Univerzální zábavné auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od d1.8t »

U Federalů 205/50 chodim až na 1.8bar, který bez problémů dávají, ale jsou to tratě do 6-8km, takže nehrozí přehřátí.
RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2819
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od jarka »

Na těch 1.8b taky začínám u lehce zahřátých gum, po 20 minutách pak končí na 2.2-2.3b.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od koffee »

Nějak jsem si nakonec zvyknul, tak jsem to přestal tolik řešit. Ve vyšších teplotách jsou gumy měkčí, tak to není tak hrozné.. Ale uvidím, co budu říkat, až budu zase na 18" :)

2 měsíce :x
Obrázek
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5525
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od M.Z. »

Jakou máš dlouhodobou spotřebu a kolik najeto?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od koffee »

Píšu z hlavy: mám 5200km a dlouhodobou kolem 8,6 l/100km (ale to bude způsobeno hlavně výletem do Alp 2400km, kde jsem jel na spotřebu, protože jsem měl auto jen 14 dní a nechtěl riskovat, že vycucne nádrž po sešlápnutí plynu).

Pohybuju se hlavně po Praze a tam jezdím < 9l celkem bez problému (bez kolon a bez prudkých zrychleních). Při rychlejší jízdě si auto řekne kolem 11-13l, takže při naprostém bezmozku bych čekal <20. Na dálnici to není, krátký 6° znamená dálničních 130 u 3000ot/min.

Ale zjišťuju, že ať jedu jak chci, tak v mém kombinovaném režimu (občas blbnu s Race režimem, někdy to jen šolíchám na Comfort), se na nádrž dostávám k 600km. Pokud jedu dál a s rozumem, tak se na nádrž dá jet kolem 650km. Známý s eRkem dokázal z Karlštejnu -> Praha jet 6,7l
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od mmira »

koffee píše:...při naprostém bezmozku bych čekal <20...
spatne, bude to rozhodne pres, nejspise okolo 25.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od koffee »

Tak 25, no :)
jerry
Letec
Příspěvky: 3427
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od jerry »

Koffee, já si teda v našich podmínkách 19" nedovedu představit. To auto musí hrozně trpět nebo musíš jezdit jen vybrané silnice. Moc u nás po okreskách nejezdím, spíše v Německu a i tam někdy nadávám. Včera jsem ale po delší době zase poznal realitu, výlet s návštěvou po severním Plzeňsku. Na některých úsecích mi auta bylo tak líto, že jsem pustil i favorita s vlekem x_x A to jsem jel na 16", protože čekám na nové 17" na léto :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Univerzální zábavné auto

Příspěvek od koffee »

Jj, vybírám trasy (ty nejčastější) a jezdím přiměřeně, ale je mi to fuk. Teď to neřeším, počkám na zimu a rozdíl na 18" a po zimě se rozhodnu, zda mi to za to stojí. Ale jo, na některé trasy je to moc, na jiné je to akorát :)
Odpovědět