Výběr auta Peugeot vs Mazda

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
suci89
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 srp 13:20

Výběr auta Peugeot vs Mazda

Příspěvek od suci89 »

Zdravím,
vybírám nové auto, žádný velký požadavky, jezdím krátký trasy do práce (9km), občas něco odvést na sběrák, párkrát do roka delší trasu v rámci dovolený. Byl jsem na pár předváděčkách a nejvíce mě zaujala Mazda 3 a Peugeot 408. A fakt nevím čemu dát přednost.
Peugeot se mi líbí designem, výbavou, zavazadelníkem, automatem, ale trochu se děsím motoru tříválce 1.2 96KW. Nejsem žádnej pirát, ale zdá se mi to slabý.
Mazda by se mi líbila s motorem G150 - 110KW v sedanu a manuálu. Tam bych motorově neviděl problém, ale zase horší výbava a prostor v kufru.
Cenově to vychází cca podobně, mám do Peugeotu 15% slevu.
Máte někdo zkušenosti s těmito auty? Případně co byste volili?
Díky.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Výběr auta Peugeot vs Mazda

Příspěvek od petr_riha »

Na 9km do práce bych motor vůbec neřešil. Zkušenost s konkrétním motorem nemám, ale 96kW obecně moc slabé na auto velikosti 408 není. Nebude to žádná raketa, ale že by se s tím nedalo jet, to si nemyslím. Doporučuji se jít se tím motorem někde projet a uvidíš.

A jestli volba slabší motor, který mě neomezuje, nebo nekomfort při každém nasednutí? Každý máme priority jinde (byť já tedy jednoznačně volím motor+komfort současně, bez kompromisu). Možnost Peugeota se silnějším motorem?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr auta Peugeot vs Mazda

Příspěvek od mattonecz »

tipuju že to je auto okolo 700k? za to už je velký výběr. hlavně si to projet a neunáhlit se
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět