dacia nebo neco jine

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od lupo222 »

alena212 píše:x2005: Předražená? Jak která logan, začíná na 170000 zatím co např. rapid od 305000kč
To máš pravdu, teď jsem zkusil sestavit si ten logan a v plné výbavě s benzin. motorem stojí 286100kč, a jak píšeš rapid holý od 305 a to je nad čím přemýšlet. :-? http://www.dacia.cz/modelova-rada/logan ... ceType=TTC

Ale k tomu výběru: Asi bych šel do toho Yarisu, ta Fiesta je moc slabá.

noveautičko: Třeba tohle http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od noveautičko »

já píšu o nových vozech,tohle má proprděný sedačky a 72.000km na tachometru.. ;)
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od lupo222 »

noveautičko píše:já píšu o nových vozech
Aha, tož tým pádem máš asi pravdu s tým Dustrem.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
noveautičko
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15 dub 19:17
Bydliště: ČR

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od noveautičko »

možná jsou i levnější,ale já raději něco vyššího..
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od kosto »

Mame vo firme 4 nove Dustery (kupovane tento rok), predtym sme pouzivali pozicane (predvadzacky). Za tu cenu maximalna spokojnost. Auta su vyuzivane aj v terene (ja som mal zatial moznost vyskusat len na ceste).
Sedi sa v nich celkom fajn, vyhlad je vdaka tomu velmi dobry. Mame naftove motory - vykonovo do 130km/h uplne vpohode stacia (ked som sa ponahlal, nemal som problem byt najrychlejsi na okreske a to aj v zakrutach do kopca). Limitom prejazdu zakrut boli podla mna uzke pneumatiky. Porovnaval som so Subaru Outback, co mame doma - pri naozaj rychlych prejazdoch zakrut je Subaru ovela lepsie, ale pri normalnej jazde su porovnatelne. A za volantom Dusteru som sa citil lepsie nez v Subaru. Co sa tyka vykonu, tiez by som povedal, ze su na tom podobne. Subaru je prilis tazke, takze ani s 2.5l benzinom nema nejaku super dynamiku, Duster je naopak velmi lahky, takze aj ovela menej vykonny diesel mu staci. Prejazdnost v terene porovnatelna - Subaru ma lepsie 4x4, ale zase nizsi podvozok. Ked sme ich testovali este na snehu, tak obe auta dokazali zapadnut za zhruba rovnakych podmienok, potom pomohol uz len Wrangler :D.
Co sa tyka spolahlivosti, zatial sme nemali ziadne problemy, ale vzdy sme mali a mame len nove Dustery, takze to neviem uplne zhodnotit. Podla toho co ale viem od majitelov, ktori maju Duster dlhsie, nemali s nim ziadne vaznejsie problemy. Ak by som planoval auto na 5 rokov, spolahlivosti pri Dustery by som sa vobec nebal.
Vyhodou Dusteru je podla mna tiez jeho predajnost, podla cien co sledujem, je strata na hodnote mensia ako pri inych autach.
Ak by som sa teraz rozhodoval ci kupit jazdene Subaru Outback alebo novu Daciu Duster, na isto by som sa rozhodol pre Duster.

Porovnatelne nove auto ako je Duster som nenasiel. SX4 ma podobnu cenu, ale je mensia, vsetko ostatne je o par tisic € drahsie a vacsinou aj menej prakticke. Najviac porovnatelne je asi Subaru Forester, ktore ale zacina na cene 3-krát vyššej ako Duster.
alena212
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 23 črc 11:45

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od alena212 »

Tož které teda?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5525
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od M.Z. »

Za mě Clio, nebo pokud stačí výkon, tak Fiesta.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od Honza42 »

Teď jsem koukal po Itálii, co tam těch Dusterů jezdí. Úplný bestseller.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od x2005 »

Duster tazatel(ka), koupit nechce. Takže zbytečná diskuze.

Než Dacii, tak bych si raději někde "vybrečel" předváděcí nebo roční Renault Fluence, aktuální Clio nebo Megane.



Škoda Rapid je předražený low-cost. Až bude Rapid stát 199tKč za nové 1.2TSI, pak má smyls o tom diskutovat. Ale za stávající ceny je to naprostý nesmysl.



Mě se z uvedeného líbí taky nejvíc Yaris. Fiesta je překvapivě příjemné svezení s pocitem "dospělého" auta, ale základní motorizace jsou naprosto nedůstojné a navíc nevhodné pro jízdu na dálnici.
alena212
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 23 črc 11:45

Re: dacia nebo neco jine

Příspěvek od alena212 »

Aha, ten Fluence je překvapivě vybavený na tu cenu http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list
je lepší než to Clio? Na kufru mě nezáleží, i když na první Fábce mám kufr skoro furt plný. U té Fiesti jsem našla silnější http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list . Já bych brala Yaris, ale teď je zajímavý i ten Fluence,
a ta silnější Fiesta už je důstojné auto?
Odpovědět