Ford Mustang S550 z USA přes Polsko

Cadillac, Dodge, Ford, Hummer, Chevrolet, Chrysler ad.
Odpovědět
vlkous
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14 kvě 23:01

Ford Mustang S550 z USA přes Polsko

Příspěvek od vlkous »

Ahoj, už delší dobu uvažuji o tom, že bych si pořídil Mustanga S550 (2015+) a narazil jsem na nabídky na otomoto.pl - ceny vypadají skoro až podezřele výhodně, většina aut má ale v poznámce uvedeno, že je cena včetně DPH a včetně CLA, jen je potřeba zaplatit spotřební daň. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jsem OK s tím koupit mírně bourané auto, a pokud bude motorově OK, tak si klempířinu a lak dokážu slušně udělat (zkušeností s lakováním aut a motorek mám docela dost), plus výměna airbagů, skel, bouchnutých dveří atd. taky není problém...

Je mi docela jasný, že budu muset vyměnit/upravit zadní světla kvůli blinkrům, přidat zadní mlhovku atd. a potom s tím zajet na Dekru/STK a zapsat výjimky, aby mi to vůbec v ČR přihlásili, to zase jako tak velký problém nevidím (to by se mohlo vlézt tak do 30-50k Kč odhadem), spíš jestli nevíte, co přesně ta spotřební daň na auta v Polsku je (nepodařilo se mi to moc dohledat a Polsky neumím), jestli jsou tam případně nějaké další věci, na které si dát pozor atd. Vzhledem k tomu, že se v ČR prodávají S550 s 2.3 od cca 500k a GT od cca 700k, kdy to jsou všechno opravené bouračky z USA, tak musí být nějaký způsob, jak to dostanou rozumně do ČR, opraví a ještě na tom mají profit, protože při použití jakékoliv dovozové kalkulačky z USA auto za cca 200-250k Kč koupené v USA, dovezené do ČR, vyjde na zhruba 400-450k Kč a to se ještě ani nebavíme o ceně oprav atd... Kdežto bouračky z USA přes Polsko se pohybují už kolem 250-300k Kč ve slušném stavu...

Předem díky za jakoukoliv radu, komentář... :)
Odpovědět