výber auta - vw t-roc?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
FarmerCzech
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17 črc 21:44

výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od FarmerCzech »

Dobrý den, uvažuje o koupi vozu vw t-roc (ojetého, max do 50k km). Auto jsem si ve verzi r-line v motorizaci 1.5 TSI vyzkoušel a velmi se mi líbilo.

Uvažoval jsem ale, že bych pořídil v motorizaci 2.0 TSI + DSG + 4Motion. Mám s tím jediný problém, a to je spotřeba. Můj současný Leon 1.2 TSI jezdí za 6.3 dlouhodobě, což je super a asi to od t-rocu nemůžu očekávat. Ať ale googlím jak googlím, nejsem nikde schopný najít, jakou reálnou spotřebu při typické české jízdě bych mohl od 2.0 TSI očekávat (případně i od 1.5 TSI, pro srovnání). Našel jsem jakousi databázi spotřeb, ale hodnoty tam se mi zdají možná až trochu moc optimistické (spritmonitor)...

Bohužel vůbec nemám zkušenosti s jinými auty, abych mohl srovnat, jak si t-roc vede ve srovnání například s jinou kategorií vozů, jako jsou kombíky, a podobně.

Tímto bych se tak chtěl někoho, kdo by mohl vědět víc, rád zeptal, co od toho můžu očekávat. S 8l/100km jsem ok, ale s 9+ už tolik ne :)

Moc díky za jakékoli rady / poznatky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3249
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od mattonecz »

no spritmonitor je v pohodě. ale je možný že si to tam víc dávaj šetřílci. každopádně i tak tam je průměr 8,26. 1.5tsi má 7
já bych za ten litr navíc určitě bral 2.0 se 4x4. pojede to moc pěkně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od řidičBOB »

8l při normálním stylu jízdy je naprosto reálných.
Problém je dálnice a 180+.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
FarmerCzech
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17 črc 21:44

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od FarmerCzech »

jo tak 180+ asi jen tak nebude, ale na cestovních 140 jsem zvyklý a už i tam to dost možná nebude hitparáda co?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od řidičBOB »

Bude. Tam je 7 DSG, takže žádné vysoké otáčky ve 140kmh. 8 je reálných.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od tommas »

Náš Golf Alltrack tedy 4x4 s 2.0 TSI 140 kw je schopný po dálnici delší trasy jezdit mezi 6,8-7,5 l/ 100km pokud člověk drží tempomat 140 km/h. Pokud jedu tempomat 130 km/h tak je to vždy okolo 6,5l/ 100 km.

Nad 8 se podívám opravdu jen ve chvíli kdy se dlouhodoběji podívám nad těch 180 km/h jak psal Bob.

Ten T-Roc by mohl být na tom podobně, trochu vyšší stavba, ale váhově to bude nejspíš lehčí.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
FarmerCzech
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17 črc 21:44

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od FarmerCzech »

Tak to zní celkem optimisticky, k 7mi litrům žere i ta moje současná 1.2 TSI když jedu 140 km/h.

Jinak bych se možná zeptal, doporučili byste snažit se auto spíš sehnat někde v ČR, nebo se podívat raději za hranice - do německa? Nabídka je tam nesrovnatelná a navíc mi přijde, že t-roců v ČR moc nabízených není.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1773
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od petr_riha »

Není to jedno, jestli to pojede za 7 nebo za 8? Ten litr už je v provozu auta zanedbatelná položka.

Pokud sezenes hezky kus v ČR, bude to jednodušší a levnější na papirovani, omrknuti vozu, … pokud ne, vydej se za hranice.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od řidičBOB »

Farmer: ano, 1.2 má jiné převody a motor, který není nic moc a s autem má hafo starostí už při 140kmh.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
FarmerCzech
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17 črc 21:44

Re: výber auta - vw t-roc?

Příspěvek od FarmerCzech »

No, máte asi všichni pravdu. Ono 8 litrů, pokud to tedy tak opravdu bude, což se zdá že ano, není zas tak moc :)

Jen tak pro zajímavost, trochu mimo mou otázku. Koukal jsem, že 221 kW R verze často vychází i levněji než ta 140 kW R-line. A že i s tou se dá jezdit pod 10 litrů. Přijde mi to trochu divný... navíc, ty nabídky jsou podezřele levný. Nemáte někdo tušení, proč by se těch R verzí lidi tolik zbavovali za docela málo peněz? Nové to stoji 1.4 milionu a přitom se jen trochu ojeté dají sehnat za 800 k.
Odpovědět