Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Grieskase
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21 led 20:42

Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Příspěvek od Grieskase »

Dobrý den,
jsem tu nový a nevím kam jinam bych toto téma dal, tak pokud jsem ho umístnil špatně, velice se omlouvám.
Mám, jak už název říká, mazdu 626 GF z roku 1997, koupil jsem ji ojetou asi s 270 tis. km, ale prakticky vším funkčním a žádnými vadami. Po nedávném shlenutí podvozku jsem ale zjistil, že je (jak už to u starých aut bývá) rezavý. Mně podvozek nepříjde nic hrozného, ale příbuzný říkal, že mi to neprojde příští STK (budu muset jít za 10 měsíců). Tak chci názor, zda to projde STK a pokud ne, co musím udělat, aby to prošlo. Předem děkuji za odpovědi, názory a nebo rady.
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Příspěvek od Arkis »

Jediný takto viditelný průser je ten práh. Ten je opravdu durch a kvůli tomu ti to STK asi nedají. Jinak jako je to dost koroze, ale vypadá to zatím jen na rozlezlou povrchovou.
Podlaha je naprosto OK, tam ti nic říct nemohou. Z kastle je to tedy jen ten práh. Jen se ještě podívej na nosníky vedle rezervy. Ty jsou na fotce taky dobře rezavé, ale jestli nejde šroubovák skrz, tak to ještě nebude vážná závada.
Subframe a tepelné štíty jsou olezlé dobře, ale jestli tím neprojde šroubovák, tak ti to zapíšou jen do lehkých závad.
Co by mi hodně vadilo je to uložení na druhé fotce. To je druhý bod, kde by technik mohl váhat, jestli to nechat projít.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Příspěvek od honziss »

Auta na TK mi vozí kamarád co má servis, jsou k němu schovívavější. Viděl bych to na 2 problémy:

1. díra v prahu
2. vyrezlý uložení ramene = větší díra v zatáčce, vyrve se to a zadek pojede do háje, s tím bych já nejezdil
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Příspěvek od Shr3k »

Budeš holt muset v létě zabrat s vrtačkou a drátěnými kotouči a nasadit tomu nějakou posmrtnou masku.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Horst
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15 úno 11:04

Re: Mazda 626 GF 1997, nevím zda projde technickou

Příspěvek od Horst »

Mimo koroze mě zaujala ta stříbrně svítící rovná trubka místo posledního dílu výfuku. Za necelý rok sice splyne s okolním skořicovým odstínem, ale řvát to bude pořád stejně.
Odpovědět