Hilux vs. Ranger 2016

Co se jinam nevejde.
Sodik
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14 říj 19:37

Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od Sodik »

Nazdar auťáci,
řeším dvě auta Toyotu Hilux a Ford Ranger, modely pro rok 2016, možná je to spíše do nějakého offroadfora, ale uvidíme co na to řeknete vy. Motivace k offroadu je práce v lese, ale co si budeme nalhávat stejně to bude minimálně 80% na silnici, takže to musí být použitelný a né jako traktor. Jedno mi je bližší, ale nechci vás ovlivňovat. Hilux nabízí v evropě jen jeden motor 2,5L, Ranger by byl v motoráži 2,2 110kw. Už jsem si něco našel, ale jsem zvědavý na váš názor. Máte někdo nějaké argumenty pro či proti některému z nich? Předem díky za racionální příspěvky.
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od speleo »

Já bych šel do Hiluxe. Dražší, ale dotaženější auto, naprostá klasika mezi pick-upy. Ranger neni špatnej, ale v základu je to holátko a za každý offroad vylepšení se připlácí (kryty podvozku, podběhů, atd.), Hilux to má podle mě v ceně. Ani jedním chybu neuděláš, jako Fordistovi se mi to neříká snadno, ale Toyota zkrátka působí líp.
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od Snowman000 »

V tejto kategorii mam skusenost akurat s Amarokom, a ten mi prisiel relativne v pohode v porovnani s normalnymi autami...je nejaky dovod preco nie je vo vybere, s novou V6 by to malo aj vyrazne viac koni, iked ten uz je cenovo niekde inde...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od Abre »

Co jsem videl v Jizni Africe, kde se tahle auta opravdu hodne pouzivaji, tak krome Hilluxu a Rangeru je tam nejvic pouzivany Isuzu D-Max. U zadneho nemuzes udelat chybu, to jsou lety proverene koncepce na rozdil od Amaroku a podobnych rychlokvasek. Ja ale ten japonsky Pokemon design nezkousnu, takze za me jedine Ranger.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od KDB »

Ptal bych se na forech uživatelů těhle aut - jde o praktické zkušenosti.
A další věc, v terénu je to hlavně o gumách a hlavě.
Obě auta vyzkoušej a ber, které víc sedne.
Kdybych četl jen zkušenosti na obecných fórech, nikdy bych si nekoupil Range Rover....a už ho mám 5 let k plné spokojenosti.
MG - radost až na kost.
Sodik
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14 říj 19:37

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od Sodik »

Díky za reakce, testovací jízdu s hiluxem už jsem dělal, teď musím zkusit forda. Když k tomu budete ještě něco mít, klidně pište další.
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od speleo »

Od nás si lidi koupili Mitsubishi L200, ale to především kvůli ceně a dlouhodobě dobrým zkušenostem. Rangera (ale staršího) jsem viděl v akci jednou, jel stejnou cestou jako ty L200, vezl polovinu nákladu a v těžkém terénu tomu nějak nestíhalo chlazení a málem se uvařil :)
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od řidičBOB »



BTW: nepatří tohle téma spíše SEM?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od Abre »

Sodik: dej vedet jak to srovnani dopadlo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hilux vs. Ranger 2016

Příspěvek od řidičBOB »

Já se dneska, pouze kolem komína, projel v Amarounu V6 a tedy - to je jiná liga. V6 je prostě V6 bez jakékoliv diskuze. Skvěle si to rozumí s 8AT. Ten projev je prostě úplně jinde.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět