První auto - Focus mk2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.

Re: První auto - Focus mk2

Příspěvekod Rohllik28 » úte 12 led 18:35

A dotaz trochu mimo. Když si proklepávám auto přes autotracer a u toho základního free výpisu stojí že bylo nalezeno poškození, znamená to automaticky nehodu nebo třeba jen nějakou odřeninu?
Rohllik28
Spolujezdec

Příspěvekod petr_riha » stř 13 led 20:25

Nevím, jestli bych chtěl během intervalu dolívat olej více jak jednou. I jednou mě to sralo (interval 20kkm, dolíval jsem po 10kkm). Informace máš, nalož s nimi, jak uznáš za vhodné.

Mondeo vs. Focus: ano, mondeo je o třídu výše, oproti focusu bude mít typicky vyšší nájezd, ale i tak by měl stát ve stejném ročníku a dejme tomu podobném stavu více. Jak se reálně pohybují takhle stará mondea nevím, jsou mimo můj zájem.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
petr_riha
Řidič začátečník

Příspěvekod delphin » čtv 14 led 10:56

Pokud je výběru Ford, tak doporučuji využívat VIN dekodér výrobce, dá se tam najít, jestli auto prošlo servisní akcí v případě svolávačky, barvy, výbavy.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb a teď Octavia s Kodiaqem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
delphin
Řidič začátečník

Příspěvekod haras » pát 15 led 13:34

Rohllik28 píše:A dotaz trochu mimo. Když si proklepávám auto přes autotracer a u toho základního free výpisu stojí že bylo nalezeno poškození, znamená to automaticky nehodu nebo třeba jen nějakou odřeninu?

Může to znamenat i odřeninu. Máme doma Fabii 2005 jsme první majitelé a táta kdysi narazil vozejkem do boku. Opravilo se, auto pořád vypadá jako nové ale od této události na všech těchto vyhledávačích dle VIN už vyskakuje, že vůz měl poškození. Takže ty reporty z VINU ber taky trochu s rezervou :-?
haras
Adept autoškoly

Příspěvekod Rohllik28 » pát 15 led 18:48

Tak jo, nebudu dělat pi*oviny a půjdu do jistoty. Komunikuju teď s paní tady
Kód: Vybrat vše
https://www.tipcars.com/ford-focus/hatchback/benzin/ford-focus-1-6-74kw-100143976.html

Teď už jen najít technika a domluvit si prohlídku. Kdyby se našel nějaký ověřený šikula zde na fóru co by se mnou na auto koukl (je z Liberce), dejte vědět. Díky za tipy, dám vědět jak jsem dopadl ;)
Rohllik28
Spolujezdec

Předchozí

Zpět na Výběr auta