Rada bezradnému

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
hellstranger
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02 lis 16:03

Rada bezradnému

Příspěvek od hellstranger »

Zdravím vás motoristé,
hned na začátku přiznávám, že jsem naprostý automobilový neznalec a vyznám se jen v těch nejzákladnějších věcech, možná ani to ne. V poslední době uvažuji o koupi auta, ale opravdu si nevím rady. Mělo by se jednat o něco prostornějšího, jezdit budu převážně trasu Plzeň - Karlovy Vary a okolí, po městě bych jen občas popojížděl. Nechci nové auto, ani plné zbytečné elektroniky. Prostě auto, které je držák a náhradní díly nestojí tolik jako nová škodovka :)
Na mobile.de jsem našel několik adeptů, ale asi nejvíce mě zaujalo auto níže v odkazu. Děkuji za každou odpověď a vaše názory. Rád si poslechnu rady na klasické otázky jestli nafta nebo benzín, jaký typ je nejméně poruchový, atd...

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 37756.html
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3288
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od mattonecz »

myslim ze priserna volba :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
hellstranger
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02 lis 16:03

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od hellstranger »

mattonecz píše:myslim ze priserna volba :D
A důvod? Názor beru, ale bez argumentace mi to je k ničemu B-)
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 765
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od Shr3k »

Audiklub > 2.5 TDI rolny
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
hellstranger
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02 lis 16:03

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od hellstranger »

Shr3k píše:Audiklub > 2.5 TDI rolny
Tak stránky audiklub jsem pochopil, co je rolny, nebo co s tím mám dělat nevím. Nu, asi si zajdu za nějakým mechanikem a popovídám si s ním, protože tady si asi moc nepokecám.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od Čičo »

- jeden z najhorších motorov v histórii

- 18-ročná prémiovka, ktorá stála nová cez milión, najazdila 10 tis. km ročne? To vážne ešte existujú dospelí, ktorí veria na rozprávky?

- hoci auto dnes stojí 2 platy, cena servisu a dielov je rovnaká ako keď bolo nové

Nevieme či tú trasu budeš jazdiť raz týždenne, denne, alebo niekoľkokrát denne resp. koľko to bude ročne, ale tak či onak je kúpa 15+ ročného diesla stávka do lotérie s rovnakou pravdepodobnosťou výhry. Ak máš hentaký „rozpočet” tak by som radšej vyberal medzi benzínmi a asi aj o triedu nižšie (menšie). Tam je pravdepodobnosť nákladnej opravy ďaleko menšia aj keď za cenu vyššej spotreby. Tú však platíš priebežne v menších čiastkach oproti dieslu kde je oprava drahá a príde nečakane. Pri hentakom rozpočte nečakám, že máš navyše ďalších 30 tisíc odložených na servis.
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od Japan power »

Jasně, kup si volítaný koncert, to je přece to nejlepší, co můžeš koupit. To ví i absoulutně neznalý, že jsou to nejlepší auta pod sluncem. Jsou to supersporty s dobrým čiptuningem, jezdí to za prd, díly jsou za hubičku po vrakovištích, soused ti ho bude závidět a prodáš to ještě s výdělkem. A to se vyplatí. Bral bych všema deseti. B-)
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3288
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od mattonecz »

Ještě že se nám vrátil Japan retard :-)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Rada bezradnému

Příspěvek od Japan power »

mattonecz píše:Ještě že se nám vrátil Japan retard :-)
Retard k retardům sedá aneb pro hlupáka každý hloupý, jak kdysi pravila maminka Forresta Gumpa. :)

Věřím, že moje přítomnost pozvedne uroveň zase výše :).
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět