dopravní situace

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
*obelix*
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05 úno 11:47

dopravní situace

Příspěvek od *obelix* »

1) jedu po hlavní a objíždím zaparkované auto cca 4-5 m před křižovatkou = hodím blinkr
2) míjím auto rovnoběžně dávám blinkr pro zařazení zpět do svého pruhu

auto na vedlejší může zaznamenat že házím blinkrdo prava a myslet si, že odbočuji tzn. vzniká potencionální možnost srážky

co je prakticky pro mě lepší?

a) mám raději neblikat?
b) mám raději blikat a potencionálně tak očekávat, že tam nějaký magor vjede
c) něco jiného

díky za rady
Přílohy
x.jpg
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Blikání ti nařizuje zákon. Pokud by došlo k nehodě, je to vina vozidla na vedlejší PK. Má povinnost dát přednost v jízdě VŠEM vozidlům na hlavní PK. Není v jeho pravomoci zkoumat, kdo a kam odbočuje a jestli ano nebo ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od delphin »

Mi kdysi podle mě velice rozumný učitel v autoškole říkal, že když váhám, jestli blikat nebo ne, tak blikat. A protože snad vždy je výjimka potvrzující pravidlo, tak potom uvedl přesně tenhle příklad z prvního přípěvku, kdy blikat rozumné není, i když je to v zákoně přikázané.
Takže za mě, blikal bych doleva před začátkem objíždění a zpět už bych neblikal. Výjimka potvrzující tuto výjimku - jen pokud sedím v autě se zkušebním komisařem a dělám zkoušky na řidičák. :-)
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
*obelix*
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05 úno 11:47

Re: dopravní situace

Příspěvek od *obelix* »

přesně tak to doposud taky řeším .. neblikám
ale chtěl jsem vědět názor ostatních, možná taky vědět kdyby tam ten magor stejně vjel tak abych neměl spoluvinu, že jsem neblikal, což zní absurdně a asi je ale dneska mi přijde, že má 10% spoluvinu člověk i za autolekárničku .) resp. se každej vinník snaží uhrát co nejvíc % dolu... lidi cou holt svině

todle rozhodně není důvod proč se ptám viz, výše ale ...
jednou jsem takhle jel z ulice u školy, která se napojuje na hlavní a nalevo mi stál černoskelnatej fokus přímo v přechodu a s bliknama ve stylu "odvedu si chlapečka do školy, přezuju, políbim a za 10 minuteček jsem zpět" a já tam samozřejmě přes něj neviděl, tak jsem popojížděl po vyloženě milimetrech abych tam viděl a najedou prásk z hlavní se vracel do svýho pruhu (jak objížděl to zaparkovaný auto v přechodu) chlápek ve fabii, no neviděl mě. Než jsem se zpamatoval co se děje, ten fokus byl v prdeli a celá vina padla na mě.. nevim no pak si člověk řiká že radši těch "10 minuteček" nepočkal (hlavně když tam neni vidět přes rok baráku keř a fokuse...). Aspoň k něčemu to bylo dobrý koupil jsem si nový auto :D, stará ibiza vzala za své a investovat do auta za 5000 asi tak 20 000 jsem fakt nechtěl, ale i tak prostě člověk se staně viníkem jen to hvízdne :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Od toho jsou on board kamery...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: dopravní situace

Příspěvek od oxik »

Po objíždění se snažím bliknout jen jednou krátce, ale např. v autech, kde je trojblik na to kašlu...ale samozřejmě záleží na situaci
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: dopravní situace

Příspěvek od spooon »

v tomhle případě bych taky nazpátek neblikal, přece jenom to může být matoucí pro řidiče na vedlejší.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Řidič na vedlejší je povinen dát přednost. Čili správně má čekat, jestli odbočíš nebo pojedeš rovně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
*obelix*
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05 úno 11:47

Re: dopravní situace

Příspěvek od *obelix* »

Já samozřejmě vim, že on musí dát přednost. Ptám se přeci jak se vyvarovat potencionálnímu riziku. A na to už odpovězeno vesměs bylo = prostě nebudu blikat abych nevyvolal ani v největšim imbecilovy pocit, že snad zahybám... ;)

Bobe mi to přesný dodržování pravidel SP, připomíná dodržování požárních směrnic, kdy budovu musíš opustit dle unikového schéma, místo abys vylez v přízemí kde děláš rovnou oknem :) (teda za předpokladu, že nehořej právě okna :D)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

To ani ne. Já jenom nemám rád řidiče, kteří nepoužívají blinkr, ať už z jakékoliv důvodu. Zde se řadíš zpět do pruhu, ale aby nebyl zmatený řidič z vedlejší, tak blinkr nedáš, ale když za Tebou pojede další auto, tak ten už zmatený být může, že se vracíš zpět do pruhu, aniž bys to dal jemu najevo... Těd je otázkou, co je lepší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět