Range Rover Sport nebo BWM X6

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od 911T »

řidičBOB píše:
911T píše:Inak ja medzi X6 a povedzme Touaregom ziadny zasadny rozdiel nevidim. Nerozumiem preco by jedno malo davat zmysel a druhe nie.
Pokud to byla narážka na mne, tak je to easy: sedni si do obou; dopředu i dozadu; koukni do kufru a jeho možnosti variability. Touareg je SUV rodinného typu. X6 masírka pro buzny, ale užitkově k hovnu.
To i Passat má větší kufr než X6 ;-)
Stačí takto?
Praveze mam skusenost s obomi a pri mojich konfekcnych rozmeroch (180 cm) su obe dostatocne priestranne. Takisto kufor. Mozno do X6 nenalozim meter vysoku krabicu, ale to nenalozim ani do sedanu ktory roky pouzivam. To nie su veci ktore by z auta robili nezmysel.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od řidičBOB »

Ehm, nevím, jaké jsou zkušenosti, ale X6 má 560l a Touareg 810l. I když pomineme metodiku, která je ale u obou stejná, tak rozdíl 250l vidět bude ;-)
Rozumím - pro navoněnou buznu to asi problém nebude, pro rodinu s dětmi už ano.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od m.deejay »

Proč v Čechách proboha každý řeší velikost kufru? Ano, když mám rodinu a malé děti, tak ok. Ale když už jsou děti větší a není potřeba vozit tolik věcí v kufru, nebo někdo má jen jedno dítě, anebo už děti odrostlé?
V bývalém sedanu Bmw E60 jsme jeli ve čtyřech dospělých do Chorvatska a byl sice plný kufr, ale vše se vešlo a kombi, anebo mega kufr ala Octavia, nebo Superb vůbec nechyběl...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od ctrl_j »

Mne auta jako X6 nebo GLE coupe vzdycky prisla pro dva jako zbytecne velky a pro ctyri jako maly :ymdevil:

Obrázek
Obrázek
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od 911T »

řidičBOB píše:Ehm, nevím, jaké jsou zkušenosti, ale X6 má 560l a Touareg 810l. I když pomineme metodiku, která je ale u obou stejná, tak rozdíl 250l vidět bude ;-)
Rozumím - pro navoněnou buznu to asi problém nebude, pro rodinu s dětmi už ano.
To su len predsudky. My fungujeme ako 4 clenna rodina s autom s 500l kufrom a nijak zasadne nas to neobmedzuje. Bicykle do kufra nezmestim ani pri 800l a ani nevidam auta ako touareg nalozene po strop, takze toto nevidim ako argument. Proste treba povedat ze sa auto dizajnovo nepaci a nie vymyslat u dvoch podobnych aut ze jedno ma zmysel a druhe nie. ;)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od HondaMan »

911T: Souhlas. My jako 4 členná rodina fungujeme s rezervou s 560l pro navoněnou buznu :-D
Příští auto bude ještě menší :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od DoubleSix »

m.deejay píše:Proč v Čechách proboha každý řeší velikost kufru? Ano, když mám rodinu a malé děti, tak ok. Ale když už jsou děti větší a není potřeba vozit tolik věcí v kufru, nebo někdo má jen jedno dítě, anebo už děti odrostlé?
V bývalém sedanu Bmw E60 jsme jeli ve čtyřech dospělých do Chorvatska a byl sice plný kufr, ale vše se vešlo a kombi, anebo mega kufr ala Octavia, nebo Superb vůbec nechyběl...
Jenže na dovolenou do Chorvatska potřebuješ jenom jedny plavky, 2 trička a 1 kraťasy :)
Zatímco pokud jedeš třeba na dovolenou do hor, je ta potřeba trochu jinde.

Já se 3 dětma jsem vždy hledal auto s velkým kufrem a věděl jsem proč.

Teď, když děti odrostly a začínáme s manželkou jezdit jenom sami, mě bude stačit kufr menší.

Pro 4 člennou rodinu bych doporučoval kufr alespoň 500 litrů. Takový rozumný základ.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

K předmětu otázky - těžko vybírat, mě ty auta připadají dost rozdílná na to, volit mezi nima. RR Sport bych zvažoval spíš vůči X7, než vůči X6. Takže jestli není třeba vozit 7 lidí nebo podstatně větší kufr, vzal bych X6, v benzínu nejlíp M50i nebo rovnou eMko (jestli nejsou finance problém). Navíc souhlas s tím, že X6 je novější. Mám pocit, že ve srovnání s RR i vždy lepší co do zrychlení a pružnosti... Poruchovost dle různých informací bude děsná jak u X6 s tímto motorem, tak u RR. Ale bude to nové, takže to řeší záruka. Jen ta ztráta hodnoty bude děsivá.

Jestli jde o to, udělat větší parádu někde před někým, tak na to bude spíš fungovat asi RR Sport, nejezdí jich tolik jako BMW.

K OT: Kufr je s dětma malej vždycky a je úplně jedno, jestli má 500 nebo 800litrů. Když už si myslíte, že Vám kufr stačí, tak Vám k tomu rodina přibalí obrovský pytel lega (ideálně Duplo), že prý když se tam vejde, tak ať si mají děti s čím hrát. K tomu si manželka vozí vlastní polštář na spaní. A kufr je zas narvaný až po strop, i když má 700 litrů. Nebo v zimě vezete sáňky v kufru, aby se nemusely dávat na střechu apod. Někdy mám pocit, že i kdybych měl Multivana, bylo by to málo, protože by se zas vzalo něco navíc... :D
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od DoubleSix »

Byla tu zmíněna spolehlivost SUV. Co jsem viděl nějaké statistiky, tak tady kraluje Audi. Takže bych mrknul na Audi Q8. To auto se mi neskutečně líbí (bohužel to je nedostižný sen).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Range Rover Sport nebo BWM X6

Příspěvek od řidičBOB »

911T: ale já jsem to napsal, že to nebyl nikdy můj šálek kávy.
No vidíš - mě 500l nestačí. Ta auta si podobná vůbec nejsou ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět