Škoda Superb iV a 5 km

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janek12
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 říj 08:34

Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od janek12 »

Dobrý den vespolek,

plánujeme koupit bazarové auto a protože dojíždím každý den do práce jen 5 km (a 5 km zpět), tak prosím o radu odborníků :)

Co jsem se dočetl, tak teoreticky je asi nejvhodnější PHEV. Doma nemám možnost nabíjení, ale v práci ano. Od bytu je nabíjecí stanice asi 400 metrů.

Líbí se mi Škoda Superb iV (combi, nájezd 30 tis., rok 2020, cena vychází do 750 tis. s DPH). Superb Combi chci kvůli velikosti (děti) a designu (já). Dvě auta nechci (jedno kvůli práci, druhé na delší ježdění).

Jezdím v pracovní dny 5 km do práce, 5 km zpět. Občas pojížďky po městě. Cca každý druhý víkend je pak nějaký výlet 100 km+

Protože jsem se ale vyptával kolem, tak co člověk, to jiný názor (hlavně "stará škola"), cituji:
- Ty iV jsou nové, neodzkoušené, nikdo neví, co to udělá za xy let...
- Baterky půjdou za pár let do háje a nedoplatím se...
- Až to budu chtít za třeba 8 let prodat, bude to neprodejné...
- Jedině diesel, je to klasika, já taky jezdím krátké vzdálenosti a je to v pohodě...
- 1.4 motor v tom iV se utaví...
- atd, atd.. :)

Osobně jsem ale na Superba iV žádné objektivní negativní recenze / zkušenosti nenašel.

No a pak co si z toho mám vzít? Prosím, poraďte vy :)

Moc děkuji.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1881
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od Zajda »

Ty iV jsou nové, neodzkoušené
To ano, za mě je sázka na jistotu u hybridní technologie jedině Toyota, kde jsou za tim desítky let vývoje a v rámci nabídky značky jsou to vlastně běžné modely.
Jedině diesel, je to klasika, já taky jezdím krátké vzdálenosti a je to v pohodě...
Ne, v pohodě to není, režim 5km jízd je extrémní pro každý spalovaci motor, natož dieslový. Ale fungovat to může, znám Caddy TDI PD co 10 let jezdí vpodstatě jen po areálu firmy.
1.4 motor v tom iV se utaví
Nesmysl
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27092
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od řidičBOB »

Podepisuju.
Jinak kolem komína a do mesta je to ok. Všechno ostatní je limitované právě tou 1.4 ve spojení s 6DSG.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3245
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od mattonecz »

to mi zní jako ideální podmínky pro použití phevu. nestačila by ochcávka nebo třeba cupra leon? myslim velikostí
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1763
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od petr_riha »

Nebylo by řešení koupit na těch 5km nějakýho fichtla a na normální ježdění koupit auto s normálním motorem? jinak ten, co ti radil naftu na tenhle styl ježdění, to není kamarád, že?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27092
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od řidičBOB »

Nee. Na tohle je fakt to EVčko v pohodě.
Je potřeba akorát zhodnotit, co s tím za 4-5 let ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janek12
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 říj 08:34

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od janek12 »

Děkuji všem za komentáře.
Je potřeba akorát zhodnotit, co s tím za 4-5 let ;-)
Myslíš tím baterii nebo ještě něco jiného? Na baterii je záruka 8 let nebo 160 tis. km. Kolik potom stojí výměna jsem přesně nenašel, ale odhaduji tak 70 tisíc?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27092
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od řidičBOB »

ne, myslím tím, když to budeš chtít prodat, kdo to koupí...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5604
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od Snowman000 »

Tu si myslim, ze druheho majitela to este najde (treti, stvrty uz bude horsi)...stale sa najde dost ludi, ktory nedohliadnu dalej ako vizia spotreby 1.9l/100km. Sudim podla toho kolko sam dostavam otazok na Golfy a Passaty GTE z Holandska s 200000km a zda si to maju kupit za XZY (dosad si akukolvek vtipnu sumu) #-o
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Škoda Superb iV a 5 km

Příspěvek od janom »

Ad Snow - tiež mám v okolí dostatok podobných "adeptov".... veľmi sa divia prvotnému odporúčaniu na alternatívne TSI a po dlhšom uvažovaní ho radšej kúpia.

Ad tazateľ - výmena PHEV batérie bude pravdepodobne rádovo inde ako 70k Kč. Napr. v UK sú už rady PHEV Mercedesov z operákov, ktoré nikto nechce, lebo výmena batérie vychádza na obdobnú cenu aká je trhová celého auta + tie baterky fakt po 4-5 rokoch reálne odchádzajú. OK - koncern tam má 8 rokov záruku, ale čo potom? Resp. čo s autom, ktoré sa tomu blíži?
+ pri dlhodobom vlastníctve by som mal rešpekt ani nie z toho, že sa 1,4 "utaví" ale z toho ako bude znášať použitie v PHEV - studený štart a prechod do plného zaťaženia... VW motor na to údajne pripravoval použitím iných ložísk a zlepšených materiálov, ale každý kto tomu lepšie rozumie to hodnotí ako "náplasť a mazanie na zlomeninu" - teda, že to môže pomôcť ale problém to nerieši.

Za mňa - rovnako ako kolegovia bližšie - ak to je na 3roky asi ok (ale s výhľadom na horšiu likviditu potom), ak na dlhšie hľadať inde + teraz čítam, že to už má byť bazarovka - takže následný predaj bude o to ťažší...

Ak poradiť alternatívu - hybridy Toyoty znášajú podobné použitie relatívne dobre - za podobnú cenu by už šla Camry, pripadne Corolla v kombíku.
Odpovědět