Jaguar a dalsi britske zverstvo

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od pjanda »

Trochu nam tu chybi prostor pro britske automobilky obecne, ktere - alespon mi to tak prijde - prozivaji v poslednich letech nenapadny, ale soustavny vzestup. Land Rover a Jaguar maji nejlepsi nabidku, jakou pamatuji, Aston Martin hyri novinkami, Rolls-Royce si pod kridly BMW tez libuje, Lotus miri vysoko a i rada uzkoprofilovych specialitek dava smysl jak malokdy drive. Pokud tedy bude co probrat okolo skutecne britskych znacek, smerujte to sem :)

Nejnoveji mi prislo pod ruku video Autocaru z prezentace Jaguaru XKR-S, ktery se uz pri prvnim predstaveni nezdal byt uplne marny. Jak se pozdava jednomu z britskych kolegu muzete seznat nize...

Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Pajjoun »

Další britské zvěrstvo - :D

Ale Astony už tu jsou, sám jsem byl u zrodu tématu o nich. ;-)
TSs
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od pjanda »

Ja myslel hlavne na Jaguar a Land Rover, popr. dalsi, prevazne mensi znacky. Aston jsem zminil spise v souvislosti s pozitivnim vyvojem :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Dix »

Jaguar XF facelift a Range Evoque moc dobré.Seděl jsem v nich v Brně. :-BD
Bez bodů
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Pajjoun »

pjanda píše:Ja myslel hlavne na Jaguar a Land Rover, popr. dalsi, prevazne mensi znacky. Aston jsem zminil spise v souvislosti s pozitivnim vyvojem :)
Aha, tak to jo, jenom sem si tu větu vykládal jinak, než jste jí myslel. :-)

A rovnou se zeptam. Nemáte Vy, nebo klidně někdo další, srovnání Astonu V8 Vantage a Jagu XK(8)R? Přece jenom jsou to hodně podobný auta, tak se srovnání nabízí. :-)
A taky s nějakou malosériovkou? Např TVR, Noble... Jestli i tyhle auta jsou měkčí a víc euro, nebo pořád Auta. :-)
TSs
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od pavproch »

Dix píše:Jaguar XF facelift a Range Evoque moc dobré.Seděl jsem v nich v Brně. :-BD
XF 3,0D Czech edition sem si ošahal (ze zvědavosti) v olmiku v Olympii a prudce se mi nelíbí... zvenku, zevnitř i technikou... [-(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Dix »

Czech Edition je předFL.FL bude až v září v prodeji,ale vystavenej byl v Brně.
Bez bodů
Uživatelský avatar
Marthuf
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 19 kvě 11:52

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Marthuf »

Z pohledu člověka, který má problém se kvůli sortování majitelů německých prémiových sedanů (agresivní manažer, kolotočář...) rozhodnout pro některý vůz z tria BMW/Mercedes/Audi mi obzvláště po uvedení nových modelů jaguárů přijde tato značka jako dobrá volba - povedený design, neokoukané modely, za kterými se na rozdíl od německé trojky pořád otočí kdejaký chodec, jistá výjimečnost se zachováním konzervativního stylu... Problémem britských značek je poškozená pověst co se týče spolehlivosti, kvality a dostupnosti servisu. Z toho vyplývá zažitý názor, že kdo potřebuje prémiový sedan na vysoký nájezd, sáhne po Němcích, kteří díky vyšší prodejnosti a finančním možnostem koncernu mají kvalitu výroby přeci jen podchycenější. Moc tomu nepomohly ani nedávné finanční problémy automobilky a změna majitele. Na tom teď je, aby dokázal předsudky vůči automobilce odstranit. Pokud bude úspěšný, věřím, že Jaguar zažije renesanci na euroamerickém trhu a udělá díru do trhu asijského.
Uživatelský avatar
Marthuf
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 19 kvě 11:52

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Marthuf »

Nevím, jestli to tady už někde nebylo, ale z tohoto videa vypadá XJ jako zajímavá volba. Otázka je, jakou roli hraje Jeremyho patriotismus.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaguar a dalsi britske zverstvo

Příspěvek od Dix »

pavproch:Seděl jsem ve FL i předFL a není to špatné auto. B-)
Bez bodů
Odpovědět