Kia Ceed vs. Škoda Scala

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
nerwex
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19 led 16:32

Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od nerwex »

Zdravím,

mám možnost mít od firmy osobní auto k soukromým účelům, takže vše na autě pak platí firma.
Jenže problém je ten, že nevím, co vybrat... Mám na výběr z těchto dvou aut, a to:
‏‏‎ ‎
  • KIA CEED 1.5 T-GDI GPF 160 k / 118 kW - edice Exclusive
nebo
  • ŠKODA SCALA 1,0 TSI / 85 kW - edice Selection či Top Selection
‏‏‎ ‎
Bohužel nevím, které auto vybrat.. Auto bude sloužit na klasické ježdění do práce, na výlety,... Rodinu nemám, takže mi je jedno, třeba velikost kufru. :-)
KIA má 1.5 T-GDI GPF a 118 kW, což se mi na autě líbí, avšak je tu zase mínus za design, ten se mi moc nelíbí...
ŠKODA má 1,0 TSI a "jen" 85 kW, což se mi zase moc "nelibí", kdežto má zase hezčí design než KIA..
A proto se ptám Vás, které auto by u Vás z těchto dvou vyhrálo a proč? Jasně, musím se rozhodnout já, avšak chci slyšet, třeba proč nebrat toto a proč zase toto..
‏‏‎ ‎
Děkuji mnohokrát. :-)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od petr_riha »

Na vzhled se vyser, na ten to nejezdí. Jestli chceš motor, ber Kiu. Jestli chceš cokoliv z výbavy, třeba lepší sedačky, není nic lepšího, než vyzkoušet na vlastní posez.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od HondaMan »

Několik kolegů aktuálně jezdí v Kia Ceed SW a Proceed a všichni jsou spokojeni.

Scala je auto o třidu níž, bez motoru...

Za mě jednoznačně KIA a to nejsem její velký fanda.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od mattonecz »

Hlavne je to sluzebak.. nevim jaky to ma vybavy ale ja bych urcite radsi silnejsi
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od delphin »

Projeď se v obou někde u dealera a vyber to, co sedne lépe.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od petr_riha »

mattonecz píše: úte 23 led 19:10 Hlavne je to sluzebak.. nevim jaky to ma vybavy ale ja bych urcite radsi silnejsi
To je otázka. Pokud služební = asi větší nájezd, pak bych volil spíše pohodlí. Kilowatty se daji ozelet, bolava zada ze špatných židli kvůli práci za to nestojí.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od Stepan »

Přesně nevim jak fungujoi vybavy a sedacky u Kurejcu, ale v lete jsem drandil nejakym loaner ceedem a sedacky / posez to melo lepsi nez GTD. Sedelo se v nich hezky nizko a drzely me tak akorat.
I pri zapocteni toho, ze jsem lehce nestandardni postavy (=pašík) a v GTD ji mam po 200+ kkm uz radne rozvalenou na me rozmery :-)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kia Ceed vs. Škoda Scala

Příspěvek od Lachende Bestien »

Asi by mě nikdy nenapadlo, že bude většina lidí doporučovat korejskou produkci a zavrhovat "zdejší" de fakto německou, a já nebudu výjimkou.

Bohužel druhořadý nelidový vůz produkuje a snaží se prodat čím dál větší nesmysly, které většina lidí nechce nebo si spíš prostě nemůže dovolit.

Vedení této společnosti už je zcela zkorumpované a odtržené od reality - jejich rozhodování z posledních let by odpovídalo tak spíš značně až monumentálně retardovaným osobám.

Vybrat si auto s motorem ze sekačky jen proto, že se mi líbí jeho vzhled, který se mi klidně za chvíli líbit přestane?

Je to sice smutné, ale dává větší smysl podpořit šikovné kluky šikmooké a korejskou ekonomiku, než zdejší prolhané falešné "elity" a rozkládající se ekonomiku hlavně díky zlomyslně astronomickému navýšení energií a jistě také čím dál většímu zdanění.

A co teprv až se tady rozjede prodej čaj-na-meny vyráběných aut, to bude definitivní konec evropského hospodářství z velké části stojícího na autech. :-h
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Odpovědět