Nové auto kolem 200 000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
paolo
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12 úno 20:21

Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od paolo »

Zdravím,

brzy budu řešit otázku kvůli koupi auta. Pro začátek - nechci bazarové auto, chci mít jistotu že mi bude fungovat a že nebudu muset řešit opravy nebo že to auto zažilo peklo. Prostě, bazarové nechci, jde mi o nějakou záruku.

O velikost ani nejde, hlavní je spíše spotřeba, rád bych alespoň klimatizaci, centrál a použitelné rádio s USB.

Zatím se mi líbí Hyundai i20 v 3 dveřové verzi, s i30 mám dobré zkušenosti, navíc je tam 5ti letá záruka, což je taky lákavé. I interiér vypadá slušně (a to je u auta pro mě taky důležité).

Další favority nemám, koukal jsem ještě na Opel Corsa, Ford Fiesta a tím tak nějak moje nápady hasly.

Co byste poradili Vy?

A ještě jeden dotaz, bral bych to na Leasing, jde na Leasing koupit i skladový vůz od prodejce a jak se může lišit cena skladového vozu udávaná prodejcem a skutečná cena na kterou by případně byl ochoten klesnout? Kdysi jsem četl že se tyhle ceny dost liší, ale to asi nebylo myšleno jako cena skladového vozu, ale cena doporučená výrobcem.

Díky moc za rady.
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od bloody cardinal »

Hyundaie montuje bratr v Nošovicích a co mi vyprávěl, tak bych si Hyu nekoupil. Ale v Opelu, Škodovce nebo Fordu to nebude jiné. Okolo 200k se bude dát pořídit i CitiGo, ale bude třeba se držet základní výbavy. Po pravdě řečeno, osobně bych si za takové peníze nové auto zcela jistě nekoupil.

Mezi další nápady bych zařadil trojčata C1, Aygo a 107, ale CitiGo se mi líbí mnohem víc, než tohle.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od vojtadub »

i20 se v Nosovicich nemontuje, ale rozdil asi v jinych tovarnach nebude.
Bylo by mozne, kdyztak do SZ, se rozepsat o tom co se tam deje, ze by sis Hyu nekoupil ?
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od Honza42 »

i20 se naštěstí vyrábí v Indii, takže nějaké pochyby o kvalitě jsou v tomto případě naprosto bezpředmětné.
StanleyCZ
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08 dub 21:11

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od StanleyCZ »

Oživím vlákno.
Sháníme auto na denní dojíždění 2x20km(okreska) a sem tam pohyb po Praze. Obsazenost bude 1 až 3 lidi bez bagáže.
Požadavky:
Cena: Max. 190 000Kč
Klimatizace
Auto musí být fungl nové.
Design nehraje roli.
Stačí 3 dveře.
Nesmí to být HTP.

Adepti:
Škoda Citigo - příjemné svezení
Opel Corsa 1.0 v akci od června - nesvezl jsem se, ale mám obavy ze starší konstrukce
Kia Picanto - nemám možnost se svézt
Chevrolet Spark - velká neznámá, moc často se nevidí
Renault Twingo - 4válec, ale po svezení se 3 válci ve škodovce, to už nemá takovou váhu
Kolínská trojčata - Nelíbí se mi kvalita vnitřního prostoru.
Nová Panda a Punto jsou nad finanční limit
Víc jsme jich nevymysleli. Pokud je jiný kandidát, tak sem s ním.

Nemám předsudky vůči původu žádného z adeptů. S touhle cenou a klimou se musíme pohybovat jenom v kategorii malých aut. Auto se koupí a pokud se někde nerozstřelí, tak bude sloužit mamče a jako druhé auto v rodině o víkendech dokud nedoslouží.
Osobně jsem pro škodovku kvůli tomu, že je nová a z nových aut s klimou splňuje jako jedinná cenový limit. Auto se bude pořizovat přes financování, protože peníze nejsou a auto je potřeba. S fianncováním souvisí "sleva", resp. snížení ceny pro výpočet úvěru. Bereme do v úvahu.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.

Díky
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4003
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od HondaMan »

Twingo není špatné, ale po fl. je dost ošklivé. Nezapomeň se podívat na Hyundai i20.

Osobně bych ale v situaci kdy nejsou peníze koupil třeba jetou Fabii nebo Clio a na úvěr se vykašlal.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od Krysa »

Dacia =((
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od vojtadub »

Na uver sice dostanes slevu, ale pokud se podivas na podminky, tak zjistis, ze te voskubou a auto te nakonec nebude stat slibovanych 160 tisic, ale (a nechci zase nejak extremne prehanet) v klidu i pres 200 tisic. Tak jenom bych o tom popremyslel, jestli ma cenu za techto okolnosti do toho jit. Preci jenom nejaka kvalitni ojetina lip poslouzi ;)
StanleyCZ
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08 dub 21:11

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od StanleyCZ »

Dacii ne, kvůli kvalitě zpracování.
Nechal jsem si zpracovat několik cenových nabídek a s nějakými slevami se pohybují těsně pod 190 000Kč.
Přeplacení při úvěru je jasná věc. My jsme schopní dát na dřevo cca 70%, tedy nějakých 130 tisíc a zbývajících "60" vzít na úvěr.
S tím, aby auto byla funglovka se nedá pohnout. O tom se u nás bohužel nedá diskutovat. Osobně bych taky bral radši ojetinu, ale nejde to. Přeplacení je u všech nabídek podobné. Při 12 splátkách se přeplatí o cca 8 tisíc, při dvouletém splácení o cca 18. Toho si vědomi jsme.
Jenže za 130 tisíc se novota nepořídí.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16428
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nové auto kolem 200 000,-

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět