auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

Vdaka za video. Je mi jasne, ze v rezime AUTO to pripoji zadok skokovo, zaujima ma skor rezim SNOW. SNOW by mal fungovat ako stale zapojena stvorkolka, akurat nie v stalom pomere 50:50 (to ma len rezim LOCK a ten je obmedzeny 60km/h), aspon tak som to pochopil zo vsetkych informacii, ktore sa mi k tomu podarilo zozbierat. Ak tento rezim funguje tak ako si myslim, jazdili by sme vacsinou prave v rezime SNOW, pravdepodobne okrem mesta, a skokove pripojenie zadnej napravy by sa teda nedialo.
LR Discovery sa sice 7 miestne robia, ale su mimo cenove moznosti, alebo nesplnaju ine kriteria (najma najazdene km).
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od KDB »

U ojetiny mě vždy primárně zajímá servisní historie a aktuální skutečný technický stav, SKUTEČNĚ najeté kilometry jsou jako vodítko až někde vzadu....
MG - radost až na kost.
bulicek
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08 říj 09:14

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od bulicek »

KDB píše:U ojetiny mě vždy primárně zajímá servisní historie a aktuální skutečný technický stav, SKUTEČNĚ najeté kilometry jsou jako vodítko až někde vzadu....
Nechápu tvrzení, že tě skutečné kilometry nezajímají vzhledem k tomu jaký mají vliv na stanovování prodejní ceny. Nebo mi chceš říct, že ti přeijde normální zaplatit stejně peněz za auto, co má natočeno 100tkm a za to, které má třeba 400tkm? Auto beru vždycky jako celek, ve kterým má všechno sedět a zapadat do sebe. Vážně si neřeknu, že mě zajímá jen stav nebo jen km a na zbytek koukat nebudu
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od beaumont »

Kolega KDB to předpokládám myslel tak, že lepší auto se 150 tkm, které byly najeté na západoevropských dálnicích a o auto se někdo pečlivě (doložitelně!) staral, než auto se 75 tkm, kterým někdo poskakoval po rozbitém městě a kašlal na ně.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od KDB »

Ano, kolega Beaumont mě pochopil - když říkám technický stav, je to podle mne jednoznačný pojem.
Díky náčelníku, že jsi se mne zastal :D

Add kolega Bulicek....neřekl jsem, že nezajímají, ale jako vodítko jsou někde vzadu...Doporučuju pomaleji číst a snažit opravdu pochopit text a přemýšlet nad ním.
MG - radost až na kost.
Fine
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 12 říj 17:29

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od Fine »

pravdu mají všichni :D

tak na jednu stranu je jasný, že se to má všechno posuzovat jako celek, ne podle vybásněnejch km a na druhou stranu je všude plno chytrolínů který řvou že je km absolutně nezajímaj a radši auto přeplatěj o x tisíc.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od Vana »

kosto píše:... SNOW by mal fungovat ako stale zapojena stvorkolka, akurat nie v stalom pomere 50:50 (to ma len rezim LOCK a ten je obmedzeny 60km/h)....
Pro tuhle diskuzi to není příliš podstatné, ale režim LOCK nemá stálý poměr 50:50. Udržet takový poměr umí prakticky jen klasický (otevřený) diferenciál. Neznamená to ovšem, že je to vždy to nejlepší
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

Tak nakoniec sme kupili Subaru Outback 2.5, rocnik 2008.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od x2005 »

A jaká byla konečná cena / stav / výbava / deklarované km?
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: auto do 10000€ (nove?, jazdene?, 4x4?)

Příspěvek od kosto »

Cena 12000e, 120000km, vybava Comfort Edition (kozene sedadla, tempomat, dvojzonova automaticka klima, park. senzory, stresne okno,...), stav bol velmi dobry (potvrdil aj znamy servisak), povodna majitelka (vraj pouzivala auto najma na cestovanie do prace do nemecka) ho nechala v predajni na protiucet za nove Subaru.
Odpovědět