oprava stareho nebo nove auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od romannet »

Zdravim,rad bych poprosil o názor. Řeším situaci kdy ještě stojí za to investovat do starého auta nebo se raději poohlidnout po novějším.
Mám audi a4 b8,rv2009,255tis,2 litr nafta. Už jsem letos dělal celý nový přidek s rameny a další věci celkem asi za 50tis. Tedka zaclo blbnout startování, odpadl jeden zámek na dveřích a čekám že co nevidět budu řešit i spojku protože už podkluzuje a zabírá v podstatě úplně nahoře.
Každopádně zvazuju jestli neprodat a nevzit nějaké novější suv, zvazuju i elektriku,protože budu mít panely na baráku a navíc budu mít i menší nájezd. Popř mild hybrid/lexus? Kamarád mi rozmlouval hybridy i elektriku z koncernu a radil že když hybrid tak Toyota nebo lexus. Jinak klasika benzin/nafta.
Zajímal by další názor jestli ještě opravovat nebo se raději poohlidnout jinde a pripadne po čem. Rozpočet by v max míře mohl být 1,5m
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od mattonecz »

to je asi jen otázka to ho co chceš ty. jestli jezdit starou rozpadající se károu nebo jezdit novym, což s sebou ale nese úplně jiný finance.
za 1,5 už si koupíš slušný auto. z toho lexusu např NX350h, což by byl můj favorit ze středních SUV
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od romannet »

Nechci porad cpat do auta prachy. potrebuju spolehlivy auto, ne na nejaky blazneni, ale na dostani se z bodu A do bodu B a pri delsich trasach chci byt v pohodli. jde mi o to, ze za posledni 2 roky to sezralo cca 90 tis a podle vseho to nekonci. Mam to auto rad, slouzilo dobre, ale prijde mi to zbytecne do toho zase cpat. Nicmene se soucasnyma cenama nechci zas extra prodelat. byt tedy hodne lidi rika ze bude jeste hur a dolu to stejne nepujde.
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od romannet »

P.S. je mi jasny ze kazda kara si neco vezme, s tim jsem smireny, ale nerad bych co rok daval 100tis na opravy. proto i se divam po novejsich rok 2019+
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od HondaMan »

Pokud řešíš TCO, tak nové Tě levněji nevyjde. Jen na ztrátě hodnoty v tom budeš za více než 100/rok. I když kdo dnes ví? Já když před 5 lety koupil ženě C4 Cactus, tak po 4 letech se ojetější kousky prodávaly dráž než já koupil. Dodávku jsem teď po roce prodal o 30% dráž než koupil...
Nezapomeň, že i nové potřebuje servis.

Pokud máš rozpočet 1,5M, tak bych koupil nové. Nebudeš muset jezdit starým, budeš mít na nějaký čas vyřešeno a Audi dnes ještě výhodně prodáš.
2.9T RWD
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od romannet »

Tak ten 1,5M je strop, vys jit nemuzu,ale nutne nerikam, ze to potrebuju cele utratit. Novemu nebo rekneme predvadecimu se nebranim. Takze tvuj nazor je radeji koupit nez dal cpat do Audi? ja tu audi kupoval za 240 pred 5 lety a ted me bazar bez okolku nabidl 180 za vykup s tim ze verim, ze by to slo i za vic.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od HondaMan »

Ano, nechtěl bych jezdit 13 let starým autem, kterému už moc nevěřím. Na druhou stranu jsem přesvědčený, že novější Tě vyjde v TCO dráž.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od mattonecz »

navíc na ten lexus sou slušný slevy, třeba 17% na IČO. to samý audi, maj teď myslim zase akci quattro, v tý sem na podzim kupoval Q5 se slevou přes 20%. tzn třeba za 1,3 s dph koupíš Q5 40TDI S line na vzduchu v super výbavě. nevim jakou slevu teda dávaj teď. prostě dá se i dnes koupit auto rozumně a ten pokles díky tomu neni tak strašnej. a pokud se pak podíváš, že kodiaq stojí s normálním motorem a výbavou taky 1,3, oktávka 1,1, tak už je ta volba vcelku jasná. jen je otázka čekačky.. údajně A4 je do 3 měsíců
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: oprava stareho nebo nove auto

Příspěvek od romannet »

Je fakt ze ted moje nejvetsi obava je ze me nekde proste necha, hlavne kvuli spojce, kdy to razeni je peklo a ranni startovani klidne 5 min nez naskoci. TCO bude asi vic, ale zas si rikam, ze to dava vetsi smysl no. Dnes se jdu projet Lexusem SE300h tak jsem zvedav.
Odpovědět