zábavné auto do 30 00 Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2819
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od jarka »

Prvni opravdu moje auto, se kterym jsem toho docela dost najezdil a hodne se naucil byla ibiza 1.2htp :) . I presto co mi ostatni tvrdili, ze to neni sportovni atd tak ji s klidnym svedomim doporucim. Lehky, docela svizny a preci jen relativne bezpecny. vubec bych se treba pro zacatek nebal ani pandy.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16440
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od pavproch »

pindica!!!! :x :x :x :x :x :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Milhauzz18
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29 črc 09:12

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od Milhauzz18 »

Osobně bych opravdu šel do BMW e36 třeba motorizace 1.8is
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od k86 »

Kdyz vidim co tu pada za navrhy, tak s 30 v kapse bych vzal cokoliv co ma nejdelsi technickou a nejmin zavad, na nejakou zabavu za volantem bych se vys....
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
FidolZ
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: pon 11 úno 13:54

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od FidolZ »

jak ses ptal na tu alfu...ja jsem prave proto nabizel spis 145/146 tam sou levny nd bylo jich dost, nd sezenes vsude mozne, pokud bys do toho sel tak urcite doporucuju forum na alfisti.cz tam ti urcite pomuzou

k ty 156...tam bych se obaval trochu vic precejen je to vyssi trida...a v tyhle cenovy relaci vetsina dost vylitanejch kousku...a hlavne se vyvarovat motoru 2.0ts ve 156, radsi 1.8 nebo pak az 2.5 kterej je skvelej...ale to asi do 30 nesezenes
ale jak rikam vsechno na 156 uz je o neco drazsi napr predni ramena jsou dvojity (horni a spodni) a na ceskejch silnicich odchazej o neco driv...nadruhou stranu ma mnohem lepsi jizdni vlastnosti

v tyhle cenovy relaci bych radsi nejakou zachovalejsi 145 s 1.4 twin sparkem, 103koni na 1135kg vahy je na zacatek slusny a radost s tim je...nadruhou stranu si to neco vezme, dlouhodobou jsem mel pres 8 ale nebyl problem udelat pres deset na sto na nadrz dost casto...ale znam lidi co s tim jezdili za sest, sedum...jen uz s tim nejezdili tak aby to zabavilo i pri beznejch presunech :)

pokud bys nechtel twin spark (2 svicky na valec - trochu se prodrazi pred vymenou) tak se delaj i boxery o neco min vykony

k udrzbe: starat se o to jako o kazdy auto - menit predepsany olej v predepsanych intervalech (chce to selenii), kontrolovat jestli olej neutika cas od casu a dalsi klasicka udrzba...ja to v pohode utahnul jako studentsky auto z brigad, no nejakou extra peci vazne nedostavala ale presto jezdil a moc pekne :)
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od spooon »

taky bych doporučil Focuse mkI, mám jednoho za 17kkč už rok jako daily a nemůžu si ho vynachválit, 1.8 benzín (2.0 je lepší, žere +- stejně a líp jede), perfektní podvozek (na limitu i lehce přetáčivej). Servis nula nula prd (zadní kosti ke stabiku za 86,- jedna :D a zatím vydržely 20kkm, zadní brembo kotouč 370,-, přední desky Ferodo za 850,-...)
Jen je průser koroze, chce to kousek s co nejmíň shnilou kastlí a chvilku ještě vydrží. Pak ještě reznou spodky dveří, což lze vždy nějak zalátat a není to nebezpečný z hlediska tuhosti kastle.

Další můžu doporučit 323, z hlediska jízdních vlastností taky super auto. Z hlediska motorů je to asi jedno, jel sem 1.5 a na to auto to relativně stačilo, lepší by asi byla 1.8. Jinak díly budou asi o chlup dražší než na Focuse, ale nebude to taky žádný terno. A rezne to stejně jako ten Focus... :D
FidolZ
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: pon 11 úno 13:54

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od FidolZ »

za 30 tis bude reznout všechno :D
Uživatelský avatar
Raďas
Autoškolák
Příspěvky: 97
Registrován: úte 19 srp 20:35

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od Raďas »

Ja mel Civica 1,5 85kw a byl uplne super, takze jestli sezenes v tyhle relaci pouzitelnou Hondu Civic, tak neprohloupis.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od oxik »

200 koňový bmw za 30 fakt nekoupíš, tuhle větu sis mohl odpustit :D

Když jsme u tý ceny, nevyplatí se ti jezdit spíš taxíkem, když připočteš POV, pneu, servis,..
ale zpět k tématu..za mě: Focus I, Punto, Swišť nebo klasika začátečnický auto Felina :D
werwolf114
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 28 črc 17:02

Re: zábavné auto do 30 00 Kč

Příspěvek od werwolf114 »

200 sem umýslně nadsadil, pro zdůraznění myšlenky :D jen sem chtěl předem vyřadit, klasiku českých "závodníků", olítanou E36 :D

A je mi jasný, že za tuhle ceni je to trochu loterie, ale už sem viděl víc případů i levnějších aut, který vydržely a na kole se mi jezdit nechce :D
Odpovědět