Stránka 1 z 1

Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: čtv 01 zář 23:03
od Mike667
Dobrý den,
Jen tak pro zajímavost. Je možné si nechat vyrobit model auta,který se už nevyrábí? Třeba z dílů,které automobilce zbyli, určitě jich měli navíc. :)

Re: Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: pát 02 zář 00:54
od Zajda
Ještě by k té hromadě dílů potřebovali původní výrobní linku. Starý model už by nesplňoval aktuální emisní a jiné normy, takže by to vyžadovalo kreativitu i při přihlašování do provozu. Kolem a kolem bude dostupnější nechat si u Paganiho postavit ručně ještě jednu Zondu než třeba od Škodovky Octávku 1,9 TDI. První sen si může splnit multimilionář, druhý je vyhrazen spíše pro miliardáře :-)

Re: Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: pát 02 zář 04:39
od HondaMan
V roce 2007 postavili v DE Golf IV z náhradních dílů a říkali mu Molf A.
Imho to půjde s většinou aut. Nebude to ani tak drahé. Problém bych viděl, jak se píše nademnou, v legalizaci.

Re: Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: pát 02 zář 07:31
od eLzyx
u běžných automobilů jako je Škoda, VW, Renault, Dacia, Kia, Opel atp. by jsi si musel hodně pospíšit, protože po 10 letech by už neměli všechny díly. Přebytečné díly po této době šrotují. Nejprve interierové, pak i karosářské, elektronika ...

U luxusnějších automobilů jako je BMW, Mercedes, Volvo, Porsche atp. by to neměl být zas až takový problém. Pokud vím, tak ti jednou vyrobené díly nešrotují a prostě je mají skladem, dokud je někdo nebude potřebovat. Cirka před 3 lety jsem viděl nově poskládané BMW ze 70.-80. let (hlava děravá, co to bylo za model si už nevzpomenu, ale stavěli to v ČR)

A legislativa? Nejjednodušší by bylo to postavit na již existující papíry s tím, že jde o výměnu karoserie. A nebo postavit 30+ leté auto a provozovat jej jako veterána.

Re: Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: pát 02 zář 07:45
od řidičBOB
Třeba takový VW Brouk za 70. se dá postavit klidně i dnes.

Re: Staré auto nové auto ?

PříspěvekNapsal: pát 02 zář 12:31
od eLzyx
ale ne z dílů VW. Jedině z druhovýroby a hoooodně šikovným klempířem, protože většina plechařiny absolutně nepasuje.
Mám VW T2 ze 73 a ve VW na to už nemají ani šroubek. Většina věcí byla ze sortimentu VW vyřazena v letech 1994-1998, zbytek 2006-2011.