Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Co se jinam nevejde.
xx68
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06 říj 20:29

Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od xx68 »

Zdravím, planuji vyměnit své první auto (Golf SDI z roku 99) za první pořádné auto. Výběr jsem zúžil na Mazdu 6 (2018) v plné výbavě, kůži nájezd 60tis ještě půl rok v záruce a Škodu Octavii RS (2018) s obdobným nájezdem . Obojí mě vyjde bez DPH +- 400tis. Je nějaký významný rozdíl v ceně oprav/údržby Mazdy oproti škodě ? Mazda se mi líbí asi o něco víc, zase mě ale známý straší že je poměrně drahá co se týče oprav. Děkuji
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od TomZ »

V autorizáku to je podobné. Až to bude starší, tak samozřejmě na Škodu ti udělá servis téměř každý...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od pavproch »

Na japonce můžou být hůř sehnatelné díly (které nemají aftermarket alternativu). Brácha takhle čekal půlroku na kompresor ke klimatizaci (Accord) když byla Fukušima.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od HondaMan »

pp: tenhle příběh tu píšeš asi po sto padesáté. Ano, vybuchla tam jaderná elektrárna. Ano, měli problém s dodávkami. Za chvíli to bude 10 let. Mě dodávali palivový filtr z Německa na německé auto 4 měsíce... U Mazdy bych si dával pozor na motory. Byť by 2018 mělo být ok, tak ta pachuť/obezřetnost tam zůstává.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od pavproch »

Já vím, opakování matka moudrosti - jsem to mohl formulovat líp, no... u JPN aut jsou díly, ke kterým není aftermarket alternativa a musí se draze a složitě kupovat OEM z JPN. Coź u šáde nehrozí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od Brus »

kamarád, co má servis, který se zaměřuje výhradně na Mazdy, tak vždycky říká, že hlavně ne naftu, zato na benzínové nedá dopustit.
Pravda vyděsí
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od Čičo »

TomZ píše:samozřejmě na Škodu ti udělá servis téměř každý...
Je troška rozdiel pustiť sa do servisu - čo naozaj sa pustí každý čo má v zadku dieru, a ten servis aj naozaj urobiť. Lebo TDi tu je dobrých 20 rokov a o logovaní turba za jazdy väčšina z nich aj tak ešte nepočula. Takže o novších a zložitejších by som si ilúzie nerobil. Čiže nakoniec aj tak skončí u odborníka 100 km od domu ako aj v prípade Mazdy, len dôvody budú iné. A u Mazdy to bude nakoniec lacnejšie lebo pri šáde to najskôr skúsia piati odborníci v meste, peniaze zoberú a problém zostane.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od Honza42 »

Moc Ti to nevěřím. Oni se to Ti mechanici musí taky někde naučit, značka neznačka. A při četnosti škodovek versus Mazda je zřejmé, že škodováci mají násobně větší šanci. U Mazdy mi to připadá stejné jako jít k doktorovi s nějakou vzácnou nemocí.
Vezmou Tě leckde, ale vyléčit umí jen málokde. Auta jsou bohužel dnes složitá.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od jerry »

Mazda je proslulá významně větším problémem s korozí než Škoda.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Mazda vs Škoda cena oprav/údržby

Příspěvek od Jenyk »

Mazda 3, benzín, sedm let,najeto 30, bez závad, velmi defenzivní řidička, roční servis v Mazda Jeremiášova za 19 litrů. Stížnost na Mazdu, litr vrátili. Už jezdí jinam. Bacha na ně.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět