Lotus Evora

Co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od jarka »

pJanda: už se těším na video :) . Mohu mít jen dotaz, jestli jste ji vážili i s řidičem nebo bez? Ať je to jak chce, tak 1500kg je na Lotus docela dost.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od pjanda »

jarka: Moc se neteste, neni na co :) Kdyz se s autem neda radit, da se s nim poradne delat maloco. Neni to pak ani rychle, ani elegantni, ale treba se z toho ve strizne neco vykouzli :)

Ta hmotnost me take prekvapila, ale v clanku jsem to nekomentoval proto, ze jsem primo u vazeni Evory nebyl a nepodarilo se mi zatim ziskat stoprocentni informaci, jestli to bylo s ridicem, nebo bez. Predpokladam, ze s, nebot bez by to auto muselo byt o stovky kg tezsi, nez udava automobilka, coz vzhledem k nijak zavratne vybave neocekavam. S ridicem by to bylo jakz takz v norme.

Ale at tak ci onak, Evora rozhodne neni lehky Lotus. Nicmene se chova - po mem soudu - mnohem lehceji nez ty skutecne lehke. To auto me svym zpusobem uchvacuje, podvozek musel ladit nejaky genius :) Jen mi poad nejde do hlady, ze obe auta, se kterymi jsem mel tu cest, mela naprosto zasadni nedostatky v jinych smerech...

Abyste to pochopil v cele siri - poznal jsem v zivote stovky aut, ale toto razeni bylo daleko nejhorsi, ktere jsem kdy okusil. Bylo asi o 100 procent horsi nez to druhe nejhorsi. Jsem velmi prizpusobivy ridic, nedelaly mi nakonec problemy ani podivna razeni ve starych Peugeotech, ale toto bylo jeste na uplne jine urovni. S tim nebylo realne mozne ciste odradit brzdeni, at jsem delal co chtel... I proto jsem ale presvedcen, ze neco bylo spatne.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Lotus Evora

Příspěvek od Pickuper »

No ono s tou váhou to může být všelijak..........nedávno jsem zaregistroval informaci, že udávaná váha Arielu Atom je jen zbožným přáním výrobce, kterého bohužel nikdy nebylo dosaženo...tak nevím :-?
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od jarka »

Co jsem koukal na váhu, tak je to poměrně dost rozvážený, tipnul bych si že tam někdo seděl. Ale i kdyby tam byl 90kg chlap, tak to má pořád přes 1400kg??? I tak jsem ale zvědavý na video, hlavně zvuk a tak... :)
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Lotus Evora

Příspěvek od acer.t »

jarka píše:Co jsem koukal na váhu, tak je to poměrně dost rozvážený, tipnul bych si že tam někdo seděl. Ale i kdyby tam byl 90kg chlap, tak to má pořád přes 1400kg??? I tak jsem ale zvědavý na video, hlavně zvuk a tak... :)
koukni na FB stránky :) něco málo ze zvuku tam je :)

http://www.facebook.com/video/video.php ... 6&comments
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od jarka »

Tak zvuk má Evora moc pěknej, ale Exige je prostě syrovější :) .

PS: zatracenej fuckbook, to teď budou zajimavý věci přednostně tam? :)
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od pjanda »

jarka: Na Facebooku jsou spise veci, ktere se do magazinu nehodi. Toto video byla jen takova upoutavka, v clanku by nas za to lide vytahali za usi :) Jinak zvuk je rozhodne lepe slyset na FB, uvnitr neni slyset skoro vubec, On take uvnitr zadny vetsi ramus nedela...

Video z okruhu jsem konecne shlednul, jako takove je opravdu nepublikovatelne :) Hlavne bych neprenesl pres srdce zverejnovat projevy nepresneho razeni a tech je tam vice nez dost. Zejmena dostat tam dvojku v otackach (v Moste tak tak dva pripady) bylo nesmirne tezke, at uz byl meziplyn presny jak chtel.

Pokud budu mit vecer cas, vystrihnu z toho alespon nejakou minutku dve, ale zatim nevim, kde zacit :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Lotus Evora

Příspěvek od Deli »

My to zvládnem :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od pjanda »

Zabery z okruhu jsem v noci sestrihal do tohoto kratkeho videa. Neni to cele kolo, ale snazil jsem sevybrat momentky tak, aby tam byly postupne vsechny casti okruhu a zaroven nebylo moc patrne, jak se s tim autem spatne radilo (coz bych samozrejme nepravem odnesl ja ;) ).



Bohuzel se to vyrenderovalo do spatneho pomeru stran, tak je to trochu jako v kine za mych mladych let ;), ale pokud to neshledate zcela nezajimavym, nahraji to vecer znovu a na zitra z toho udelam nejakou bleskovku :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Evora

Příspěvek od jarka »

Díky za video, za mě dobrý :) (je to takový další kamínek do mozaiky celého testu). Zvuk uvnitř auta je na mě celkem decentní.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět