Ford Cougar

Cadillac, Dodge, Ford, Hummer, Chevrolet, Chrysler ad.
kokotov
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17 bře 19:55

Ford Cougar

Příspěvek od kokotov »

Tak od koupe Toyoty Celicy jsem nakonec upustil, zamiloval jsem se do Forda Cougar. Muze mi nekdo rict vic? Hlavne co se tyce spotreby, 2500ccm a 125kw je docela dost, ale na netu jsem nasel recenze lidi co jezdi za 7 litru, a nekterych co rikaji ze jezdi za 12 coz je docela rozdil... precejen jsem student tak chci neco s cim se da jezdit levneji a co se libi holkam. Dale bych se chtel zeptat, jestli nekdo nevi jak je to s mistem na nohy u ridice, mam pres dva metry a potrebuji proto dost mista, ale hadam ze diky svym rozmerum to nebude problem.

Mam moznost jej koupit v hoooodne dobrem stavu s 130 000 najetymi km za cca 60 000, tak se ptam, co vy na to... (bude to moje prvni auto)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Ford Cougar

Příspěvek od HondaMan »

Pokud hledáš hezké, spolehlivé, důstojně jedoucí a trochu bezpohlavní auto, tak to špatná volba není.
Pokud jsi z vesnice/maloměsta, budeš jezdit jako důchodce z 90% mimo město, asi se na 7 podíváš, ale moc bych s tím nepočítal. Každý kůň potřebuje žrát a dlouhodobou bych počítal kolem 9, pokud budeš využívat potenciál častěji, tak spíš 11.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Ford Cougar

Příspěvek od x2005 »

Kolega měl stejný motor v tehdejším Mondeu a byl v tom mezi 12 až 14 dle aktuální trasy. Ale jeho tehdejší jízdní styl by byl dnes označený jako čisté silniční pirátství. 9 s nějakým zapřením půjde, ale miň bych si nenalhával. Popravdě to auto je asi nejhezčí zvenku. A nepočítej, že si někdo sedne dozadu. Největší předností tohohle auta bude, že je to celkem rarita na silnicích.
kokotov
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17 bře 19:55

Re: Ford Cougar

Příspěvek od kokotov »

Tak ja nejsem silnicni pirat, rad si na rovince v lete slapnu na plyn, nepopiram.. ale nedelam na cestach zavody... A rekl bych ze to cestovani bude 50:50 mesto:okrsky... V zadu misto pro cloveka nepotrebuju, nikdy nevozim vice nez 1 cloveka (pritelkyni)...

Sakra tak asi zase spatna volba... mohli byste mi teda poradit nejake sportovnejsi kupecko ktere vypada dobre, ma alespon 80kw motor (at se s tim da i predjizdet a vyjet i delsi kopec plne nalozeny) a zere 6-9 litru, tech 9 pri "tezke noze" ?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Ford Cougar

Příspěvek od pavproch »

320CdA :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
kokotov
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17 bře 19:55

Re: Ford Cougar

Příspěvek od kokotov »

Tak Baaavo bych bral ze, ale spotreba nebude o moc nizsi nez u toho Forda :D

jinak se divam na P 206, vypada vykonne a neni ani nejak extra osklivy, myslim ze by to mohlo byt fajn auto pro studenta (mesto, projizdky po okrskach s nizkou spotrebou)

http://www.sportovnivozy.cz/36466-peuge ... ng-praha-8

co myslite?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Ford Cougar

Příspěvek od HondaMan »

P206 je imho vše jen ne sportovní. 2.0i s tím hýbe jen o malinko lépe než 1.6i 80kw, žere o dost více a dosti zatěžuje přední nápravu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Cougar

Příspěvek od řidičBOB »

já vždycky miloval Hondu Prelude... Dneska to už ale asi bude out...i když pěkný kousek by se asi sehnat nechal.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
MiN
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 06 led 22:44

Re: Ford Cougar

Příspěvek od MiN »

Nevylítanou Preludu ale seženeš těžko. Sám jsem po nich koukal (a koukám stále) a když už byla nějaká technicky dobrá, tak byla buď oplácaná plasty a kytem, nebo hrozně drahá.

Ve čtvrté generaci (ošklivý ufovnitřek, jinak fajn auto) by se ale mohlo něco najít.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Cougar

Příspěvek od řidičBOB »

jo, těch "tuning" verzí bude asi hafo...akorát z většiny se člověku zvedne kufr.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět