Seat obecně

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seat obecně

Příspěvek od Snowman000 »

Tlacovka hovori jasne:
Benzínové motory TSI
Pre nový CUPRA Leon sú na výber aj tri turbodúchadlom prepĺňané benzínové štvorvalce s priamym vstrekovaním paliva 2.0 TSI.
S pohonom predných kolies sa kombinujú motory s výkonom 180 kW (245 k) a 221 kW (300 k). Sú k dispozícii pre hatchback aj kombi Sportstourer. Krútiaci moment, ktorý dosahuje maximum 370, resp. 400 Nm pomáha spoľahlivo preniesť na predné kolesá elektronický samosvorný diferenciál (VAQ). Tento systém dostáva informácie o uhle natočenia volantu, otáčkach kolies, momente zatáčania okolo zvislej osi a na základe toho reguluje rozdeľovanie krútiaceho momentu na kolesá.
Tretiu alternatívu predstavuje motor 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k) a maximálnym krútiacim momentom 400 Nm, ktorý je vyhradený exkluzívne pre kombi CUPRA Leon Sportstourer a kombinuje sa s pohonom všetkých kolies 4Drive.
Systém pohonu všetkých kolies 4Drive kontinuálne adaptuje rozdeľovanie krútiaceho momentu na jednotlivé nápravy podľa momentálnych jazdných podmienok. Na to využíva elektrohydraulicky ovládanú multilamelovú spojku, uloženú na konci kĺbového hriadeľa pred diferenciálom zadnej nápravy. Takéto usporiadanie skracuje reakčný čas systému a zlepšuje rozloženie hmotnosti na nápravy.
Vďaka optimálnej trakcii CUPRA Leon Sportstourer akceleruje z 0 na 100 km/h za menej ako 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť najvýkonnejšej verzie je elektronicky limitovaná na 250 km/h.
Všetky motory sa montujú výlučne s dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá zabezpečuje rýchlejšie a mäkšie radenie. Voliaca páka už nie je s prevodovkou spojená mechanicky ale elektronicky technológiou shift-by-wire. To zvyšuje efektivitu a pôžitok z jazdy. Pri športovej jazde okrem toho vodič môže radiť aj manuálne s využitím páčok na volante.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Seat obecně

Příspěvek od .Z3 »

No právě, v tiskovce manuál nezmiňujou ani pro 2.0 TSI 245k. Vrcholem interakce ridič-technika mají být pádla pod volantem...
All powertrain combinations benefit from a DSG dual-clutch transmission, that helps make gear changes sharper, crisper and smoother. ..... And when drivers want an even more interactive experience steering wheel mounted shift paddles bring the connection between vehicle and driver even closer.
A te 4x4 dalí těch 10k navíc beztak jen proto, aby nebyla ve výsledku pomalejší než FWD 300k. :)
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Seat obecně

Příspěvek od jerry »

Tak už i Seat. O4 RS s MT bude dost velký tahák pro skalní fandy. Jeden z posledních mohykánů. Hlavně aby ji ještě nestopli.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Seat obecně

Příspěvek od bojler »

Všetky motory sa montujú výlučne s dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá zabezpečuje rýchlejšie a mäkšie radenie.
=))

Vyloženě rychleji zařadí, jen zapomínají dodat, že mezitím buď drží nesmyslně vysoké nebo nesmyslně nízké otáčky.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Seat obecně

Příspěvek od denis »

Aj po kúpe Suzuki Swift Sport minulej generácie mi ešte stále chodia inzeráty na mail. Keďže "nové" auto chcú aj naši, tak som im ukázal Ibizu nižšie. Konečne auto, ktoré sa páči obom, za prijateľnú cenu. Ako je na tom 1.5tsi s tým cukaním? Má to už GPF? Prípadne iné negatíva, prečo áno/nie? Ďakujem :)
https://www.autobazar.eu/seat-ibiza-15- ... 99815.html
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seat obecně

Příspěvek od Snowman000 »

Jo filter to ma uz urcite. To cukanie sa riesilo poztupne aj nejakou zvolavackou.

Treba proste skusit za studena, manual bol na toto najcitlivejsi, clovek mal pocit ze nevie preradzovat a necitlivo robi so spojkou...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Scobaman
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11 úno 19:09

Re: Seat obecně

Příspěvek od Scobaman »

Ahoj všichni, mám takový divný problém, koupil jsem si novou Cupru Formentor a už při cestě ze salonu domů jsem zjistil že něco divně hučí hlavně při vyšších rychlostech od cca 80-90km/h nahoru, je to nepravidelné, někdy to prostě hučí, někdy ne a absolutně nechápu co by to mohlo být, nejdříve jsem myslel že je to třeba novými pneu, ale po výměně letních za zimní se nic nezměnilo. Předpokládám že ložiska to asi být nemohou když to vyjelo ze salonu nové.
Byl jsem v servisu, technik se se mnou byl projet ale samozřejmě jak naschvál se to hučení v tu danou dobu neprojevilo, tudis mi to auto nemohl přijmout do servisu na záruku ptz by nevěděli na co se mají zaměřit.
Ještě dodám že čím vyšší rychlost tím ten je ten hukot silnější, nesetkal se s tím někdo nebo nemá někdo nápad či radu na co se zaměřit, čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Seat obecně

Příspěvek od mattonecz »

Docela pokukuju po Leonu 4x4 310PS, zbavil bych se Audiny a s tim i úvěru, tady vychází operák dost zajímavě.
https://barth-operak.cz/detail/cupra-le ... lPeriod=25

Co myslíte
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Seat obecně

Příspěvek od tommas »

Taky jsem na to, když jsme brali Golfa měl udělanou nabídku. Tehdy mě odradila absence Matrix světel ( nově už to má, ale Tebou postovaný kus ne-e) a pak bohužel kvalita interiéru není úplně ideální, zkoušel jsem 3 různé kusy Leonu tehdy a všechny byly už po pár tisíc km rozvrzané.

Jinak podovozkově a motorem je to super. Byť spotřeba při tvém jízdním stylu nebude nejnižší :D .
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Seat obecně

Příspěvek od mattonecz »

výbava se dá upravit, poptal sem to s matrixama. tý spotřeby se bojim nejvíc, nerad bych jezdil za 12 :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět