pískování nebo leptání?

Když se chcete ponořit do nitra...
bulicek
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08 říj 09:14

pískování nebo leptání?

Příspěvek od bulicek »

Zdravím, koupil jsem si nové auto a chci si nechat označit skla. Potřeboval bych poradit jestli vybrat leptání nebo pískování. Nemůžu se rozhodnout, někdo doporučuje leptání někdo pískování. Prosím poraďte kdo máte zkušenost, cenově je to na stejno. Předem díky za odpověď ;) PS: sorry za nové vlákno, ale podobné téma jsem nenašel.
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od Beny9700 »

Leptání jsem si udělal sám :-), jinak je to fuk.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od Jenyk »

A já zajel do Cebie a nechal to opískovat. A teď si vyber :-)
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
bulicek
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08 říj 09:14

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od bulicek »

No díky za odpověď, to jsem čekal ;) . Jak už jsem říkal, je to tak půl na půl, co jsem slyšel. Láká mě to leptání, že si to můžu udělat sám a nemusím nikam jezdit. Ale zase si říkám, jetli když to jde udělat takhle doma, jestli to pak třeba nejde taky nějakým způsobem odstranit, nemáte o tom nějaký informace???
hrdlicka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09 říj 20:58

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od hrdlicka »

a k cemu je to jako dobry? nechapu smysl ani jedny z tech veci
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od vonkreuz »

Ukradnou ti auto. Někdo ho rozebere ho na díly. A pokud ho vééélkou nááááhodou chytnou monocajti a najdou dílnu s rozebranými díly, tak by se snad díky znakum/logu/značce vyleptané na skle dalo zjistit, že i tvoje auto skončilo v plechovém či křemíkovém nebi.
bulicek
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08 říj 09:14

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od bulicek »

Tak nakonec jsem šel do pískování, stojí to stejně, ale slyšel jsem, že ten lept jde možná odstranit i když mi to tady nidko nepotvrdil, takže to bude asi fáma.
RE hrdička: Dobrá je investice do všeho, co zlodějům zkomplikuje práci, a co je třeba odradí a donutí, aby si nevybrali moje auto, ale auto o deset metrů vedle. Pokud vezmou moje auto na díly, tak přijdou o peníze za skla a pokuď ho budou dál prodávat, tak musí měnit skla a zároveň schánět takový, co jsou stejnýho roku výroby jako zbytek auta.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2548
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od Vrooom »

Mame piskovane, hlavni motivaci byla sleva na pojistce 10%, cimz se to zaplatilo.
PajanH
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11 říj 10:43

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od PajanH »

Doporučuju pískování, díky kterému mi policie našla ukradený auto. Spolu s vypískováním dají tvůj VIN do mezinárodní databáze, kterou pak používá policie v čr, ale taky hlavně v zahraničí, kde jen kontrola VINu běžná. Moje auto našli v Rakousku, naštěstí ještě v celku a nerozebrané, měl jsem štěstí
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: pískování nebo leptání?

Příspěvek od Jenyk »

Neplatí to pouze v případě, že se Cebii platí roční poplatek?
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět