Plat prodejců nových vozů

Volné diskuse na libovolná témata...
autíčko
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 lis 13:57

Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od autíčko »

Dobrý den,
zajímalo by mne kolik v průměru může dostat prodejce nových vozů Škoda Auto. Kolik je jeho fixní plat a kolik dostává peněz z provizí za prodaný vůz. Je zde někdo kdo se s prodejem nových aut zabývá, nebo ví kolik se pohybují platy prodejců i u jiných značek? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od quasimoto »

V SR je to vacsinou:
zaklad: minimalka alebo tak do 500 Eur

Celkovo v najlepsom pripade tych 1500 Eur brutto vratane provizii za leasing a ine produkty, vacsina najma v chudobnejsich regionoch zaraba okolo 700-800 Brutto.

Nezalezi casto ani tak od znacky, ako od majitela a riaditela dilerstva.
autíčko
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 lis 13:57

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od autíčko »

Takže když by se to převedlo na Kč, tak se to bude pohybovat v průměru kolem 15.000 základ (fixní plat) + provize s prodeje a uzavření leasingu, takže se prodejce dostane přibližně na 20.000 Kč.
Našel jsem někde nabídku na prodejce Škoda Auto, plat 10.000 - 35.000 Kč.
Zajímalo by mne po kolika letech a zda je vůbec reálné aby prodejce měl přes 25.000 Kč.
NoSwear
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: čtv 20 zář 07:16
Bydliště: Sever....

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od NoSwear »

Hodně záleží na tom, jak má vše nastavený konkrétní dealer, nelze odpovědět plošně. U luxusnějších značek je velký rozdíl v lokalitě. Rozdíl Praha vs. zbytek ČR je třeba i 100% platu.

Pokud se bavíme o výplatě 25.000 hrubého, tak se na něj dostane prodejce úplně bez problémů - pokud se nejedná opravdu o malého prodejce, někde v končinách.
BMW Driver M-B worker... :D
autíčko
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 lis 13:57

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od autíčko »

Ano rozdíl platu v Praze a mimo ní může být u dražších automobilek typu Mercedes, Audi... opravdu velký. Pokud se například bude jednat o prodej u značek typu Škoda, Renault, Peugeot platy budou v celé ČR řekl bych srovnatelné.
Když dám příklad prodejce vozů Škoda, Hyundai, Peugeot někde v Pardubicích nebo Jihlavě jaký příjem by prodejce mohl mít (čistého)? Dostane se přes 25.000 Kč?
Máte někdo konkrétní zkušenosti s prodejem nových vozů?
Katexx
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 21 led 23:02

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od Katexx »

Já jsem prodejce novych aut... ale můj plat je jinde než jsem se tady docetla...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od Zajda »

Kdysi jsem se zajímal o práci prodejce u Tojóty v jednom moravském krajském městě, v inzerátu byly samozřejmě velmi optimistické věci, v reálu nabízeli minimální mzdu a dostat se provizema na tehdejší průměrnou v ČR vycházelo na uzavření prodeje myslím 6 aut měsíčně. V dealerství bylo samozřejmě několik dalších prodejců a při takové výkonnosti by se prodalo asi 2x více aut než dosud podle slov místního manažera prodávali. Když mi pak vysvětloval že budu střídavě pracovat i o víkendu, nejen bez příplatku ale úplně zadarmo, ale že je to vlastně bonus pro mě jelikož mám šanci prodat víc aut, tak už jsem se začal smát. Dál jsem se o tento směr kariéry nikdy nezajímal :-)
《》
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od Dix »

Prodejce Dacie ve Zlínském kraji-minimální mzda+3 000 kč za prodané auto a musíte jich prodat minimálně 3 za měsíc.
Bez bodů
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od jerry »

A to i dnes, když "nejsou lidi"?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Plat prodejců nových vozů

Příspěvek od Dix »

Jo.
Bez bodů
Odpovědět