Volvo

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volvo

Příspěvek od pavproch »

Kdyby s tím limitem adekvátně i zkrátili převodovku (180 na 6 = omezovač), tak by to nemuselo být marné svezení.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Volvo

Příspěvek od HondaMan »

Ještě že ve Volvu nepracují Pavprochové. I současných 3200 mi přijde moc.
2.9T RWD
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 156
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Volvo

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Mě by omezení na 180 vadilo, ale asi nejsem typický řidič Volva, spíš z donucení :)

Jinak aktuálně dvě věci, které mě vážně rozčilují na XC90 T6:
- rádio neumí číst USB po adresářích, ale jen podle třídění - sklady, interpret, alba atd., ale třídění podle adresářů jsem tam nenašel
- comfort x dynamic mód - tohle je k vzteku, comfort je takový dost zdechlý (resp. většinou stačí, ale na předjíždění mám pocit, že to reaguje pomalu a moc to nejde vzhledem k papírovým hodnotám), dynamic zas při sebemenším polechtání plynu jede jak splašený - s tím se dá jet buď pořád na plno, nebo člověk zrychluje a zpomaluje jak "jouza"... Ale jet s tím relativně klidně a rychle a pouze občas razantně akcelerovat moc nejde... Na tohle jsem si teda ještě nezvykl a vzpomínám na bavoráka, kde se i ve sportovním režimu dalo jet relativně klidně a svižně, ale když bylo třeba tak využil potenciál motoru hned, resp. u bavoráka mi přišlo, že to uměl i v režimu comfort. Ve Volvu mi chybí nějaký mezistupeň nebo nějaké lepší naladění...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volvo

Příspěvek od Stepan »

Ještě k tomu omezovači: U konkurence padl poměrně zajímavej názor -> že možná vůbec nejde o bezpečnost, ale odpověď je potřeba hledat u omezovače na 200km/h u levnějších Lexusů, třeba IS300h, protože je nějakým způsobem limitován CVTčkem, při lítání přes 200km/h by se poměrně rychle přehřál, převodovka kaput, Hitler auch kaputt. Zatímco nějaký LS600h už má konstručně jinou (a tím pádem dražší) skříň, takže 250km/h s prstem v nose. No ale rozpouštět cenu takovéhle převodovky v nějakým trojválcovým hybridizovaným (což je trend) nesmyslu za milion i s DPHčkem jde dost těžko, takže se to zařízne shora, aby to prostě nevadilo.

To dává zvráceným způsobem smysl, ne? :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Volvo

Příspěvek od jirka87 »

Stepan : Podle me mas napul pravdu. Jenze stejneho zatizeni prevodovky dosahnes i jinak, nez vysokou rychlosti. Kolony, mesto, tazeni privesu, ostra jizda...etc. Tedy nemyslim, ze jde jen o toto. Svedi, ktere snad nechavaji Cinani pracovat dle sveho jsou nyni v zajeti vsemozne korektnosti. Tam spise vidim problem. U zbrani je to stejne. Zakazeme zbrane = nebude se vrazdit. Na mou otazku, jestli budeme kastrovat muze aby se neznasilnovalo, protoze kazdy ma penis mi nebylo odpovezeno.

To omezeni rychlosti vidim spise jako naskoceni na vlak Brusselske politiky. Nepotrva dlouho a skutecne budeme mit v autech sracku, ktera rozezna obec a vic jak 50km/hod te to auto proste nepusti. Koho bude zajimat,ze vezes zenu rodit ? Brachu do spitalu ? #Orwell1984
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

Takové sračky už v autě jsou. Akorát je lze (zatím) vypnout.
Volvo je zavádí do Pilot Assistu od MY20.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Volvo

Příspěvek od jirka87 »

Bob : Chválím, že Volvo chce aby od 2022 (nebo od kdy) v jejich voze nikdo nezemřel. Ostatně Volvo vynalezlo a zavedlo 3 bodové bezpečnostní pásy a jiné...Prostě už zjistili, že lidi převychovat nelze, tak se omezí možnosti auta.

Asi se ještě dožijeme doby, kdy Wartburg bude schopen mimo obec předjet nové auto za 2M :-D
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Volvo

Příspěvek od mattonecz »

ze tech smrtaku nad 180 musi bejt hodne, zvlast ve volvech :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo

Příspěvek od řidičBOB »

jirka: ono se lze zabít i v 60kmh... Tohle je takové plácnutí do vody. Jsem pro bezpečná auta a také podle toho vybírám, v čem budu jezdit já nebo moje rodina. Ale tohle je blbost a Volvo by to u mne z výběru automaticky vyřadilo
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Volvo

Příspěvek od jirka87 »

Matonne a Bob : Já vás kluci oba chápu, jenže tady není prostor pro inteligentní otázky. Díváte se na to ze špatného úhlu rozumu. Tohle je přesně jak říkáte plácnutí do vody a říct - "vidíte, my prostě něco děláme, snažíme se, víte???" Samozřejmě do uvedení nové XC90 a S/V90 do značné míry usedlá klientela Volva tohle neřeší. Až na lidi s T5R, V70R apod...A kolik jich Volvo reálně prodalo ?Ne nybly to desítky procent z celkových prodejů, že jo..Okrajovka

Takže tak. A Porsche už kontrovalo alá Babiš : "Nikdy nesnížíme rychlost, nikdy ! Nech si to všeci zapamatujú už konečně!" :-D

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/prv ... y-neomezi/

Uzavřel bych to tak, že kdo je nátura jako já a chce ještě normální auto, které jeho data neprodává Zuckerbergovi a nechce jezdit na tu onú eletriku tak je právě čas pořídit zachovalou kvalitní ojetinu. Nejlíp atmo benzín. Bude hůř. Chápu lidi, kterým je to jedno, protože má stejně co 3 roky nové auto a nehrotí to. Já tak nějak pořád asi chci řídit sám atd...
Odpovědět