Nový vůz pro 2+2 do 600k CZK

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pavelekv@seznam.cz
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14 led 14:29

Nový vůz pro 2+2 do 600k CZK

Příspěvek od pavelekv@seznam.cz »

Zdravím vespolek.

Jelikož již nebude potřeba vozit kočárek, budeme prodávat rodinné stěhovací Mondeo a koukáme po něčem novém.

Požadavky jsou velmi otevřené. Dost místa uvnitř, vysoký řidič a dvě dětské sedačky. Vůz bude sloužit tak 5-6 let, pak třeba obměna. Roční nájezd do 25k km. Palivo ani značka nehraje roli. Převodovka asi také nehraje roli. Zvládáme obojí. Jinak parkovací kamera, klimatizace, vyhrivany volant asi ocenime. Chceme za dobré peníze spolehlivý vůz. Je mi jedno jestli Ital, Francouz, Asiat…

Co jsem koukal:

Peugeot 308 SW - krásné auto, cena akorát, všude ale varují před motory Puretech. Trochu mi přijde úsměvná i záruka do 60k km. Jako kdyby sami té technice nevěřili. Má někdo doma? V limitu je i blueHDI.

Citroen C4 - menší, vypadá nezvykle, ženě se libi. Motory asi to samé co Peugeot výše. Má někdo zkušenost?

Hyundai i30 SW nebo Kia Ceed SW - motor 1,5 t-gdi, občas je v akci i N-line. Měli jsme před dětmi i30 FB a pěkné svezení. Jen ceny šly opět nahoru.

SsangYong - Korrando, Grand Tivoli Sport, Torres - mají jen jeden motor, docela žíznivý, ale skvělý poměr cena vykon. Je lepší manuál nebo automat?

MG ZS/HS - spíše větší model. Stačí ten slabší motor?

Čínské značky? DongFeng Shine? Dacia? Renault? Fiat Tipo CrossC

Pokud máte někdo zkušenost nebo doporučení co je dobré a čemu se vyhnout… Cena je pevná, co ušetříme na voze, to s radostí procestujeme. Rád bych si nakonec udělal seznam tak 3-5 vozů a ty obejdu osobně…
Odpovědět