Stránka 1 z 24

Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 15:03
od pjanda
Trochu nam tu chybi prostor pro britske automobilky obecne, ktere - alespon mi to tak prijde - prozivaji v poslednich letech nenapadny, ale soustavny vzestup. Land Rover a Jaguar maji nejlepsi nabidku, jakou pamatuji, Aston Martin hyri novinkami, Rolls-Royce si pod kridly BMW tez libuje, Lotus miri vysoko a i rada uzkoprofilovych specialitek dava smysl jak malokdy drive. Pokud tedy bude co probrat okolo skutecne britskych znacek, smerujte to sem :)

Nejnoveji mi prislo pod ruku video Autocaru z prezentace Jaguaru XKR-S, ktery se uz pri prvnim predstaveni nezdal byt uplne marny. Jak se pozdava jednomu z britskych kolegu muzete seznat nize...


Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 16:22
od Pajjoun
Další britské zvěrstvo - :D

Ale Astony už tu jsou, sám jsem byl u zrodu tématu o nich. ;-)

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 16:38
od pjanda
Ja myslel hlavne na Jaguar a Land Rover, popr. dalsi, prevazne mensi znacky. Aston jsem zminil spise v souvislosti s pozitivnim vyvojem :)

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 17:04
od Dix
Jaguar XF facelift a Range Evoque moc dobré.Seděl jsem v nich v Brně. :-BD

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 18:00
od Pajjoun
pjanda píše:Ja myslel hlavne na Jaguar a Land Rover, popr. dalsi, prevazne mensi znacky. Aston jsem zminil spise v souvislosti s pozitivnim vyvojem :)

Aha, tak to jo, jenom sem si tu větu vykládal jinak, než jste jí myslel. :-)

A rovnou se zeptam. Nemáte Vy, nebo klidně někdo další, srovnání Astonu V8 Vantage a Jagu XK(8)R? Přece jenom jsou to hodně podobný auta, tak se srovnání nabízí. :-)
A taky s nějakou malosériovkou? Např TVR, Noble... Jestli i tyhle auta jsou měkčí a víc euro, nebo pořád Auta. :-)

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 18:11
od pavproch
Dix píše:Jaguar XF facelift a Range Evoque moc dobré.Seděl jsem v nich v Brně. :-BD


XF 3,0D Czech edition sem si ošahal (ze zvědavosti) v olmiku v Olympii a prudce se mi nelíbí... zvenku, zevnitř i technikou... [-(

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 19:04
od Dix
Czech Edition je předFL.FL bude až v září v prodeji,ale vystavenej byl v Brně.

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 20:06
od Marthuf
Z pohledu člověka, který má problém se kvůli sortování majitelů německých prémiových sedanů (agresivní manažer, kolotočář...) rozhodnout pro některý vůz z tria BMW/Mercedes/Audi mi obzvláště po uvedení nových modelů jaguárů přijde tato značka jako dobrá volba - povedený design, neokoukané modely, za kterými se na rozdíl od německé trojky pořád otočí kdejaký chodec, jistá výjimečnost se zachováním konzervativního stylu... Problémem britských značek je poškozená pověst co se týče spolehlivosti, kvality a dostupnosti servisu. Z toho vyplývá zažitý názor, že kdo potřebuje prémiový sedan na vysoký nájezd, sáhne po Němcích, kteří díky vyšší prodejnosti a finančním možnostem koncernu mají kvalitu výroby přeci jen podchycenější. Moc tomu nepomohly ani nedávné finanční problémy automobilky a změna majitele. Na tom teď je, aby dokázal předsudky vůči automobilce odstranit. Pokud bude úspěšný, věřím, že Jaguar zažije renesanci na euroamerickém trhu a udělá díru do trhu asijského.

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 20:14
od Marthuf
Nevím, jestli to tady už někde nebylo, ale z tohoto videa vypadá XJ jako zajímavá volba. Otázka je, jakou roli hraje Jeremyho patriotismus.

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

PříspěvekNapsal: úte 14 čer 20:54
od Dix
pavproch:Seděl jsem ve FL i předFL a není to špatné auto. B-)