Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
mikael
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13 kvě 10:36

Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od mikael »

Zdravím, čítam články, fóra, ale nenašiel som zatiaľ to, čo hľadám. :-s :-\
Sťahujeme sa s manželkou do Čiech, a hľadáme pohodlné auto na ktorom budeme pravidelne jazdiť nazad domov.

- Mesačný dojazd 1200km, 1/2 diaľnica, 1/2 okres (viď dĺžku "diaľníc" na SK..) minimum po meste
- Komfort - vyššie sedenie (oboch nás bolí chrbtica v nízkych autách), strecha (mám 186cm)
- spoľahlivé auto na dlhší čas, teda aj pre deti (autosedačky), ideál s posuvnými zadnými sedačkami (nie nevyhnutné)
- preferujem diesel, mal by stačiť 1.6 (nepotrebujeme sa pretekať) ale nechám sa poučiť *-:)
- väčší kufor, kvôli dovolenke, kočiaru, potenciálne bicykel...
- nie príliš veľké - budeme na ňom jazdiť obaja
- manželka chce parkovacie senzory a otáčkomer (čiže cactus mi neprešiel) a sníva o Volve - možno raz B-)
- cena nové max do 19 000e/500tis. kč, prípadne jazdené do 50 000km (opravte ma ak zle rozmýšľam)

Priority: 1.komfort 2. vnútorný priestor 3.spoľahlivosť 4.cena

Pôvodne som s rozpočtom 15tis eur hľadal hatchbacky a combi (zavoňala mi fabia, rapidka, i30, ceed), ale potrebujem vyššie sedenie, takže rozpočet navýšime. Museli sme začať hľadať v kategórii MPV a SUV

Môj výber zatiaľ: Citroen C4 picasso, VW Touran, Škoda Yeti, Dacia Duster, Opel Zafira Tourer (?) Peugeot 3008 (?), Jeep Renegade (?) (Kia Carens, a Vitara sa nám zvonku nepáči)

Vopred dík za tipy ^:)^ ^:)^ ^:)^ :-h
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 765
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od Shr3k »

Za mně z nových Zafira (ten SMILE mi přijde jako dobrá nabídka, 1.4 T 140k LPG nebo i s příplatkem 150k 1.6 T CNG, ale ani 136k diesel 1.6 není vidím za špatnou cenu - otázkou je, zda při nájezdu 1200 km radši neušetřit a nepořídit výbavu), z ojetých S-MAX TDCI 120/147 kW (http://www.autohus.de/autosuche/details ... x%22%5D%7D třeba).
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od k86 »

Zafira
C-Max
Mondeo
S-max!!!!!!!
C4 Picasso, grand picasso
5008
Scenic, grand scenic
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
mikael
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13 kvě 10:36

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od mikael »

A koľko sa tie S-maxy dozivaju? Respektive inak, kolko najazdenych km je este optimalne aby mi sluzil aspon dalsich 100 000? Viem ze je to velmi individualne, od auta k autu, a ze bude asi rozdiel medzi dieslom a benzinom, ale ake mate skusenosti? Zacal som hladat take co maju najazdene do 100 000km, a cena pekne okolo 13 000e. Stoji to za to?
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od oxik »

Nevím, jak je to přímo u s-maxe, ale kolem 120tis počítej rozvody a trošku větší servis..
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od Noldo »

Z vyššie spomenutých by som volil S-max. S benzínom to bude ale naozaj smädné, pri polovičnom nájazde po dialnici by som chcel naftu. Tá nie je nadpriemerne poruchová. Nechaj si nejakú finančnú rezervu, pretože kúpa jazdeného auta nie je nikdy bez rizika + rozvody, ktoré sú myslím pri naftovej 2,0 pri 160tis. Ak trafíš dobrý kus a budeš sa starať, tak kilometre to bude hltať hravo a vyššieho nájazdu by som sa nebál.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od DoubleSix »

Velice levně vychází Peugeot 5008.
Dá se i s 1.6HDi, ale 2.0HDi je po všech stránkách lepší volba.
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od KoPP »

Začínám s tím být otravný, ale co třeba Caddy 2.0 TDI za dané prachy nové a ve slušné výbavě. Pokud auto bude zůstávat dlouho v rodině tak konstrukčně je to super jednoduché a s levným servisem. Aktuálně záruka 4roky/200.000km. šoupačky v zadu jsou praktické kvůli sedačkám pro špunty. kufr velký... oproti konkurenci ala berlingo/partner koukatelný vnitřek a nezanedbatelně vyšší kvalita montáže i použitých materiálů (máme oboje od novoty tak mohu srovnávat). kabina je pro řidiče a spolujezdce opravdu velkorysá.
Slow and serious
mikael
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13 kvě 10:36

Re: Hľadám vyššie rodinné auto na dlhe cesty

Příspěvek od mikael »

Diky za tipy, presvedčili ste ma na S-Maxa, začal som si ho pozerať, a som preň úplne nadšený :x :x :x
Jediný problém je, že auto bude využívať aj manželka, a keď sme sa boli spolu povoziť na skúšobnej jazde na maxikovi, tak síce komfort úplne ocenila, ale povedala, že s takým veľkým autom jazdiť nebude :D Takže všetko nad 4 - 4,5 metra sa odkladá na neurčito :D

Nakoniec vďaka "bleskovému týždňu" a zľavám v opli (a aj vďaka odporúčaniu na Zafiru tuto od vás) sme mali zo dňa na deň vypracovanú cenovku na novú Zafiru, ale (našťastie) sme sa išli na ňu osobne pozrieť ale aj to sme zhodnotili, že je priveľká krava, a spravili sme pozitívny kompromis a vybrali sme si Merivu :) Ja som si pretlačil vyšší posed a LPG, manželka krátke auto s ktorým sa nebude báť jazdiť. Pre rodiny do 2 detí je to ideálne, podľa testov TUV je neporuchové, plyn nám zníži spotrebu a bude šetriť auto. Exteriér sa nám páči, aj netradičné zadné dvere, interiér je priestranný. Jazdíme predpisovo, takže motor by mal byť dostatočný. Dúfam, že nám bude slúžiť :)

S S-Maxom som bol ale natoľko dotieravý, že som dostaľ prísľub, že s tretím dieťaťom (t.j. najskôr 5-6 rokov) cestujeme do Nemecka a kupujeme S-Maxa :D


Dodatok ku malým MPV - snažil som sa nájsť Merive alternatívu (s výbavou do 15000), kukal som B-Maxa, Fabiu kombi, kiu atď, ale sme obaja spokojní s výbavou, komfortom, super bonus je lpg, a zatiaľ som nenašiel zásadný argument pre ktorý neísť do Merivy na úkor iného. Veľkosť a výbava stačí, je to lpg, a ušetrené peniaze z pôvodného rozpočtu dáme na iné veci.
Odpovědět