Auto pro mladého kluka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Reiko
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23 led 15:50

Auto pro mladého kluka

Příspěvek od Reiko »

Zdravím,
potřeboval bych pomoct s výběrem auta. Jsem mladý, žádnou rodinu neplánuji, aspoň ne do 10 let. Dostanu větší obnos peněz a přemýšlím nad koupi auta, když moje fábie 1.2 htp zkolabovala :-s . Nejsem žádný expert co se týče aut, z toho důvodu sem píšu :ymhug:
Teď nějaký specifika k autu, chci nějaké malé, kdyby to byl třídveřák, tak se zlobit nebudu. Jestli čtyřmístné nebo pětimístné, taky mi je jedno. Chtěl bych něco rychlejšího, s dobrou spotřebou ( dobrá spotřeba 6-8l komb., není nutnost ). Mám rád sportovní vzhled, chápu že si každý může to auto upravit podle sebe ale já bych nejradši už to tak koupil. Co se týče motoru, vzhledem k mé minulosti mi bude připadat i 70kw jako raketa ale chtěl bych něco kolem 100kw, kliďo více. Kvůli mé práci chci benzín, mám to 10km do práce a myslím že nafta se mi nevyplatí.
Už jsem koukal po nějakých autech ( rozmezí 100-200k ). Zaujalo mě vw sciroco(r packet) , Ford focus ST ( 2008 po faceliftu), Fiesta ST, co mě také zaujalo je auto Opel Adam S, vím že se to tady určitě setká s kritikou ale nevím, prostě se mi začíná líbit víc a víc.
Budu rád za každý komentář, co mi tady napíšete, blíží se datum, kdy bych měl dostat peníze a já stále nejsem rozhodnutý pro nic :| .
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud bude Scirocco 1.4 TSI, tak nebrat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Reiko
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23 led 15:50

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od Reiko »

Něco jsem si už zjišťoval, prý hrozně poruchový motory (1.4). Kdybych se rozhodl pro siroco, tak rozhodně jdu pro 2.0
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 454
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od PepaSFI »

Né, to není možný, to je nějaká provokace, nikdo takovej není! Mladej co nechce TDI aby to moh vočipovat, chce něco menšího s benzinem co hezky pojede, nechce to olepovat tuzingovýma machrovátkama, né to není pravda!

U sousedů na Autíčkáři se říká že odpovědí na všecko je Miata, tedy Mazda MX-5, neboli vozíček pro čtyřprocentní kadeřníky. Probrat pro a proti u jednotlivých generací by zabralo celý článek, od čistě mentální zábrany jezdit v maličkém kabriu, přes náchylnost ke korozi až po objektivní nemožnost do některých umístit člověka evropských proporcí.
Dalo by se toho doporučovat spousta, divných skvělých aut je plno, Suzuki swift, Mini, dnes už postarší Fiat Panda 100HP, zmíněná Fiesta ST, záleží na tom jak daleko jít do minulosti a hlavně pak na stavu konkrétních kusů, jestli to měla blondýna jako stylovku nebo to někdo honil na okruhu nebo to je dokonce postižený tuningem.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od delphin »

Já jsem svého času uvažoval o Fiatu 500. Ve verzi Abarth se mi líbí dodnes a existuje i kabrio.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od řidičBOB »

Jel jsi v tom??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od x2005 »

Já jsem v tom jel. Přijde mi to úplně nesmyslný auto. Nejede to, řve to a interiér peklo jako každá pětistovka. Cena kravina.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od Duke_Luke »

ja len hodim do plena napr. audi TT 165kW 4x4 prvej gen. Tam len pozor na haldex 1. a 2. gen, ci bol olej meneny, ale ked kupis dobry kus,tak ten motor je nezmar. Ale aj ta 132kW verzia nie je zla pre zaciatocnika a predokolka . A ostane ti cash bokom na prip.servis. Alebo TT druha gen, ked zjednas cenu 147kW.
Potom napr. Mazda 6 MPS - , Mazda 3 MPS -tam ale je spotreba kombi tak 12L. A 3 MPS ma dost torque steering na predku, pre zaciatocneho sofera neodporucam.
Nepises, ze to auto ma byt prakticke :D Potom Nissan 350Z so sestvalcom.
A pacila sa mi aj Alfa Romeo Brera 3.2 JTS 191KW 4x4 - len to neviem ako je na tom alfa so servisom.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od řidičBOB »

Nebude Magda tohoto data už trošku zrezlá? :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Auto pro mladého kluka

Příspěvek od Duke_Luke »

ved prave, minimalne blatniky a kraje prahov budu chytene. Kto vie. Hrdza je svina. To netreba podcenit pri kupe.
Odpovědět