Pomoc s výběrem 4x4

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
vikos.b
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 bře 08:16

Pomoc s výběrem 4x4

Příspěvek od vikos.b »

Ahoj, chtěl bych poprosit s výběrem čtyřkolky. Poslední dobou na můj vkus až moc často zapadám při výjezdu z pozemku a nebaví mě volat souseda s traktorem :D
Pozemek je v relativně mírném svahu ale cca 100-150m dlouhý, louka. Jak je půda trochu rozmočená, hodně to klouže. Zpevnění není reálné.
Chtěl bych si pomoci 4x4 s offroad pneu od čehož si slibuju velkou pomoc a pojistit si to dodatečným přidáním navijáku, kdyby bylo nejhůř (pro někoho overkill ale můj klid na cestě je pro mě přednější :) ). Stromy jsou poblíž, tak bych se měl o co přitáhnout.
Co mám ve výběru, tak jsou Duster, Vitara a nedávno jsem narazil i na ASX. Co jsem koukal, prví 2 mají možnost jak offroad pneu i navijáku. Auto bude z velké části dělník (převoz nářadí, materiálu, občas tažení vozíku) tak nepotřebuju nějak extra luxus na sedačkách. Jen ať je řízení v pohodě, auto spolehlivé, odolnější, nehnijící a opravy v nějaké rozumné výši. U ASX zatím moc nevím, jaké možnost má.
Máte pls někdo s těmito auty zkušenosti v jízdě na blátě, nebo i s uvedenou výbavou? Jak jsou na tom se spolehlivostí v jízdě v terénu (pole, louka, lesní cesty). Jak jsou na tom s korozí? Ideálně žádná ale když to budou jen plechy, které neohrozí bezpečnost a funkčnost, tak to asi přežiju (dveře, kapota)
Stáří auta počítám 5-10 let, cenově ideálně do 200t (není to moc ale beru, že to bude primárně dělník, tak by to mohlo snad stačit).
Popřípadě máte tip na nějaké další auta, které by byly velikostně +- podobně a odpovídaly by podmínkám?
Děkuji
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Pomoc s výběrem 4x4

Příspěvek od spooon »

Jestli tam teď funguješ s dvoukolkou a občas zapadneš, tak to zvládne jakákoli 4x4, naviják je naprostý overkill. Sám mám Forestera s automatem (takže zadní naprava se připojuje přes visco spojku - což bude i výše jmenovaných stejný systém) a nemá problém tahat z lesa do kopce i vozíky dřeva na běžných zimních pneu.

Osobně bych šel z výběru do Vitary, asi bude nejmíň hnít a bude nejspolehlivější.
vikos.b
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 bře 08:16

Re: Pomoc s výběrem 4x4

Příspěvek od vikos.b »

Děkuji za reakci a tip. Co se týče Forestera, jak jsi s ním spokojený? Jaký je to ročník? Nemá problémy s korozí? V rámci servisu, dají se v pohodě sehnat náhradní díly nebo se musí déle čekat, než se seženou? Řešil jsi už nějaké opravy a výměny dílů?
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Pomoc s výběrem 4x4

Příspěvek od spooon »

Forester byl kupovaný jenom na práci, občas se s ním vezou děti do školky. Je to 2007 s 2.0 atmosférou, takže to nejde - což na zamýšlený použití nevadí. Měl sem opravdu štěstí na kus, kupováno od člověka z fora, který se staral, takže koroze na voze zatím v pohodě. Za rok co to vlastním sem jen nechal vyměnit komplet přední nápravu (klepal tam nějaký čep) a cena i dostupnost jako na konfekci.
Čekal bych podobný scénář i u novějších Foresteru - jen vždy bacha na korozi. A jestli chceš plnohodnotnou 4x4 s mezinápravovým diffem, tak vybírej manuál.
vikos.b
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18 bře 08:16

Re: Pomoc s výběrem 4x4

Příspěvek od vikos.b »

Děkuji
Odpovědět