Dacia Logan

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pickuper píše:
Psycho vlk Wolf píše:Co by jsi za ty prachy chtěl nového?
tak to netuším, neboť jsem po ničem jiným ani nekoukal, ale s těma prachama to není zas tak žhavý jak si všichni myslej.........když se to posčítalo, tak to ve finále stálo přesně 249 967Kč což už není úplně nejmíň a rozhodně to nemá nic společnýho s cenou, na kterou lákaj na bilboardech.
No o proti konkurenci to furt vyjde nejlevněji. Si nemysli, že jiné podobné auto seženeš levněji. :) Ta cena vypadá jako kdyby jsi to bral na lízačku (+pov a havarijní) anebo tam nechal dát ještě nějakou výbavu co nemají v konfigurátoru. :)
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pickuper píše:mluvíme o stejný motorizaci, tedy o 1,6 benzín?
Proč by to nemohlo jet za 7l? Měl jsem ochcávku s 1.6 74kw a jel jsem s tím jednou za 5,2l, sice jako klobouk a asi ve 2ráno mimo vesnice, ale jel. Mno a ve městě jela za 8-12l a mimo město tak kolem 7l. Dlouhodobá byla 8,5l. :D Váhově to bude podobné, jen bude Logan asi trošku vyšší.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Pickuper »

Psycho vlk Wolf píše:No o proti konkurenci to furt vyjde nejlevněji. Si nemysli, že jiné podobné auto seženeš levněji. :) Ta cena vypadá jako kdyby jsi to bral na lízačku (+pov a havarijní) anebo tam nechal dát ještě nějakou výbavu co nemají v konfigurátoru. :)
... tak jasně že levnějc, ale zas už ne o tolik a ty věci o kterejch mluvím jsou fakt totální úlet. Já chápu, že i Rencek je víceméně lidová značka a Dachna je navíc totální low-end v tomhle týmu, ale stejně. Bylo to cash samozřejmě bez havarijka. Je to "nejvyšší výbava holobytu" + plnohodnotná rezerva+ tažný + střešní nosič + gumová vana do korby + radio s BT HF + 4 disky se zimákama, povinný do toho nepočítám........takže žádná hitparáda. S tou spotřebou nejsem optimista už proto, že v techničáku to má u města uvedýno 10,6l a že by byli o tolik pesimističtí? :ymsmug:
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Slawall »

Ty bláho...tak to jsi měl spíše koupit krátkého Trafica s klimou, 2.0dCi, el. oknama a zrcátkama, 2 airbagy, PP... za 280 000Kč bez DPH.

Btw ta 1.6 žrala v Laguně po městě cca 7,5l na sto, myslím, že s tím Loganem to pojede podobně.
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Pickuper »

...... však říkám, že nakonec ten rumun není zdaleka tak levný vozík jak si všichni myslej :D . Šel jsem do něj hlavně proto, ýe je to asi poslední primitivní auto bez tisíce ŘJ a milionu senzorů na všem. A vzhledem k tomu, že je to spatlaný z historií prověřenejch Renoltích komponent, tak by to mělo i vydržet. Vím o lidech, kteří už s tím dali 250tkm a ten seznam dílům který jim v průběhu vodešly byl velmi krátkej a hlavně cena těch dílů byla na dnešní poměry více než rozumná ;) . Ale abych jenom nenaříkal, má rumun i svoje pozitiva. Třeba přístup na korbu ze všech stran je dobrej, uveze 8metráků, na střechu jde navalit až metrák, ložná plocha bez pár cm 2 metry, překvapivě to má celkem přesný řazení, když vymeteš díru nikde nic nevrže, nemlátí ani nechrastí, motor má sice na 1.6tku malej výkon (62kw), ale v kombinaci s obstojným krouťákem a rozumným spřevodováním člověk nemusí skoro řadit, což ve městě kvituju s nadšením. Takže v zásadě spokojenost. Akorád to bude ještě asi chtít couvací senzory, ty zrcátka maj debilní tvar a nějak hůře se mi s tím zatím parkuje. Ale třeba si rychle zvyknu :D
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Slawall »

Ty vole ono to uveze 800kg jo? :D To ofiko uveze i dlouhý trafic. :D
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Dix »

Dacia Logan 1.2 55 KW Arctica.

Včera jsem měl možnost testovací jízdy s vozem Dacia Logan 1.2 55 KW Arctica,kde bylo navíc metalíza,rezerva a loketní opěrka.Jízdu jsem měl objednanou u firmy Auto Kubíček,pobočka Prostějov na kterou jsem jel s vedoucím prodeje.Po absolvání jízdy vše k autu vysvětlil,včetně dodacích lhůt a kde se vyrábí a také informace k vozu.Ochota,vstříctnost,přijemné jednání.
Dodací lhůty jsou 3-4 měsíce.Je to prodlouženo o celozávodní dolenou v závodech Renault.
Logan,Sandero,Duster-výroba v Rumunsku.Lodgy,Dokker-Maroko.

Jízdy dojmy:

Jízda byla na okresce,městem.Povrch silnice byl od hladkého asfaltu přes kostky a okresku 3.třídy.Tlumení na tuto třídu dobré,včetně kostek a děr.Motor odhlučen v rámci možností,ale tichý.Jízda příjemná,v zatáčkách sedí dobře.Posilovač hydraulický s dobrou odezvou a kontaktem s vozovkou.Brzdy brzdí kvalitně-z 90 km/h do 0 km/h dobrý účinek při zpomalování,nejsou ostré,ale s plynulým nástupem.Řazení má krátké a přesné dráhy.Spojka měkká,zabírá zhruba od půlky polohy pedálu.Jízda je příjemná a v rámci limitů je to dobré auto.Klimatizace chladí dobře-při jízdě s 2 lidmi a zatížení motoru stíhala,rádio také kvalitní zvuk.Ovládání rádia pod volantem a má i BT.Jediné výtky mám k vibrující řadicí páce při volnoběhu a občas jsou slyšet nezakryté vzpěry od víka kufru,ale za tu cenu to není až tak bolavé.Ještě chybí trojblik,ale to také u tohoto typu auta-do 250 000 Kč nevadí.Za ty peníze dobré auto-245 900 Kč plná výbava,pokud ještě nechcete za 12 000 kožená sedadla.
Bez bodů
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Dacia Logan

Příspěvek od jack daniels »

Proč Prostějov?
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Logan

Příspěvek od Dix »

Protože tam to mám blízko. :)
Bez bodů
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Dacia Logan

Příspěvek od jack daniels »

Do KM je blíž
Odpovědět