Stránka 1 z 1

Dovoz starší ameriky ze země EU

PříspěvekNapsal: úte 17 črc 22:33
od MakeAmericaGreat
Ahoj, zdravím všechny :)

Hledám informace ohledně dovozu US aut již přihlášených v některé ze zemi EU.
Konkrétně bych chtěl dovést Cadillac DeVille r. 1996 z Polska. Auto je v PL přihlášeno od roku 2016, předtím bylo přihlášeno v DE.
Zajímalo by mne tedy jestli by nebyl problém s přihlášením u nás a jak to je s výjimkami? jestli se musí zapisovat znova, či ne.

A jen tak bokem ještě jeden poddotaz, auto nemá dle fotek doděláváné například zadní mlhovky, což je u nás povinností. Je to u starších aut (r.v. do 2000) jinak, než u novějších, nebo se dodělat musí?

Díky :)

Re: Dovoz starší ameriky ze země EU

PříspěvekNapsal: čtv 19 črc 18:16
od Jenyk
Dodělat se musí. Více se dočteš tady: http://forum.usmotors.cz/diskuse.php?cislo=994

Re: Dovoz starší ameriky ze země EU

PříspěvekNapsal: čtv 19 črc 19:57
od honzatrx
V r.1997 jsem si nechal dovézt přes kooperaci české a finské firmy, zabývající se dovozem vozů z USA nový Chrysler LHS, který samozřejmě ve spoustě věcí neodpovídal EU normám. Neměl z. mlhovku, měl vzadu červené blinkry, vpředu oranžové parkovačky, kontrolky částečně nikoliv s normovanými znaky, ale slovním popisem (např. kontrolka parovací brzdy nebylo kolečko s čelistmi, ale červený nápis park. brake, tacháč v mílích atd. atd. Ve finsku to jako koupila z USA nějaká osoba, převedli to tam na EU techničák, za týden odprodali české firmě, ta ho dovezla do ČR, proběhly drobné úpravy (dodělání bílých parkovaček vpředu, žluté blinkry vzadu), firma protáhla auto českým STK, v techničáku přibyla spousta výjimek z EU norem a poté bylo auto oficiálně prodáno mně. Já jen vzadu opět zprovoznil blinkry na červené a hurá na silnici. Ovšem to byl rok 97, jak to funguje teď, už je pakárna, že to má EU papíry, na to bych se nespoléhal, předposr... a pedantští technici na STK bazírují i na totálních prkotinách a jakmile něco není pinktlich dle našich předpisů, člověka vyrazí. Mě třeba málem vyhodili jen kvůli tomu, že na jiném autě na nasazených ochranných gumách na dveřích byly oranžové odrazky, prý musí být směrem vpřed bílé a vzad červené, jo a že na tom nebylo vyraženo homologační E. Dokoce i ostatní technici se divili, proč takovouhle ptákovinu řeší, holt jsem narazil na pitomce, který byl frustrovaný z toho, že na 10 let staré pečlivě udržované Dacii Logan nenašel jediný problém. Jako druhou lehkou závadu mi napsal špatně čitelnou RZ, jen proto, že na jednom čísílku byl lehký škrábanec. No idiot. Každopádně kvůli minimalizaci jakýchkoliv problémů bych se obrátil na specializovanou firmu, která má s takovými transakcemi zkušenosti a i za cenu, že to bude něco stát, bych neriskoval trable s individuelním dovozem svépomocí. Ty firmy mají své lidi a kontakty, aby akce dopadla úspěšně, na tom stojí jejich byznys.