Dacia Duster

Co se jinam nevejde.
Zamčeno
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Duster

Příspěvek od řidičBOB »

to každopádně...hodně jsem koukal, že to kupují lesní správy...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Dacia Duster

Příspěvek od Stepan »

Tak zatím minimálně nejsou potvrzené případy, že by se Dustery jaksi lámali vejpůl. Takže Navara 0:1. Jinak Navara ráda papká homokineťáky, jakože co 20kkm, to novou sadu, což je dost otravný. :ymhug: známej ji měl novou, po 100kkm to dával pryč a byl rád, že se jí zbavil.
Amarouk V6 nevím, nicméně po poli nejezdím a za ty prachy (ceník) už je RAM. S továrním plynem. :x
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 14 čer 13:46, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dacia Duster

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:Navara/Amaroun budou jinde - jednak cenou (zejména Amaroun V6), ale také průjezdností v terénu a možností redukcí, uzávěrek diffu.
S tou průjezdností terénem bych si nebyl jistý. Mnoho expedičních Touaregů/Land Cruiserů/Defenderů... bylo překvapeno teréními schopnosti malých, lehkých a jednoduchých aut jako je Panda 4x4, Sx4, Jimny... Vzkledem k dlouhému rozvoru a převisům bych na Amarok/Navaru mnoho nevsadil.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dacia Duster

Příspěvek od řidičBOB »

já s Amarounem v těžkém terénu jezdil...takže nějakou představu mám, co svede a co projede. Auta, která jmenuješ, mají výhodu v hmotnosti a v rozvoru. Ale do opravdu těžkého terénu to moc není. Alespoň tedy ve se standardní úpravě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Dacia Duster

Příspěvek od Jaggie »

reakce mnohych prispevku z tohoto linku me hodne pobavily...
je videt, ze lidi od auta moc neocekavaji... daaaacka je technologicky opravdu 10 let stare, ale lidem je to fakt sumak...

https://www.sauto.cz/osobni/detail/daci ... age=1#tabs
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Dacia Duster

Příspěvek od jirka87 »

Jaggie : Náhodou ta opravdu dlouhá recenze auta v komentářích k té původní, která má titulek "Duster 2013 4x4 1,5DCI 80 KW" (aktuálně třetí odshora) mi přijde dost rozvedená natolik, aby prozřel i katolík :-D Hah, jsem to ale šprýmař. Nejvíce mě pobavil bod 18, pak 21 a bod 23...Je to ale strašně smutné, protože to jsou chvíle, kdy člověk uškudlených, tvrdě vydělaných 500tis utratil za hromádku neštěstí a to prozření musí být skutečně hodně bolestivé...

Já to lidem neberu. Duster v té nejsociálnější výbavě, ideálně kdyby se našel, tak ještě s tou atmo 1.6i mi naopak přijde naprosto v pohodě na poměr cena/"výkon". V pohodě mi nepřijde Duster za 500.

Paradoxní je stav, kdy ze všech EU značek má Dacia nejmenší procentuální pokles hodnoty u ojetého auta, takže je to vlastně nejméně ztrátové auto.
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Dacia Duster

Příspěvek od Jaggie »

jirka87 píše:Jaggie : Náhodou ta opravdu dlouhá recenze auta v komentářích k té původní, která má titulek "Duster 2013 4x4 1,5DCI 80 KW" (aktuálně třetí odshora) mi přijde dost rozvedená natolik, aby prozřel i katolík :-D Hah, jsem to ale šprýmař. Nejvíce mě pobavil bod 18, pak 21 a bod 23...Je to ale strašně smutné, protože to jsou chvíle, kdy člověk uškudlených, tvrdě vydělaných 500tis utratil za hromádku neštěstí a to prozření musí být skutečně hodně bolestivé...

Já to lidem neberu. Duster v té nejsociálnější výbavě, ideálně kdyby se našel, tak ještě s tou atmo 1.6i mi naopak přijde naprosto v pohodě na poměr cena/"výkon". V pohodě mi nepřijde Duster za 500.

Paradoxní je stav, kdy ze všech EU značek má Dacia nejmenší procentuální pokles hodnoty u ojetého auta, takže je to vlastně nejméně ztrátové auto.
jj ten borec, se rozepsal hezky... pekne vystihl dost mozna proc do toho ty penize nedavat a teda kdyz uz tak max tech 250-300tis a vozit v tom krmeni pro srnky, tak jak to dela Leonhniiida (sorry oprava, bude... pac ma zatim doma akorat vytistene fotky z netu)
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Dacia Duster

Příspěvek od jirka87 »

Tohle tak jak to je za cenu za jakou to je asi OK : https://auto.bazos.cz/inzerat/105761256 ... S-Cool.php

Myslivec je ze své podstaty tvor nenáročný a já osobně vidím jako násobně lepší volbu například staršího Jimnyho. Je to sice prcek, ale umí každopádně více - v terénu. Na přesuny po dálnici to ale skutečně není.

Větší potíže jak s Dusterem s tím asi nebudou : https://auto.bazos.cz/inzerat/104767994 ... ax-4x4.php a EDIT, asi to tak podezřelé není, páč jich je víc : https://auto.bazos.cz/inzerat/105683543 ... o-v-CR.php

https://www.tipcars.com/magazin/testy/i ... acant.html
A nějaká reálná diskuze hier : http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?t=90929

Užitná hodnota někde úplně jinde, pohodlí taky, robustnost nekomentuju a s motory ISUZU jsem se už potkal v reálu opakovaně a působilo to na mě dobře. Hlavně ať to byo v čem to bylo, jelo to za málo. Isuzu používal velmi často například Opel. Taky měly svoje mouchy, například u 1.7 v Opel Combo se na čerpadle teplem vyhřálo nějaké el. řízení toho čerpadla a čerpadlo stálo nové cca 35 000Kč, ale dalo se to asi za 6000Kč řešit opravou jen té el. části.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Dacia Duster

Příspěvek od mattonecz »

to je skvela recenze :) ale tak nejak sem si to predstavoval. a za 500 bych byl taky dost hořkej. leonidas by nam vysvetlil ze to psal nejakej slunickar placenej EU :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Dacia Duster

Příspěvek od rhinos »

pockat tomu nerozumim...to auto fakt stoji 500Kč? ;;)
Super mladoch bude mit v cem jezdit po zahrade ;) :D

No to je jednoduchy...taky jsem jednoho znal. Mel pred duchodem a jezdil v Thalii. Ze si koupi Duster na chalupu ze to je vlastne Renault a nemuze to byt spatny.
Ono stacilo kouknout na interier tech prvnich Dacii. U nas si to koupilo hromada lidi z vyroby. Takze tak zhruba rok 2006? A kdyz to porovnam s cimkoliv tohoto rocniku tak to melo interier a ovladani jak Wartburg :D
Citroen C4 GP
Zamčeno