Porsche 911

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

Vrooom píše:Jo, cerveno cernej je taky muj favorit.
Obrázek
Taky tak.
MartinB
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14 lis 18:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od MartinB »

Dekuji vsem za prispevky.

Prosim neukamenujte me, ale zaznelo tu, ze v tomto pripade bude hrat vetsi roli barva auta, nez technicke specifikace. Nezbyva nez souhlasit, pokud by to nekoho zajimalo, v hledacku je bile auto s cervenym interierem. (pokud muzu doplnit vlastni nazor, nevidim na tom nic spatneho, dovedu si sam sebe predstavit pri koupi auta, ze se take nejdriv rozhodnu pro barvu, interier a pak zacnu hledat auta "na miru" s "moji barvou", ovsem ja nejsem plnokrevnej petrolhead, jak se rika)

Zalozil jsem toto tema ciste z vlastni vule, jedna se o dost penez a rekl jsem si, ze zeptat se na internetu na nazory automobilovych nadsencu je to nejmensi, co muzu udelat.

Je domluvena testovaci jizda na 991 Turbo S, tak jsem sam zvedavy. Ctyrkolka to byt musi, neni sance, ze by se koupila zadokolka. Ale jeste "pripomenu" tatovi, ze na predni napravu jde pouze 10-15%. Chtel bych se zeptat jestli se jedna o permanentni pohon 4x4 nebo jestli se predek pripojuje podle potreby.

S nastupovanim a vystupovanim by problem byt nemel, rodicum je 42-46 a aktivne se venuji sportu. Mame v rodine Audi A5 Coupe a zadne velke pripominky na nastupovani a vystupovani nebyly, predpokladam, ze nastupovani do 911 bude horsi, ale snad to nebude o tolik horsi.

Chtel bych se jeste jednou pro jistotu zeptat, je to auto zvladatelne pro beznou zenu? Rekneme, ze s tim mama bude jezdit vyhradne po meste, maximalne se podiva jednou mesicne do 30km vzdaleneho mesta, kam se dopravi po okresce. V zime Porsche ridit nebude. Nejlepsi by bylo, aby si ho sama vyzkousela, ale to se na 90% nestane, ma nejakou nevysvetlitelnou averzi k testovacim jizdam (auto si vyzkousi az kdyz stoji pred domem).

A potom bych mel jeste jednu otazku, za predpokladu koupeni auta v ČR. Kde je nejlepsi koupit? Ojety vuz primo od Porsche dealerstvi nebo od soukromnika ? Vim, ze se to muze lisit situace od situace, ale nejaka preference tu byt musi.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

Koukám, že Porsche systém čtyřkolek za posledních pár let změnil několikrát a oposlední generaci 991 se toho moc najít nedá. Obecně 964 měly full-time AWD 37/63%, 996 a první generace 997 měly mít systém s mezinápravovou spojkou a poměr 5-15%/95-85%. Od druhé generace 997 by mělo jít o elektronikou řízené připojitelné AWD s maximem snad až 30% na předek a 991 to má zas nějak vylepšené, ale ty poměry už fakt nemůžu najít. Takže se omlouvám za kecání, zamrzl jsem u 997.1.

Jestli je vašim tak málo, tak je to v pohodě. To jsou mladý lidi. Já čekal pár kolem šedesátky bez zkušeností s rychlýma autama.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911

Příspěvek od řidičBOB »

911 je uživatelsky velmi příjemný povoz. Takže zkušená žena/řidička s tím žadný problém mít nebude.
Co se týče koupě, tak záleží na tom, co vše Porsche bude garantovat...ono obecně platí, že je to vždy spíše o kusu než o tom, kdo jej prodává.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911

Příspěvek od 970ka »

Ta moje také jezdí A5 ,ale proti 911 je to v ní jak když sedíš na židli a v 911 skoro na zemi.Na městský provoz to samo použít lze,ale ideál to není.Chtěl bych být u toho až se s tím půjde máti svézt,myslím,že to bude pro ni šok .Nový auto můžeš objednat kdekoliv nejblíž.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Michal12
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pon 14 lis 21:28

Re: Porsche 911

Příspěvek od Michal12 »

Co jsem četl, tak u 991 až 100% na předek:
Throw in a slippery surface, and the torque split will vary according to the calculations of Porsche’s Traction Management system (PTM). In an extreme situation, with the rear wheels on black ice and the fronts on dry Tarmac, the 911 will momentarily turn into a 100% front-drive car.
http://www.carmagazine.co.uk/car-review ... 13-review/

Pavelpu27 píše:Koukám, že Porsche systém čtyřkolek za posledních pár let změnil několikrát a oposlední generaci 991 se toho moc najít nedá. Obecně 964 měly full-time AWD 37/63%, 996 a první generace 997 měly mít systém s mezinápravovou spojkou a poměr 5-15%/95-85%. Od druhé generace 997 by mělo jít o elektronikou řízené připojitelné AWD s maximem snad až 30% na předek a 991 to má zas nějak vylepšené, ale ty poměry už fakt nemůžu najít. Takže se omlouvám za kecání, zamrzl jsem u 997.1.

Jestli je vašim tak málo, tak je to v pohodě. To jsou mladý lidi. Já čekal pár kolem šedesátky bez zkušeností s rychlýma autama.
Michal12
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pon 14 lis 21:28

Re: Porsche 911

Příspěvek od Michal12 »

Za takovou sumu peněz bych šel kupoval jen u autorizovanyho dealera, v nejhoršim Advantage Cars či něco podobného. Ale klidně i v Německu, kde to bude řekl bych levnější.
MartinB píše:Dekuji vsem za prispevky.

Prosim neukamenujte me, ale zaznelo tu, ze v tomto pripade bude hrat vetsi roli barva auta, nez technicke specifikace. Nezbyva nez souhlasit, pokud by to nekoho zajimalo, v hledacku je bile auto s cervenym interierem. (pokud muzu doplnit vlastni nazor, nevidim na tom nic spatneho, dovedu si sam sebe predstavit pri koupi auta, ze se take nejdriv rozhodnu pro barvu, interier a pak zacnu hledat auta "na miru" s "moji barvou", ovsem ja nejsem plnokrevnej petrolhead, jak se rika)

Zalozil jsem toto tema ciste z vlastni vule, jedna se o dost penez a rekl jsem si, ze zeptat se na internetu na nazory automobilovych nadsencu je to nejmensi, co muzu udelat.

Je domluvena testovaci jizda na 991 Turbo S, tak jsem sam zvedavy. Ctyrkolka to byt musi, neni sance, ze by se koupila zadokolka. Ale jeste "pripomenu" tatovi, ze na predni napravu jde pouze 10-15%. Chtel bych se zeptat jestli se jedna o permanentni pohon 4x4 nebo jestli se predek pripojuje podle potreby.

S nastupovanim a vystupovanim by problem byt nemel, rodicum je 42-46 a aktivne se venuji sportu. Mame v rodine Audi A5 Coupe a zadne velke pripominky na nastupovani a vystupovani nebyly, predpokladam, ze nastupovani do 911 bude horsi, ale snad to nebude o tolik horsi.

Chtel bych se jeste jednou pro jistotu zeptat, je to auto zvladatelne pro beznou zenu? Rekneme, ze s tim mama bude jezdit vyhradne po meste, maximalne se podiva jednou mesicne do 30km vzdaleneho mesta, kam se dopravi po okresce. V zime Porsche ridit nebude. Nejlepsi by bylo, aby si ho sama vyzkousela, ale to se na 90% nestane, ma nejakou nevysvetlitelnou averzi k testovacim jizdam (auto si vyzkousi az kdyz stoji pred domem).

A potom bych mel jeste jednu otazku, za predpokladu koupeni auta v ČR. Kde je nejlepsi koupit? Ojety vuz primo od Porsche dealerstvi nebo od soukromnika ? Vim, ze se to muze lisit situace od situace, ale nejaka preference tu byt musi.
Fanda 007
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21 říj 11:53

Re: Porsche 911

Příspěvek od Fanda 007 »

Dobrý den. Koupil jsem Porsche 997 Turbo z roku 2007. Nikde nemohu získat český návod. Nevíte náhodou kde by se dal získat? Případně nemůže někdo poskytnout kopii?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911

Příspěvek od 970ka »

Turbíčko, jo ? To je pěkné,já jsem český návod koupil normálně v Porsche v Praze,ale nevím,zda tam maj taky na veterány,zkus se tam zeptat.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Porsche 911

Příspěvek od honziss »

Add barvy - mel jsem sedo/hnedou giulii s cervenym interierem a byla to paradni kombinace.

Ja bych 911 volil bud cernou s piskovym interierem nebo stribrnou s cernym.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět