Čo vymeniť za VW Passat B7

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
nejakymarko
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 30 črc 22:35

Čo vymeniť za VW Passat B7

Příspěvek od nejakymarko »

Zdravím páni,
prišiel som si pre nejaké tipy, pretože začínam byť zúfalý.
Momentálne mám VW Passat Variant B7, 125kw, predokolku, DSG, Highline... no keďže už má najazdených poctivých 310 000 km, svetlá už majú najlepšie za sebou a do nových sa mi už moc nechce investovať a navyše ho začína chytať hrdza, začínam sa obzerať po niečom novom/novšiom. Motoricky si nechcem pohoršiť, možno skôr prilepšiť, ale neviem, ktorým smerom sa vydať.
Ťahá ma to ku zánovnému (2020 a novšie) BMW 3er G21, ale pokojne si nechám poradiť aj niečo iné. Požiadavky nemám extra náročné, hlavne aby to bol automat, s dobrými svetlami, primeranou dynamikou a kamerou. Ostatné veci sú len príjemný bonus.
Máte nejaké tipy? Pokojne to môže byť aj niečo lacnejšie, ako bmw, ideálne aj s nejakým dorbným popisom, ze preco ten ktorý model. Cenový strop mám cca okolo 40-45k €
Ďakujem
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Čo vymeniť za VW Passat B7

Příspěvek od delphin »

Pokud jsi s Passatem spokojený, tak za 45000 € by na Slovensku mohl být i nový Passat Business s 147 kW, s IQ light a i nějakou výbavou navíc. Pokud jde o světla, určitě volit LED s matrix funkcí. Já mám stejným motor v Superbu a jsem moc spokojený. Proti předchozímu TDI 140 kW je to něco jiného.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Čo vymeniť za VW Passat B7

Příspěvek od mattonecz »

bmw 3 bude o dost menší než passat. motor 147 kw určitě fajn, mám v A4. Kdybys chtěl ale aby to jelo tak zrovna třeba 30d v tom bmw. ale si zvyklej na 125 kw tak bude stačit .) jinak za tyhle prachy ti asi dokážu poradit jak sehnat novou A4 40tdi, ale ne uplně top výbava logicky
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
nejakymarko
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 30 črc 22:35

Re: Čo vymeniť za VW Passat B7

Příspěvek od nejakymarko »

V 140kw F31 som niečo najazdil, nie je to trhač asfaltu, ale na príjmenú jazdu celkom postačuje. Má o cca sekundu lepšie zrýchlenie ako passat, tak s tým viem žiť.
K passatuma to už po rokoch neťahá, nie, že by to bolo zlé auto, bol som a som stále celkom spokojný, ale chcelo by to skúsiť zasa niečo iné.

@mattonecz skús dať prosím bližšie info k tej audi, nie je zlé rozšíriť obzor
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Čo vymeniť za VW Passat B7

Příspěvek od mattonecz »

podívej na toto např. https://lagerbilar.vwgroup.se/audi#/car ... 0391b031e5
je jich tam mraky, různý ceny a výbavy. s dovozem do CZ to je cca 1,1 s dph
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět