Lék na krizi středního věku a únavu životem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od HondaMan »

mattonecz píše: čtv 05 říj 10:15Nepsal pocet mist ale asi nebude chtit 4 valec :) za tu vyssi hranici budgetu je uz i 991 sem koukal. Coz uz teda je turbo ale moc pekny
Ano, 4 válec nechci. 911 je vlastně jediné auto se šesti válci, které "zvažuji".

991 je zajímavý tip. Turbo mít nemusí. Kabrioletů s Manuálem a nízkým nájezdem je méně než plnolétých pan na vesnické diskotéce, ale, je to lepší auto než 997?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od mattonecz »

tim turbem sem nemel na mysli model ale to, ze uz to neni atmosfera ale 3.0T motor. za me novejsi = lepsi, ale kazdy to tak nemusi vnimat. 996/997 maj urcity prusery s motory, ale da se to resit. ale na to musis najit jine experty.

jo tak kecam - 991.1 je atmo, 991.2 je turbo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od HondaMan »

Stará Audi. Sorry. Za tyhle peníze můžeš mít 997. Pravděpodobně pomalejší, ale Porsche, které udělá parádu všude kam přijede.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od Stepan »

Tak pokud je fakturem i MI, tak by někde v polovině budgetovýho rozsahu byla i nějaká R8 V10, ne? Ač minulý generace. Sice děti zůstanou doma, ale je to placatější než 911. Což je vždycky lepší :ymhug:

Edit: Eště jsem si klik do inzerce 250kw+, kabrio, do 2,5mio a vyjelo na mě tohle:
https://www.sportovnivozy.cz/175430-bmw ... brio-praha

Daily nechceš, ale člověk míní...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od Vrooom »

Půjdu proti proudu, ale teď jsem potkal krásnou originální 993. To auto je kouzelný a má už ten správný vibe starého cool auto. A když ti nejde o výkony, tak jízdně to bude určitě fajnové. Ale cena asi bude vysoká ...
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Jestli novy nebo stary (veterána) záleží, co od toho ocekavas, resp. jestli ses smířeny s tím, ze to auto bude vyžadovat peci, občas se stane, ze se nedojede nebo vůbec nevyjede. Nebo proste chceš sednout a jezdit.

Nicméně určitě bych bral cabriolet. Na krizi “mladšího” středního věku jsem si pořídil Mustanga a mrzí mě, ze ne cabriolet. Kromě toho jako radost mám veterány, předválečného, i povalecne, ale vždy cabrio, to my vždycky pozvedne náladu a oceňuje to žena i děti.

Jinak jestli Mustanga vnímas jako daily car, tak stejně bych vnimal i Porsche 911. Když jsem kupoval Mustanga, tak jsem ho taky zvažoval, nakonec jsem koupil “horší” auto proste jenom proto, je s tím bude větší sranda. Ne rychlost, ale proste sranda, bruci to, praská to do výfuku, boří to ledy, samej palec nahoru. Ale jako jo, kvalita taková nijaka. Ale o to vůbec neslo… jo a za usetreny peníze oproti 911 jsem koupil dalšího veterána.

Myslim, ale, ze chceš 911, podle toho, jak tu čtu příspěvky. Tak si ji kup, pojezdi a kdyžtak se kdykoli prodá a koupi něco jiného.

Ale jestli to má byt zivotabudic, koupil bych něco šíleného, třeba toho Aston Martina, co sem někdo dával. Servis atd., jo něco to bude stát, ale je to Aston Martin, pojem :D Kdyby to nemuselo byt ctyrmistny (což chápu, taky většinou beru ctyrmistny), tak bych šel do Corvette C8 nebo nějaké veteranske Corvette.

Jinak třeba BMW M8 či M4 v cabrio…

Pokud až tak neřešis finance, tak klidně cestou něco koupit, rok pojezdi, prodat, pak zkusit něco jiného :D
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od jerry »

Stepan píše: čtv 05 říj 19:58 Tak pokud je fakturem i MI, tak by někde v polovině budgetovýho rozsahu byla i nějaká R8 V10, ne? Ač minulý generace. Sice děti zůstanou doma, ale je to placatější než 911. Což je vždycky lepší :ymhug:
R8 radost jo, ale je potřeba opravdu hodně banánů :D Na známém konkurenčním webu je o servisních nákladech podrobný blog. A jsou rakety ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od M.Z. »

Stepan píše: čtv 05 říj 19:58 Tak pokud je fakturem i MI, tak by někde v polovině budgetovýho rozsahu byla i nějaká R8 V10, ne? Ač minulý generace. Sice děti zůstanou doma, ale je to placatější než 911. Což je vždycky lepší :ymhug:

Edit: Eště jsem si klik do inzerce 250kw+, kabrio, do 2,5mio a vyjelo na mě tohle:
https://www.sportovnivozy.cz/175430-bmw ... brio-praha

Daily nechceš, ale člověk míní...
nikdy jsem nepochopil smysl volby 4x4 u kabria, které je provozováno primárně za pěkného počasí...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lék na krizi středního věku a únavu životem

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše: čtv 05 říj 10:48
jerry píše: stř 04 říj 15:43Mustang Convertible 5.0 V8
V mých očích je to fajn Daily driver. Navíc známý v něm má při 30tkm už 3. motor.
Co bylo příčinou těch výměn?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět