:
  • Dál píšeš, že tě hodně stál samotný servis, ale o kus dál zase, že děláš mechanikovi, který je známý, protislužbu a nestojí tě to moc.. Tak si vyber... Kontroloval sis někdy ceny dílů a porovnával je s cenou finální opravy?
Tim servisem jsem mel na mysli cenu celkem. Ne jen cenu opravy. Ano, nekdy je to formou protisluzby a nekdy ne. A pokud bude delat neco na fiatu a nebo na MB, BMW, AUDI tak si veme prece stejne, ne? Hodina prace jako hodina prace :)

Prave, ze jsem koukal na ceny dilu. A na MB jsou levnejsi nez na Fiata.


Fiat Punto, Fabia apod. to jsou auta do kterych nic nedam a akorat bych sel jeste niz.
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od PalaS »

Prepáč, ale Ty si nechceš nechať poradiť, ale schváliť Tvoj výber. Tak si kúp čo chceš a po pár mesiacoch napíš ako si uspel.
benbix
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 19:24

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od benbix »

To nechci. Jen chci vyvratit to co pisu, protoze se akorat doctu, ze provozni naklady premiovych vozu jsou mnohem vetsi nez u zminovaneho Fiata.

Ale nikdo mi nevyvraci, ze dily na MB jsou levnejsi nez na Fiata. I presto provoz premiovych vozu je drazsi. Tak jen nechapu proc.
Dam priklad:
na MB mi odejde vaha vzduchu. Koupim novou za 1800.
na Fiatu mi odejde vaha vzuchu. Koupim novou te same znacky za 2300.

Kdo z Vas ma MB, BMW, AUDI (1996 - 2002) a jaké jsou vase provozni vydaje? Co jste menili naposledy? Jak casto je to zavadove a cenove?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od pavproch »

taxem šáhnul do svýho análu, pardón, svých análů - BMW e36 318i MR 1996, zakoupeno VIII/1996 NOVÉ!

provozní výdaje (benzín+značkový servis+pojistky+ pneu +Alu kola, +zámek na zpátečku+rádio atd):
1996= 117kCZK/při nájezdu cca 17kkm kkm
1997= 102kCZK / cca 25kkm
1998= 133kCZK / cca 26kkm
1999= 100kCZK /cca 25kkm
2000= 101kCZK/cca 26kkm
2001= 85kCZK/cca 22kkm
na podzim 2001 sem ho prodal a za utržené doláre postavil střechu na chalupě....
(na těch 140kkm prakticky nebyly žádné vážnější závady, které bych musel platit, pouze 1x výměna motorku př. oken)

ceny druhovýroby a neznačkového servisu jsou dnes samozřejmě jinde, ale zase to bude neska 15let staré auto, kde bude potřeba vyměnit skoro všechno

jestli an to máš, běž do toho
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
benbix
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 19:24

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od benbix »

Diky! :) No asi bych se spis dival tak po 10let starym aute :D

Co rikate jeste na nejakeho Passata?
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od enthusiastic.driver »

že za 80 to bdue voňavka bez investic :D
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od Krysa »

Sandero O:-)
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od 525iX »

Smrtkokrysák: Už máš doma? Budou foto? Má to posilovač? :x
hb11
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01 srp 19:39

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od hb11 »

benbix píše: Kdo z Vas ma MB, BMW, AUDI (1996 - 2002) a jaké jsou vase provozni vydaje? Co jste menili naposledy? Jak casto je to zavadove a cenove?
Jako dailycar mam E36 316i compact, rok 1998, koupil jsem ho pred rokem za 50k, stav asi nejlepsi, v jakem se da jeste dnes e36 koupit (bez koroze, po 2 starsich majitelich v DE, vse origo bez jakychkoliv uprav)..

Vedu si prehled o vsech investicich do auta, vychazi to za rok a cca 20kkm takto:

Poplatky, pojisteni (EKO, dalnicni znamka): 7400

Servis (tlumice, cepy, spojka, alternator, hydrostely, brzdy, pneu, vyfuk, filtry, olej, svicky, lambda, atd) - ne vsechno bylo nutne vymenit, nektere veci delane preventivne: 35000

Doplneni vybavy (sportsitze, BC, atd): 6000

Prestavba na LPG: 21000


Celkem mi neprijdou naklady nijak velke (vetsina veci je ted na aute udelanych, takze predpokladam, ze dalsi naklady na provoz budou nizsi), na aute si ale delam vsechno sam, pokud bych ho daval do servisu, byly by samozrejme naklady nekde uplne jinde (a kvalita provedeni taky...).


Urcite bych neveril tomu, ze koupis za 60k 10-16 let stare auto, investujes 20k a pak budes jen jezdit jezdit.. Samozrejme je to o tom, co od auta pozadujes, treba se starymi tlumici a vymlacenymi cepy se jezdit da, ale pak postrada smysl si kupovat BMW..

Na zacatku si psal o e46 - podivej se treba na cenu spojky s dvouhmotovym setrvacnikem, ramen u kterych se nedaji vymenut samotne cepy, atd..
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Auto pro studenta do 80tis

Příspěvek od Krysa »

525iX píše:Smrtkokrysák: Už máš doma? Budou foto? Má to posilovač? :x
Má blbe. O:-)
Odpovědět