Fabia nebo Astra?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Renata84
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04 zář 12:16

Fabia nebo Astra?

Příspěvek od Renata84 »

Prosím o radu - chci si koupit auto do 60tis., a to hlavně na dojíždění do práce (cca 5 km) a pohyb po městě, najedu tedy jen cca 5.000 km/ročně. Zvažuji Fabii nebo Astru, benzín. Jsem omezena částkou 60.000,- Kč. Zvažuji tyto vozy:

1) Opel Astra G 1.6 16V, 74 kW, rok 2000, najeto 140tis. km, 48.000,- Kč. Vypadá opravdu dobře, je po výměně filtrů a oleje, nové rozvody před 2 lety (a cca 10.000 km), nové brzdové potrubí, nová STK (platná do 07/2017), nové letní pneu na originál alu R15 na voze. Plně funkční klima, zatmavená zadní okna, tmavá zadní světla, led denní svícení, parkovací čidla, el. okna, centrál na dálku. Vůz pouze garážovaný, pravidelně servisovaný. Vůz bez koroze. Eko uhrazeno. Včetně zimních pneu jetých jen 1 zimu.

2) Opel Astra G 1.6 16V, 74 kW, rok 2005, najeto 86tis. km, 59.000,- Kč. STK do 08/2017, klimatizace, el. okna, včetně zimních pneu. Vypadá taky dobře, ale bez oprav zmiňovaných u Astry č. 1).

3) Škoda Fabia II 1.4 MPi, 44 kW, rok 2002, najeto 118tis. km, 59.000,- Kč. STK do 06/2017, servisní kniha + protokoly z Německé STK, po velkém servisu v r. 2014, centrál na dálku, nová baterie, nové zadní tlumiče a rozvody, olej + filtr 7/2015.

Prosím o doporučení, nemohu se rozhodnout. Jsou tato auta vůbec pro mě a pro jízdu stylu brzda/plyn ve městě vhodná? Nebo mi doporučíte něco jiného? Přiznám se, že vzhledově se mi nejvíce líbí Astra č. 1, ale nevím, zda dát jen na svůj pocit nebo zvolit za ty peníze raději novější auto? Jak jsou na tom náhradní díly cenově? Který motor je lepší?

Děkuji za odpovědi.
Renata
Přílohy
1. Astra.jpg
2. Astra.jpg
3. Fabia.jpg
Werty.cz
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: úte 29 bře 16:27

Re: Fabia nebo Astra?

Příspěvek od Werty.cz »

Motory opel 1.6 16v (x16xel je to myslím) žraly olej ve starších Fkových Astrách, v Gčkových byl problém myslím vyřešen. Sám jsem měl Gčko a byli jsme s ním 40tis. km. spokojeni. Bez investic a dynamika tohoto motoru je jinde než u 1.4 8v MPi 44kw, to je spíš tak na nákup :)..
Astra má větší kufr než fábia, 260l vs 370l ale zároveň vyšší spotřebu než 1.4. netroufám si ale tvrdit jak razantní by byl rozdíl, dle zkušeností z práce to může na krátké trase dělat cca 1-2litry, takže bezvýznamné + pro fabku.
I přes všechna + astry bych se raději přikláněl k Fabce. Naše Astra rezla zespoda, zvrchu, zevnitř i duchem. Pokud bych byl nakloněnější k Astře, prolezl bych jí skrz naskrz. Jakýkoli náznak koroze je Výstraha s velkým V! Když jsme ji kupovali my (2009) měla na dveřích malou prasklinku a na blatníku pupínek, za 2 roky později (bez garáže) to vypadalo na výměnu obou dílů a podvozek Sodoma. Zvlášť opatrný bych byl u již zmiňovaného brzdového potrubí.

Suma sumárum bez starostí bych byl s Fábií - motor bezproblémový "nerozbitný", koroze nebývá tak častá, dostupnost náhradních dílů a když se poohlédneš spíš po Fabce s motorem 1.4 50kw uděláš nejlépe. Rozdíl výkonu nebude velký, ale u poměrně těžké fabky to pomůže. 44kw a 50kw jsou téměř totožné motory s rozdílným sáním, takže spolehlivost stejná. Ale pozor, existuje i 55kw verze, ta je taky spolehlivá, ale už nemá rozvodový řetěz, je to 16v, takže starost navíc po koupi. Pokud tedy neřešíš nijak zvlášť výkon a zmiňovaná Fabka 44kw je v dobrém stavu ale nemá žádnou výbavu, víc jak za 50 tisíc bych ji nekoupil :)
Fabia II 1.9TDi
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Fabia nebo Astra?

Příspěvek od lupo222 »

Taky bych šel spíš do fábie.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Fabia nebo Astra?

Příspěvek od lupo222 »

Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Odpovědět