Ford obecně

Cadillac, Dodge, Ford, Hummer, Chevrolet, Chrysler ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford obecně

Příspěvek od Jacík »

Tak zrovna novej Fokál se mi docela líbí, ale všeobecně mi přijde, že 90% nových "běžných" aut si je hrozně podobných a to se mi už až tak nelíbí...
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford obecně

Příspěvek od bloody cardinal »

ten pocit nemám, viz např. ibiza vs. polo, leon vs. golf

spíš by to chtělo auta odlišit i jinak než vizuálně, skoro všude se cpe macpherson a multilink...
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Ford obecně

Příspěvek od Deli »

Tak jsem přesedlal z Mondea zpátky do Fokála a řeknu vám, to je hotová motokára, závoďák :)) Asi si ho nechám, na Mondeu se mi stejně líbilo jen to, že tam můžu sedět dostatečně nízko a že mi hřeje sedačka :D Nemůžu si pomoct, ale jezdil jsem s dvouma kusama TDCi 103kw a u obou se mi divně řadilo... :| Navíc je to přeposilovaný až hanba, člověk jede 180+ na dálnici, menší nerovnost a je pomalu o metr jinde :D To ve fokálu mam nastavenej sport režim a je to docela cajk :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford obecně

Příspěvek od Jacík »

Tak Fokál je oproti Mondeu fakt motokára a to mám porovnání s turbobenzínovým Mondeem, což bude oproti naftě určitě někde jinde jízdníma vlastnostma, kulturou chodu motoru, atd...

btw to Mondeo nemá možnost volby odporu posilovače?
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Ford obecně

Příspěvek od Deli »

Nenašel jsem to tam :) Fakt když jsem zase sedl do Fokála, tak mě to bavilo, byť mi začla hned dunět hlava z 85ti naftových kw :D Asi si fakt nechám radši Focuse :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford obecně

Příspěvek od Jacík »

Tak kdyby měl ten můj Fokál aspoň 150koní, bylo by to pro mě ideální auto. Ve všech směrech mi vyhovuje, jen těch pár koníků občas chybí. Nechápu proč do toho nedávali něco silnějšího, když v podstatě všechny větší automobilky dávaly do téhle třídy naftový motory 150k+
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Ford obecně

Příspěvek od Deli »

Taky mi to přijde jako cajk, hlavně je to tak velikostně přiměřený auto :) Mondeo je fakt velká kráva... :)
Já myslim, že to je jednoduchý, protože žádnej takovej motor Ford, resp. PSA neměli :D Ty máš 100kw, to je ok, co mam říkat já s 85kw /:) :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford obecně

Příspěvek od Jacík »

Deli píše:Taky mi to přijde jako cajk, hlavně je to tak velikostně přiměřený auto :) Mondeo je fakt velká kráva... :)
Já myslim, že to je jednoduchý, protože žádnej takovej motor Ford, resp. PSA neměli :D Ty máš 100kw, to je ok, co mam říkat já s 85kw /:) :D
Tak si měli nějakej vyrobit, ne? :-) A mohli tam klidně dát ten 2.2 TDCi 155k, o tolik těžší než dvoulitr by to snad nebylo...
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Ford obecně

Příspěvek od Deli »

A neměla ta 2.2 nějakou problém s emisema, nemá to jen EuroIII? :) Asi to neměli odvahu dát do malého auta, když to cpou do dodávek :D A když si brali motory od PSA, tak to holt asi vyrobit neumí :D
Jsou to amatéři ;;) :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Ford obecně

Příspěvek od šmoula »

Měl bych dotaz k motoru ve FOFOII PSA TDCI 66kW

Když akceleruji na 3,4,5 rychlostní stupen, tak cca kolem 2,5tis otáček mi přijde, jako kdyby to auto cuklo, nebo spíš se propadl výkon a pak táhne dál. Ale na otáčkoměru to znát není, ten jde pořád za plynem... Nebo pokud tam mám 2,5tis otáček akceleruju do kopce tak než se to zvedne na vyšší otáčky tak to trochu cuká. Ale zase pokud jedu delší dobu po dálnici tak to necuká. Přijde mi, že to začně cukat jen když se šmrdlám po okreskách nebo po městě. Nevíte čím by to mohlo být? Na netu jsem našel spoustu podobných problémů ale s drtivou většinou si v servise nevěděli rady. Posledně jsem to měl napíchlé na diagnostice ale nic tam nenašli, nebo aspon nic neříkali. Já jenom jestli to mám řešit, nebo se do toho raděj nevrtat A pokud akceleruji na 1,2 tak v pohodě a žádné cukání nezaznamenávám.

// Jo a když mám puštěnou klimu tak je to cukání více citit. Když nemám, tak to skoro necítím
2.0i 107kW
Odpovědět