Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od d1.8t »

Vííííím.
RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od Snowman000 »

Z tu navrhovanych zalezitosti:
Fobia alebo Polo: V kombinacii s 1,2 TSI a 81kW to bude asi najrozumnejsia volba, vylozene ale nenadchne no posluzi
Minus bych ale videl zbytocne vysoke sedenie a nevypinatelne ESP.

SSS: Volba srdca ale urcite nie tak univerzalne ako auta od VAGu a mozno ako prve auto bych asi volil nieco obycajnejsie.

Mazda 2: Kombinacia Fobie a SSS...je to dostatocne sofersky ciste, ale zaroven menej neuroticke ako SSS a 1,5 G90 by mala stacit. Pri tomto zadani, bych osobne volil prave Mazdu.

Golf: To je az prilis rozumna, prilis nudna a aj zbytocne velka volba. To auto zvladne vsetko, ale bez akehokolvek nadsenia a ked uz tak bych siel do 1,4 92kW ktora uz predsa len to auto rozhybe viac adekvatne + je tam multilink...

Volba pod ciarou...
Ak to ma byt nahrada za Pindicu, tak preco nie Suzuku Swift 4x4?

PS: Nemaju niekde na predaj testovacku Polo GTI 2015? ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27220
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od řidičBOB »

Polo GTI je asi krapet přes limit 8-x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16441
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od pavproch »

přímá náhrada za pindicu to nebude.... než sa řidičsky otrká v pindici, tak bude už na VŠ a bude potřebovat nějaké přibližovadlo ... a pindicu mu do brna/phy nedám... bo a) ju chcu mít dál na ježdění do hor a za b) tam v dolině 4x4 nepočebuje...

určitě sa pokusím sa svýzt v tym G7 aji SSS, ale asi fakt to bude ta fobije....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27220
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od řidičBOB »

To je dobrá volba...i když spíš rozumem než pocitem...ale dobrá - pro 18ti letého študenta bych řekl, že možná až vynikající.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od charger »

Fabia podle mě není moc dobrá volba, podvozek jde výrazně na komfort, moc obratné tak auto není navíc v některých věcech je to dost lowcost, popravdě já jsem taky mladý a jízda s Fabii mě vůbec nebavila, naladění je spíš důchodcovské, jakkoliv celkově to auto je dobré, ne že ne. To už bych ze Škodovek vzal raději Rapida, který nyní navíc dostane silnější motory s řemenem.

Já bych raději doporučoval nedávno modernizovanou Ibizu, stejně jako Fabia sice nemá vypínatelnou stabi, ale s 1.2 TSI nemá stop/start vůbec a podvozkově je lepší než Fabia téměř ve všech ohledech, navíc s novým interiérem vypadá hodnotněji. Kdybys řekl minulý týden, mohl jsem tě svézt.

Ideální auto pro osmnáctiletého pak podle mě je Swift Sport, tam není o čem - nežere, naučí, je jednoduché a zábavné, podle mě splňuje všechny požadavky, na rozdíl od Fabie, která nesplňuje skoro nic ze zadání. Škoda, že se už nevyrábí Twingo RS, tu věc jsem naprosto miloval. Určitě bych se mrknul i na Mazdu 2, u té je však problém, že nejlepší motor (nejsilnější 1.5) se váže jen s drahými výbavami.
Ain´t nobody got time for that
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Souhlas s chargerem. Býval bych radši koupil Twingo RS. Sice jsem v něm nikdy nejel, ale co jsem slyšel z okolí a vyčetl z mnoha zdrojů, je ještě zábavnější než Swišť (na úkor ještě menší praktičnosti). Ale když jsem kupoval, měl jsem podmínku, že to musí být nové auto a Twingo se v té době už nevyrábělo...
Mazda 2 se jeví jako čupr volba, ale se stopatnáctikoňovým silníkem je téměř o kilo dražší než Swišť, což je podle mě naprostej nesmysl...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5525
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od M.Z. »

Na dojíždění do školy po dálnici žádnou velkou zábavu asi neužije. Nejspokojenější by byl zřejmě s Golfem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od nenapadny.sofer »

To je pravda. Doteď jsem měl za to, že by auto sloužilo primárně k drcení okresek po okolí. Pokud bude 90% času trávit pendlováním mezi Prahou a Valachy po D1 s tempomatem na 140 km/h, Swišť skutečně není ideální volba...

edit: Já po dálnici jezdím zpravidla 160 km/h a po delší cestě mi pak ještě několik hodin hučí v hlově. Zrovna aerodynamickej hluk ve "vyšších" rychlostech není věc, se kterou by se položená kadibudka vypořádávala nějak snadno. Ale u Fabie3 to nemám vyzkoušeno a možná to nebude o moc lepší...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16441
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nové, benzín, manuál, max cca 300, řidičsky vděčné

Příspěvek od pavproch »

předpokládám, že Jr. to bude mixovat (po městě, po dálnici i po okreskách), takže asitak
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět