Jaký motor do Alfy 159?

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od řidičBOB »

Na tom se shodneme \m/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od goes »

Temp píše:A tak hlavně že je podle mightyG etalonem spolehlivosti AUDI. Vlastně Audi je jediná správná volba a kdo ji nemá, je vylízanej tupec :-)
Audi je spolehlivostni prumer, nic zazracneho. Tuhle znacku bych zrovna jako etalon spolehlivosti nedaval. Lepsi je urcite BMW co mam.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od Dallen »

Temp: 156 jedina spravna alfa rozhodne neni a v ere pofiatu se celkove dost tezko nejakou hledat. Faktem je, ze je to v moderni ere nejuspesnejsi model ktereho se prodalo stovky tisic kusu (kdyz vemem v potaz 147/156/gt) a je treba diky GTA tak nejak uznavan a ma urcitou hodnotu. To se u 159 nedeje.
159 je rozhodne dobre auto, ale spise osobne mi prijde proste uz moc nemecke a jde videt ze i trh to rozlousknul. Ovsem v soucasne dobe to muze byt vzhledem k cene velice dobra nabidka a urcite bych ji radsi nez passata, mondeo atd..
Jinak 159 je nastuoce 156 a 166 takovej kockopes. Musim rict, ze kdyz v 166 denne jezdim a presednu do 159 tak je to vazne znat a ma blize k 166 nez k 159.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od Dallen »

Neco takoveho se da povazovat za pravou alfu.
Stare Nordy, pozdej Busaa <3
http://youtu.be/UOTGtytUeEw
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od goes »

Jenze pokud firma s takovou minulosti neni schopna za 15-20 let prines nic, co by pokracovalo a je treba vzpominat 40 roku zpet, tak je to proste spatne. 156tka byla fajna s V6 velmi prijemna, rad na ni vzpominam. To byla srdcovka a splneny sen. Doufejme ze to, co prijde v lete bude opravdu povedene a ne ve stylu 159 akorat o par let mladsi.
Krakonosh
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 22 dub 06:58

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od Krakonosh »

ja bych volil silnej diesl
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Jaký motor do Alfy 159?

Příspěvek od x-f »

Temp píše:OK, které auta tedy nejsou šunty, abychom si mohli vybrat. Podobný vůz jako 159 za podobné peníze?
Hele já bych tu kozenku nebral vážně. AR159 je krásné auto. Dá se sehnat v super výbavě za hubičku. A to hlavně díky lidem jako právě tady koza, kteří je haní kudy chodí. Díky tomu má AR pověst nespolehlivého verku, není o to moc zájem a to má pozitivní vliv na cenu. Zkus najít jiný takto starý vůz stejné katergorie, který má i na dnešní poměry krásný design a zkus ho najít v obdobné výbavě a porovnej si ceny. Zjisti si jaké jsou nejběžnější závady těch aut a zamysli se, zda ti těch pár procent rozdílu spolehlivosti za ten rozdíl ceny stojí. Já myslím, že ano.
Pokud nejezdíš kudu, tak vem 1.9 naftu. Je to ověřený motor od Fiatu, který jezdil v AR, Oplech, Saabech Fiatech a buhví kde ještě. Já s ním najezdil 230t a někdy po 200t se na tom jen zrepasoval altík, udělala spojka+dvouhmota a vyměnil EGR, což je spotřební materiál každého motoru.

Já nedavno kupoval AR147 na občasné ježdění jako druhý vůz a nebyl jsem schopný najít konkurenta. 147 byla cenově tak na 60% ceny jiných srovnatelných vozů co se týká velikosti, výbavy, motorizace, stáří a nájezdu.
Ano, má svá specifika. Přední náprava vydrží pár desítek tisíc km, olej je dražší, rozvody se mění častěji, svíčky vyjdou dráž (8ks), ale za ten rozdíl ceny můžu tohle všechno nechat udělat nejmíň 2x a stále budu mít benefit auta co super jede.

Nicméně vždy je okolnosti třeba posuzovat individuálně podle využití auta. Já například vím, že než to auto pošlu dál, tak vzhledem k malému nájezdu a jeho stavu nejspíš budu jen měnit olej a řešit nečekané závady, ale ne to co jsem psal výše.
Pro kupce je ta pověst vlastně docela dobře. Kolikrát já slyšel rady od lidí, že Alfy jsou děsně kazový, ale přitom ani nevěděli jak 147 vypadá a co že se to na ní kazí.
Odpovědět