Karoq vs Tucson

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Tonda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21 dub 09:53

Karoq vs Tucson

Příspěvek od Tonda123 »

Zdravím čtenáře fóra,

Rozhoduji se o pořízení nového vozu a volba se zúžila na Škoda Karoq vs. Hyundai Tucson.
Parametry, které jsou pro oba stejné je benzín o 110kw s automatem.Cenově se chci pohybovat mezi 750 - 800k kč při hodně dobré výbavě jsem schopen ještě něco málo přihodit.

Nejsem závodník ani off-road fanoušek, takže v ohledu jízdních vlastností obě auta vyhovují velmi dobře.
Co mě zajímá nejvíc a co mi ani v jednom případě samozřejmě u dealera "objektivně" neshodnotí je servis s stárnutí auta.

V tuto chvíly mám Škodu Superb 1.9 z roku 2004 a popradvě nebýt nehody ve firemním autě na dálnici, kdy mi jeho moderní bezpečnostní prvky zachránily život (nebo minimálně hodně dlouhou dobu rekonvalescence), bych asi ještě chvíly o novém vozu nepřemýšlel.
Z toho lze usoudit, že auta opravdu moc často neměním, takže mi jde o udržení auta provozuschopné po co nejdelší dobu.

Proto bych chtěl poprosit majitele, kteří mají tyto vozy už nějakou dobu, jaké mají zkušenosti se servisem během záruky a po ní. Co za problémy se dá o modelů čekat po nějakých intevralech a případně i alespoň přibližné ceny servisních prohlídek.

Díky za všechny vyjádření :).
Odpovědět