Auto do 100tKč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Auto do 100tKč

Příspěvek od aikoN »

Zdravím,
čas se nachýlil a tak přemýšlím o něčem do sta tisíc, max 120. Požadavky jsou:

- rok výroby min 2004
- motor, co aspoň trochu jede - auto bude jezdit hlavně pendlovačky Rožnov - Brno ve 4 lidech + bagáž (takže aspoň 1.6 70+kw)
- klima
- el. okýnka vepředu
- dálkový centrál
- aspoň příprava na rádio

Zbytek oželím, případně je to příjemný bonus.

V hlavě mám zatím Mondeo, Focuse, Corollu a C4 (tu hlavně, že máme s citróny dobré zkušenosti a v jednom servisu pěknou slevu).

http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list

Někdo nějaké tipy? :-) Díky
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od charger »

Osobně bych šel z tvého výběru do toho Mondea, nedávno jsem v něm poprvé jel a opravdu hodně mě překvapilo, i ta základní 1.8 na to stačí a řídí se to moc příjemně. Na Focuse 2 mi ta 1.6 100 hp přišla slabá a celkově mě to auto nechytlo tak jak Mondeo a s C4 nemám zkušenosti, tam asi budeš víceméně vědět do čeho jdeš sám :).

Dále mě napadá Civic 1.6, Mazda 6... Ideálně se v několika autech projeď a sám uvidíš co ti vyhovuje, co se ti líbí...
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od aikoN »

jojo, s projížděním počítám, ono papírově se to docela blbě poměřuje. To mondeo by bylo fajn, osobně jsem pokukoval spíš po dvoulitrech, mám zakořeněné - nižší střední - min. 75kw, střední 100kw, ale pokud je ta 1.8 v pohodě, nebráním se.

Na mazdu a civika kouknu :-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od charger »

aikoN píše:jojo, s projížděním počítám, ono papírově se to docela blbě poměřuje. To mondeo by bylo fajn, osobně jsem pokukoval spíš po dvoulitrech, mám zakořeněné - nižší střední - min. 75kw, střední 100kw, ale pokud je ta 1.8 v pohodě, nebráním se.

Na mazdu a civika kouknu :-)
Jezdím starším Mondeem 2.0 96kW MKII. A přišlo mi, že ta 1.8 v Mondeu MKIII je nadšenější a nejede o nic hůř. Jinak samozřejmě dvoulitr bude odpovídající, ideální motor je pak rovnou nesmrtelná 2.5 V6 :D No ale třeba jsem měl jen štěstí na dobře rozjetý kus, někdy jsou ty rozdíly velké. Třeba bude zbytek 1.8 líných :)
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
sune2009
Řidič začátečník
Příspěvky: 160
Registrován: pon 16 kvě 18:22

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od sune2009 »

"Můj brácha má mondeo 2003 1,8 92 kW benzín(auto používá každý den,prostě je na něm závislý) a měl problémy s únikem oleje z motoru,tudíž ho pořád doléval až najednou šlo auto na 3 válce a bylY vidět zalpavené svíčky olejem(to bylo moje neodborné posouzení situace) tak navštívil tento servis. Jendání bylo super ochotný personál....a tím to asi končí. Jejich diagnostika závad,auto jde na 3 válce asi se ten jeden zavzdušňuje či co a zatopené svíčky olejem,takže to budem muset rozebrat a pak se uvidí jestli novej motor nebo to půjde opravit. Nakonec objednávali součástky potřebné pro rádoby opravu. Po 14 dnech kdy si šel auto vyzvednout a zaplatil za opravu 20tis. ho vedoucí servisu ujišťoval že je vše v pořádku a že to byl i technik na 20min.projet a je vše OK. Tudíš auto bylo předáno a s ním 6 šroubů které se měnily( nevím co je to zač byli s nějakým těsněním) jen samotná práce stála 14tis. Ok tak to by se dalo nějak přežít,kdyby auto fungovalo jak má. Po vyjetí ze servisu,kdy po nastartování se nehla jediná věc na přístrojovce a špatném chodu motoru následovala rychlá otočka a návrat do servisu,kde už si kamarád nebral servítek a začal na ně řvát! Äuto jelo o5 jen na 3 válce. Poté co jim řekl co si o celé věci myslí a že si pro to auto přijede druhý den,tak ať se snaží...dostal jako náhradní auto focuseII do bezplatného zapůjčení. Druhý den přijel pro auto a odjel s ním. V tom autě sem seděl a jel s ním a myslím si, že se to bude co nevidět opakovat.motor má nestálý chod a poklepává se,někdy tendence jako kdyby to mělo chcípnout." takže tenhle motor nedoporučuji...šlo tam do haje těsnění a v té druhé části jsou rozbité pístní kroužky

Nyní používá Mondeo r.v.2010 2.2 Tdci a nemůže si ho vynachválit,ale to je bohužel jiná cenová hladina...
Fluence 1.6 16v
E46 330ci "roofless"
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od aikoN »

charger píše:
aikoN píše:jojo, s projížděním počítám, ono papírově se to docela blbě poměřuje. To mondeo by bylo fajn, osobně jsem pokukoval spíš po dvoulitrech, mám zakořeněné - nižší střední - min. 75kw, střední 100kw, ale pokud je ta 1.8 v pohodě, nebráním se.

Na mazdu a civika kouknu :-)
Jezdím starším Mondeem 2.0 96kW MKII. A přišlo mi, že ta 1.8 v Mondeu MKIII je nadšenější a nejede o nic hůř. Jinak samozřejmě dvoulitr bude odpovídající, ideální motor je pak rovnou nesmrtelná 2.5 V6 :D No ale třeba jsem měl jen štěstí na dobře rozjetý kus, někdy jsou ty rozdíly velké. Třeba bude zbytek 1.8 líných :)
Jj, občas tě potkávám, jak si to někam šineš :D Jako, určitě si to projedu a uvidím, jak říkáš, jedna vlaštovka jaro nedělá.

sune2009: Dík za postřeh, mrknu, jestli to je jenom vada kusu a nebo tím ty motory trpí soustavně. Zatím co jsem tu a tam slyšel, tak by fordí benziny měly být celkem slušné držáky :-?
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
sune2009
Řidič začátečník
Příspěvky: 160
Registrován: pon 16 kvě 18:22

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od sune2009 »

Já bych volil spíše 2.0 a nejlepe 2.5 V6 případně to hodit na LPG...ale to už je asi mimo Tvé možnosti financí...

Každopádně já jsem s tím autem jezdil jen párkrát a živé mě to moc nepřišlo v porovnání s mou astrou 1.6 74 kw a Octavii I 1.8 bez turba(myslím že to má 92 kw)...ale i u mě to mohl být jen špatný kus...
Fluence 1.6 16v
E46 330ci "roofless"
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od aikoN »

Jo 2.5 V6 na LPG, to by bylo pošušňáníčko, ale chybí prachy no...
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od charger »

Ty dvaapůle stojí to samé co 1.8 :)
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Auto do 100tKč

Příspěvek od aikoN »

To jo, ale neměl bych pak prachy na to lpg
Rychlost zabíjí!
Odpovědět