Lagunu z dovozu?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
sluniczko
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 lis 00:28

Lagunu z dovozu?

Příspěvek od sluniczko »

Čau, prosím o radu ohledně dovozu. Měla jsem lagunu první generace a byla jsem s ní spokojená. Teď bych chtěla novější ideálně L2 po faceliftu. Známý mě láme, abych si jí pořídila z něm., že to vyjde levněji. Ale když jsem se dívala na mobile.de, tak mi to levnější nepřišlo. Pravda je, že auta tam mají míň najeto, ael dá se tomu věřit? Navíc bych musela taky spoléhat na nějakoho jinýho - něm. se nedomluvím. Co myslíte? Díky.
Fine
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 12 říj 17:29

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od Fine »

nedoporučuju, v Německu se stáčí jako u nás - akorát máš daleko menší šanci že to zjistíš! kor když chceš 8letou lagunu...
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od karelpipa »

Druhá Laguna je úplně jiný auto. Pečlivě to zvaž před nákupem.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od Jenyk »

Fine píše:nedoporučuju, v Německu se stáčí jako u nás - akorát máš daleko menší šanci že to zjistíš! kor když chceš 8letou lagunu...
Není to tak. Je třeba se vyhnout Turkům apod., nejlépe kupovat od soukromníka Němce nebo od větší firmy rovněž německé.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
sluniczko
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 lis 00:28

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od sluniczko »

v recenzích jsem četla o elektronice. tak co byste mi doporučil, jako adekvátní náhradu za lagunu 1? na dnešní poměry to není příliš komfortní svezení, ale nemusela jsem do toho kromě běžných oprav nikdy nic závažnějšího investovat...a toho bych chtěla dosáhnout i teď. rzpočet tak do 150
Hanák
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 22 říj 13:32

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od Hanák »

Jenyk píše:
Fine píše:nedoporučuju, v Německu se stáčí jako u nás - akorát máš daleko menší šanci že to zjistíš! kor když chceš 8letou lagunu...
Není to tak. Je třeba se vyhnout Turkům apod., nejlépe kupovat od soukromníka Němce nebo od větší firmy rovněž německé.
od soukromníka si to může ze zahraničí jenom blázen. němci mají obrovský problém se stáčením, stejně jak u nás, akorát se o tom zatím moc nemluví kvůli lidem, co to tahají za peníze. koupit auto z dovotu-max plně servisovaný, max dvouletý s doloženou historií. když je to auto ze zahraničí, není skorot šance zjistit historii auta. kup si radši český auto, u kterýho si ověříš údaje...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2054
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od GeneHawkins »

Nesmysl. Doporučuješ místo auta, který je možná stočený auto, který je stočený určitě... Pokud to nebude z východního Německa, od Rusáka nebo Turka, tak je problém zanedbatelný.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16421
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od pavproch »

Hanák píše: od soukromníka si to může ze zahraničí jenom blázen. ...
asi sem blázen... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Mr.Semtex
Pan Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: čtv 17 úno 09:30

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od Mr.Semtex »

LII po FL od roku 2006 nemá nějak zásadně více problémů než cokoliv jiného v té době, navíc jsou to většinou dobře vybavená auta za rozumné peníze..

A proč to vozit z Německa? V Německu byly a jsou ceny Renaultu trochu někde jinde než v ČR, takže si myslím, že pravděpodobnost dobré koupě může být tady i vyšší než tam.. Mrkni se třeba přímo na Renault.cz na ojeté vozy od autorizovaných prodejců u kterých máš jakžtakž záruku nějakého stavu..
Naposledy upravil Mr.Semtex včera, dnes a zítra, celkově neupraveno 3x
T612
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: úte 05 lis 13:23

Re: Lagunu z dovozu?

Příspěvek od T612 »

GeneHawkins píše:Nesmysl. Doporučuješ místo auta, který je možná stočený auto, který je stočený určitě... Pokud to nebude z východního Německa, od Rusáka nebo Turka, tak je problém zanedbatelný.
Ano v ČR se prodávají stočený auta, samozřejmě. Ale v ČR máš cebii, u který si auto můžeš ověřit. navíc v poslední době se z německa ozývá čím díl víz zpráv že je tam stáčení daleko frekventovanější, než se myslelo...mluví se o 30% stočených aut...já si kupuju auta s ověřenou a jasnou historií, co ž je u zahraničního vozu problém...anemulím o reklamaci.
Odpovědět