Lék na krizi středního věku a únavu životem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od HondaMan »

HondaManová mi už delší dobu říká, že bych se měl vykašlat na věčné šetření/investování a udělat si radost. Jenže já nevím čím.

Nové x Staré; Sport x Póza; Pro sebe x pro celou rodinu; Budget ideálně 50, strop 100T EUR.

Na ježdění na okruh jsem línej, na závodění nemám budget, na okreskové násilí jsem starej, bojácnej a i s naftovým Opelem jezdím nezdravě rychle.
V přírodě se raději pohybuji na kole než ji huntovat 2 tunovým offroadem.
V dodávce jsem bydlel/cestoval přes půl roku a opakovat to v nejbližší době neplánuju.

Auto na daily mám a nahrazovat ho nepotřebuju. Jezdí a servisuje se zadarmo a "samo" se co 3 - 4 roky mění za nové :-)
Jediné v čem mám "jasno" je, že nechci střechu a spíš než nové by mě lákalo něco staršího.

Zatím mě zaujalo: MB SL V8 (R107 nebo R129); 911 (997 nebo 964); nějaké repliky AC Cobra s V8 a Ameriky z mid 60's (300C, Galaxy, Impala). Ameriky se mi ale nejspíš nevejdou do garáže (parkuju v podzemce pod "panelákem").

Napadá Vás něco dalšího? Zábavného? Čím byste si udělali radost vy?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od jarka »

Je to strašně závislý na tom, k čemu to má být a co tě baví. Jestli řízení a nutně nepotřebuješ být nejrychlejší z nejrychlejších a chceš se bavit, tak si za sebe neumím představit nic lepšího než lehce poladěnou miatu ND (cca 200 atmo koní v lehkým kompaktním balení a zábavný je to už od 50kmh a budeš jen jezdit a né se v tom vrtat oproti nějakýmu kitu).

No a jestli se nebojíš jedný stopy a máš někde kolem sebe zakroucený prázdný okresky, tak si kup motarda a objevíš úplně nový svět za zrdcadlem. Náklady žádný, fun-factor o level jinde i než ta miata. Já už jsem jí kvůli tomu 3 roky nevyndal z garáže. Ale je to jen na ten fun kolem komína, jinak je to na prd (a nemáš kolem sebe plechy...).

PS: a čemu říkáš střední věk??? :) - tyhle krize jsou až někde kolem 50 ne? Co si matně pamatuju, tak to máš snad ještě daleko...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od Vrooom »

Prijde mi ze hledas spis zazitek, tak co si koupit astona martina v manualu? :-))

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 30&ref=srp

Osobne bych si koupil neco co ma fajn motor.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od HondaMan »

Miatu ND jsem měl nakonfigurovanou několikrát. Je to super řidičské auto ale trochu nuda. Jak píše Vrooom, hledám zážitek a možná více pózu než okreskovou zábavu.

Zánovního Astona po záruce bych se bál. I u 911 997 přemýšlím, zdali mám na banány.
Ad Motor. To je přesně to, co mě láká na těch Amerikách. 5 - 7l objemu, spousta "performance" dílů. I u toho MB jsem koukal na 560SL; SL500; SL600 V12... Decentně poladěný výfuk, muzika, střecha dole...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od řidičBOB »

Někdy to chodí dřív. Já místo auta, šel do motorek.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od jerry »

Mustang Convertible 5.0 V8
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od Stepan »

Vette C7?
Imo je to dost mladý na to, aby se to nesralo jen z principu, narozdíl od R129 nebo nějakých šedesátkových amerik.
Zároveň tam už nějaká amortizace proběhla, není to "zbytečně safe" jako navrhovaný Mustang 5.0
+ je to relativně humpolácký, narozdíl od V12 mercedesu nebo Porsche. Tzn. banány asi OK :)

No a když se ptáš, čim bych si udělal radost já, tak já bych chtěl Camaro ZL1, protože na okreskový násilí jsem ještě mladej dost :D

Edit: Možná ještě trošku od lesa, ale jako řádnej levičák, neposedlej vlastnictvím, bys tomu mohl rozumět -> Co ty prachy nějak postupně prohazovat všemožnýma půjčovnama? SL600 asi nikde k půjčení nebude, ale nějaká M4 Cabrio / Camaro / co já vím? Pojezdíš si ve víc věcech a tak :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od honziss »

Zajimave zadani :) z fleku mne napadnul Lexus LC500!
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od honziss »

honziss píše: stř 04 říj 17:17 Zajimave zadani :) z fleku mne napadnul Lexus LC500!
https://www.sauto.cz/osobni/detail/lexu ... /196434070
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od M.Z. »

HondaMan píše: stř 04 říj 13:59 HondaManová mi už delší dobu říká, že bych se měl vykašlat na věčné šetření/investování a udělat si radost. Jenže já nevím čím.
Napadá Vás něco dalšího? Zábavného? Čím byste si udělali radost vy?

Já už si svou radost našel našel a upřímně netuším, čím bych to měl někdy v budoucnu nahradit, takže doporučím X-BOW :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět