Stránka 1 z 1

Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: čtv 26 dub 13:08
od Pompo_CZ
Ahoj,
za pár měsíců si hodlám kupovat druhé auto ke své současné, po tátovi zděděné, jedničkové oktávce tdi 4x4. Můj původní plán byl ji prodat, pořídit si něco jiného a mít nadále pouze jedno auto, ale pravda je, že zrovna takové auto se prostě neprodává, dokud ještě slouží a není samý problém. Navíc, pokud budu mít dvě a jedno odejde, nebude to tak bolet. Finančně si to myslím dovolit budu moct.

Zároveň ale nechci riskovat, že budu ještě dalších 10 let (nadsázka ;) ) sedlat buďto tuhle oktávku, nebo potenciálně novější, služební. Auta mám rád, rád řídím a v nějakém starším se budu i rád hrabat, pokud bude třeba nebo pokud to povede k nějaké pěkné customizaci.

Má představa je auto s dost nízkou pořizovací cenou a dostatečným fun faktorem pro mě. Nenápadnost by byla plus. Samozřejmě jsem přemýšlel o spoustě aut, a to dost různorodých, vesměs německých (stará BMW) nebo různých Japoncích. Konkrétně pro Subaru mám velkou slabost, přestože ho u nás v rodině zatím nikdo neměl.

Nějak jsem se dopracoval k Foresteru 1. generace ve verzi S-turbo. Spoustu techniky to auto sdílí s tehdejší Imprezou 2.0GT (turbo?), samozřejmě je tedy vyšší, s jinou kastlí a přiškrceným turbem. Imprezy se mi sice líbí, ale jsou dost drahé a nápadné. A těchhle S-turbo Foresterů je teď na mobile.de v rozsahu 1-2k eur asi 5 kusů.
Přiznám se, že mi to auto dost imponuje jak tím, co umí na silnici, tak i mimo. Občas s oktávkou (4x4) jezdím pro zábavu do lehčího terénu, ale tohle je ještě úplně jiná liga (a vím, že pak jsou ještě další, mnohem vyšší ligy ;) ).

Je mi jasné, že to auto nebude bezúdržbové a že je to "starý šrot". Asi každé auto, které bych zvažoval pro zábavu, bude optikou mého okolí staré. Chci se zeptat, na jaké věci bych se měl zaměřit nejvíc při nákupu? Na co ta auta nejvíc trpí, co vyzkoušet, na co dát pozor? Kolik si cca připravit na servis hned po koupi?

Jinak je mi jasné, že po tom, co jsem uvedl, že jsem uvažoval i o starých BMW a teď tu řeším Forester, dostanu spoustu odpovědí stylu "ty vůbec nevíš, co chceš.". No, to je fakt, to do velké míry nevím, takže mi to psát nemusíte :) Chci 70's-80's BMW, chci Toyotu MR-2, Sierru xr4i a chci i nějakou zábavnou čtyřkolku a spoustu dalších věcí... A na Forestera asi dojde nejdřív :)

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: čtv 26 dub 15:39
od HondaMan
Forester S-turbo za 1 - 2 kEUR... good luck.
Nejdřív si uvědom, kde vidíš největší potenciál zábavy. Terén, zatáčky, póza ve veteránu... Forester sice umí trochu vše, ale bude to kompromis... A kupovat ke 4x4 Octě Forester mi přijde zbytečné.

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: čtv 26 dub 16:28
od M.Z.
Při nákupu se zaměř hlavně na motor, jak řadí převodovka a zadní dif.
Motor - bolest všech foukaných boxerů, tlačí vodu, klepe, žere olej
převodovka - hlavně při tuningu, zvýšený nápor na ozubená kola, občas se povede oholit
zadní diferák - slabý, dá se snadno zničit ostrými rozjezdy, ale poměrně snadno se dá impantovat např. z GT i se svorem

Jinak se z toho dá udělat super sleeper, ale spíše z verzí XT, které mají 230k v sérii. Vyměníš podvozek za coil over, stabíky, brzdy z STI a je z toho skoro sportovní auto. Ovšem to se bavíme o jiném rozpočtu
Sám jsem jezdil 300k XT, bylo to super.
Tady si můžeš tu anabázi přečíst http://moje.auto.cz/m-z-/forest.html

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: pát 27 dub 07:22
od Shr3k
M.Z. píše:Tady si můžeš tu anabázi přečíst http://moje.auto.cz/m-z-/forest.html

Pěkné fotky, pobavila ta legendární Ládinova garáž v tom vojenským prostoru u Frydku... Ještě tam vegetuje? Už jsem ho neviděl tak 10 let ... B-)

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: pát 27 dub 09:09
od M.Z.
Už dávno ne, několik let jsem s ním nebyl. Naposled byli v areálu bývalého Hellera ve FM.

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: ned 29 dub 23:27
od Pompo_CZ
Všem díky za odpověď, zvážím to při dalších akcích :)
HondaMan: Jenže Octa pravděpodobně nedá další emise nebo k nim třeba už ani nedojede. A mě táhne na 30, budu chtít mít za chvíli děcka. To jsem teda mohl uvést rovnou... Každopádně proto ty uvozovky v nadpisu - myslel jsem to jako takový kombo s volbou rozumem...

Re: Mk1 Forester S-turbo jako "druhé auto na hraní"?

PříspěvekNapsal: pon 30 dub 07:23
od HondaMan
Jsem na tom dost podobně. 30, děcka a nedávno jsme v rodině řešili zděděné auto.
Pokud si myslíš, že Octa příští technickou neprojde, zároveň existuje šance ji prodat (u TDI 4x4 by to problém být nemusel) a ty chceš jiné auto, tak za mě prodat, zvýšit rozpočet na nákup Forestra a koupit Forestra (cokoliv zábavnějšího).

Za mě je jeden rodinný kombík skoro před smrtí mnohem lepší volba než 2 rodinné kombíky po smrti...