Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
brozo
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18 dub 18:58

Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od brozo »

Čafte
Čítal som tu už veľa tém ale nikde som nenašiel odpoveď a radu na tú moju.

Kamarát, čo sa s ním dlhšiu dobu poznám predáva auto. Nejak extra mi ho nenúkal. On totižto dováža auta. Doviezol aj mojim dvom bratom. Tí si pochvaľujú. Preto Keď som sa dozvedel že predáva jedno, ktoré mi je asi najbližšie, tak som to začal riešiť. Konkrétne sa jedná o audi A4 quatro 4x4 S line, r.v. 2006.,interiér motor všetko krááása. len jedno ma drží v neistote, má najazdených 230 000km...no jedná vec je že to bolo niekoĺko rokov jeho auto a viem ako sa o svoje autá on stará takže nepochybujem keď mi povedal čo všetko tam pomenil...druhá vec, viem že nieje stočené pretože keby chcel tak by ho stočil na 150 000 km a predával o tisicku minimalne drahsie. On mi ponukol cenu 8 000 eur po vzajomnej dohode kedze sa pozname a bratia tiez od neho brali...ostatným ho ponuka 8 500 a viac... No povedzte mi a poraďte, čo mám robiť,? brať či nebrať?
Po technickej stránke je tam vážne veľa toho vymeneného a viem že jemu keď tam niečo zašuští v aute už sa v nom hrabe a hlada chybu čo a kde opraviť...No jediné čo mi nedá sú tie kilometre...čo robiť? #:-s

Ďíky moc za skoré odpovede pretože som na vážkach a necem aby ho predal a potom aby som to lutoval

Nejak extra nenukal, to myslim tým, že mi ho nevnucoval že davaj kupuj to :D
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Na to se dá říct jediné - vykašli se na to a kup si raději jinou A4 quattro S-line, u které nebudeš znát historii, nebudeš znát majitele, nebudeš mít jistotu, že o ní bylo pečováno s maximální snahou, ale zato bude mít na tachometru pravých a zcela jistě nestočených 100.000km...

Anebo mu řekni, ať to nechá stočit, prodá ti ji za 9000 a když uvidíš na tachometru těch 150 tis, tak z toho třeba najednou budeš mít lepší pocit...
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od Krysa »

203000 km myslím může sedět. Ale jak říká předřečník =)) nech si to stočit na 101000. Budeš lépe spát :D
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od eMJe »

Motor?
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od 525iX »

Je to beznej najezd, spousta aut bude mit 2x 3x tolik. Lepsi tenhle najezd opravdickej, nez vylitanou stocku.
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od Krysa »

Málokdo si koupí audi A4 quatro 4x4 S line ,aby tím pak najel 5000 ročně :D
brozo
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18 dub 18:58

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od brozo »

525iX píše:Je to beznej najezd, spousta aut bude mit 2x 3x tolik. Lepsi tenhle najezd opravdickej, nez vylitanou stocku.
toto mi povedalo velmi vela automechanikov čo davazaju lebo vedia co sa aj dovaza :) 90 percent aut je stočených a malo ludi len o tom vie,,,o tomto mam aspon istotu ze stocene nieje, pretože keby chcel, stočí to hned a preda za drahsie ;) máš pravdu
brozo
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18 dub 18:58

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od brozo »

enthusiastic.driver píše:Na to se dá říct jediné - vykašli se na to a kup si raději jinou A4 quattro S-line, u které nebudeš znát historii, nebudeš znát majitele, nebudeš mít jistotu, že o ní bylo pečováno s maximální snahou, ale zato bude mít na tachometru pravých a zcela jistě nestočených 100.000km...

Anebo mu řekni, ať to nechá stočit, prodá ti ji za 9000 a když uvidíš na tachometru těch 150 tis, tak z toho třeba najednou budeš mít lepší pocit...
málo kto ti zaručí, že tých 100 000 km to auto aj skutočne má...o tomto viem že naozaj toľko má... A myslim, že je lepšie keď daný človek pozna majitela predtym ako sa o auto staral a ako sa k nemu spraval...a nie ked prides kupovat auto a kazdy ti hovorí, že to auto mala nejaka babka alebo dedko co na nom vikendovo chodili :D
brozo
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18 dub 18:58

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od brozo »

Ano myslím že lepšie by som spal :D je to 2,0 TDI
Uživatelský avatar
glider
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: ned 20 úno 00:08

Re: Chcem kupit auto s viac najazdenými km

Příspěvek od glider »

ked nehuka turbo ako sanitka a zotrvacnik nerachoce na pol ulice tak preco nie

ale riziko ojazdeneho dizla tam bude vzdy, tak si treba preverit kolko stoji napr. repas vstrekov alebo podobne zalezitosti dizlove
Odpovědět